Kerem Sayer mi Ali Mertoğlu mu?

2 dakikada okuyabilirsiniz


 

Televizyon ve dizilerin hayatımızda her zamankinden daha fazla yer kapladığı aşikâr. Sadece izlemekle yetinmiyoruz, okuyoruz, yazıyoruz, üzerine düşünüyoruz ve bazı karakterleri de hayatımızın içine alıyoruz. İşte Kerem Sayer de hayatımızın bir parçası olan, unutulmaz ve efsaneleşmiş karakterlerden bir tanesi… Her hareketiyle, her sözüyle şahsına münhasır bir karakter olan Sayer’in her anını ezbere biliyoruz. Unutulmaz karakterlerimizi gönlümüzün ve aklımızın en güzel köşesine koyup özlediğimiz zaman yâd etmek üzere saklıyoruz. Lakin ekranda film akmaya devam ediyor ve bizler de yeni kahramanlarla tanışıyor ve yolumuza ortak ediyoruz. Bazen o karakterlerde eski yol arkadaşlarımızı görüyoruz. Bunlardan biri de Güneş’in Kızları ile hayatımıza giren Ali Mertoğlu.

 

Ali ve Kerem uzaktan bakıldığında farklı ama bir adım yaklaştığımızda da bir o kadar aynı. Peki, nedir onları aynılaştıran özellikleri? Ali için de, Kerem için de aile sadece dört kelimeden ibaret. Sevgisizlik ve umursamazlık içinde büyümüş iki adam… Bu sevgisizlik, güvensizliği de beraberinde getirmiş ve etraflarına duvarlar örmeye zorlamış. O duvarların arkasında buz gibi bir hayat geçirmeye başlamışlar. Kerem’in duvarlarını yıkıp onu güneşe kavuşturan kişi Zeynep’ti, Ali’nin güneşi Selin olur mu?

 

O duvarların ardında yaşamak da kolay değil elbet. Silahlarını kuşanman gerek ki kalen girdiğin savaşlardan sağlam çıkabilsin. Ali ve Kerem de kendilerini korumak için savaştıkça daha da sert, daha da acımasız olmuşlar. Tabii bir parça da umursamaz görünmen, duygularını saklaman gerek ki düşmanın bellediğin kişiler canını yakamasın. Ali ve Kerem de hayata karşı kahkaha atan ama arka odalarında en çok acıyı ve gözyaşını saklayanlardan…

 

İnsanın hayatında baba figürü çok önemli… Ali’nin de, Kerem’in de babaları sorunlu. Kerem’inki psikolojik şiddet gösterirken, Ali’ninki hem psikolojik hem fiziksel şiddet gösteriyor ve bu da Ali ile Kerem’in hayatında en büyük yarayı açıyor.

 

 

Tüm bunların yanında materyal olarak çok net, daha dizi başlamadan dikkat çekmiş bir ortak özellikleri var. Ne mi? Tabii ki kırmızı arabaları! Sayer’in kıymetlisi, şimdi Ali’nin ayaklarını yerden kesiyor.

 

Dönelim yazının başlığına… Kerem Sayer mi, Ali Mertoğlu mu? Biz henüz karar veremedik. Kerem Sayer’i unutulmazlarımıza ekledik, Ali’yi de sevmeye ve yol arkadaşımız yapmaya hazırız!


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı