Ekranın unutulmaz babaları!

5 dakikada okuyabilirsiniz

‘’Baba’’ kelimesinin sözlük anlamı ‘’çocuğu olan erkek’’ olsa da hepimizin bildiği gibi ‘’her daim sırtımızı yaslayabileceğimiz kahraman’’, bu kelimenin gerçek anlamıdır. Bazı erkekler tüm sevgisiyle bu gerçek anlamı çocuğuna hissettirir, bazısı biraz eksik kalır, bazısı ise babalığın sadece sözlük anlamını yerine getirir. Ama bir gerçek var ki, baba figürü herkesin hayatında iyi veya kötü olsa da bir iz bırakır. Ekranda da durumun pek farklı olduğunu söyleyemeyiz! Ekrana gelmiş her baba iyi olmasa da, çoğu hafızamızda yer edinip gidiyor. Bir şekilde iz bırakmış, yakın zamanda ekranlarda izlediğimiz unutulmaz babaları listeledik! Buyurun yazımıza… 

Poyraz – Poyraz Karayel

Fotoğraf: Kanal D

Geçtiğimiz aylarda hüzünlü bir şekilde veda ettiğimiz Poyraz Karayel, kuşkusuz ki ekranda yer almış en iyi babalardan biriydi. Oğlu Sinan’a duyduğu sonsuz sevgi ve bağlılığını hepimiz çok sevdik; Poyraz ve Sinan sahneleri, diziye dair hatırladığımız en güzel şeylerden biri. Poyraz Karayel, ekranın unutulmaz babalarından!

Adnan Ziyagil – Aşk-ı Memnu

Fotoğraf: Kanal D

Ekrana tam manasıyla damga vurup giden Aşk-ı Memnu’nun bıraktığı iz halen silinebilmiş değil! Dizinin unutulmaz karakterlerinden birisi de Adnan Ziyagil. Adnan çok sevdiği eşini kaybetmiş ve sonrasında da ihanete uğramış şanssız bir adam. Ama şanslı olduğu bir şey var ki o da onu hiçbir zaman yalnız bırakmayan çocuklarının varlığı! Eşini kaybetmesinden sonra onlar sayesinde hayata tutunan Adnan, yaşadığı kötü şeylerden sonra da yanında yine çocuklarını bulmuştu. Tabii çocuklarının onların yanında olmasının en büyük sebebi Adnan’ın muazzam bir baba olmasıydı! Çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen ve her zaman yanlarında olan Adnan Ziyagil, unutulmaz babalardan!

Ali Rıza Tekin – Yaprak Dökümü

Fotoğraf: Kanal D

Gelmiş geçmiş en çilekeş babalardan biri olan Ali Rıza Tekin’i nasıl unutabiliriz? Eşi onu sürekli ‘’Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın’’ diyerek sakinleştirmeye çalışsa da, aşırı üzüntüye dayanamayan Ali Rıza Bey dizinin sonlarına doğru felç geçirmiş ve finalde de vefat etmişti. Ali Rıza Tekin, her şeye rağmen çocuklarının yanında olan, onlara kızsa bile desteğini de esirgemeyen bir babaydı. 

Bayram Cevher – Hayat Şarkısı

Fotoğraf: Kanal D

Kısa bir süre önce veda ettiğimiz Hayat Şarkısı’nın Bayram Cevher’i, çok sevdiğimiz babalardan! Espritüel bir karakter olan Bayram Cevher, çocuklarının yanında gelinlerine de babalık etmişti. Onlara karşı tatlı&sert bir tavrı olan Bayram Cevher, onları hep kanatlarının altında tutmuştu. Ayrıca ‘’Bu karaktere iyi ki Ahmet Mümtaz Taylan gibi bir oyuncu hayat vermiş’’ demeden de geçmeyelim!

Haluk Mertoğlu – Güneşin Kızları

Fotoğraf: Kanal D

‘’Bedel ödetmeyi seven’’ bir karakter olan Haluk Mertoğlu, iyi olmayan ama unutulmaz olan babalardan! Oğlu Ali’ye hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok zarar vermiş bir adamdı Haluk, oğlunun en büyük yarası kendisiydi. Ali’nin kendi oğlu olmadığını öğrendiğinde de onu kaybetme korkusuyla perişan olmuştu gerçi ama, bu perişanlığı ona yaptığı kötülükleri silmiyor ne yazık ki! Duyduğu vicdan azabından mıdır bilinmez; Selin, Nazlı ve Peri’ye çok iyi babalık yapan Haluk, ekranın iz bırakıp giden unutulmaz babalarından! 

Selim Serez – Medcezir

Fotoğraf: Star TV

Gelmiş geçmiş en karizmatik babalardan biri olan Selim Serez’i nasıl unutabiliriz? Kendi oğlu Mert’e çok iyi bir baba olmasının dışında Yaman’ı da Mertten hiçbir zaman ayırmayan ve onun hayatındaki baba boşluğunu kapatmaya çalışan Selim Serez, çok sevdiğimiz ve unutmak istemediğimiz babalardan. 

Cevdet – Vatanım Sensin

Fotoğraf: Kanal D

Bu sezona damgasını vuran dizilerden olan Vatanım Sensin henüz sona ermedi ama, Cevdet’i bu listeye dahil etmezsek olmazdı! Vatanı kurtarmak uğruna ailesini karşısına almak zorunda kalan Cevdet, bu yüzden o kadar çok acı çekti ki sezon boyu hepimizi ağlattı… Kendi evladı gibi büyütüp sevdiği Ali Kemal de dahil olmak üzere üç çocuğunun da kahramanı olan Cevdet, evlatları için onlardan habersiz o kadar çok şey yaparak muazzam bir baba olduğunu kanıtladı ve şimdiden ekranın unutulmaz babaları arasına ismini yazdırdı!

Sami Tekinoğlu – Kuzey Güney

Fotoğraf: Kanal D

Bir döneme damgasını vurmuş Kuzey Güney’de kardeşlerin babası Sami, sonradan iyi olan babalardan! Kabul, Sami’yi ilk başta hiçbirimiz sevmemiştik çünkü çok sert ve çocuklarına şiddet göstermekten çekinmeyen bir babaydı. Sonrasında da sert bir duruşa sahip olmayı sürdürdü ama ilk zamanlardaki gibi olmadı ve seyirciye kendisini bir şekilde sevdirdi; sevilmesinin en önemli nedeni de çocuklarını düşünen bir baba olmasıydı. 

Bahri Umman – Poyraz Karayel

Fotoğraf: Kanal D

Ayşegül’ün ‘’Tüm İstanbul’a baba oldun, bir evlatlarına baba olamadın’’ sözüyle tanışmıştık aslında, Bahri Umman’la. Ölen evladının sorumluluğunu hep üstünde taşıyan, evlatları da dahil ona ‘’baba’’ diyen herkesin çekindiği, bir tek kızı Ayşegül’ün kafa tutabildiği bir adamdı Bahri… Sonrasında kızı Ayşegül’le de arasını düzelten Bahri Umman, kötü yanı olan bir adam olsa da, evlatlarını ve evladı gibi gördüğü herkesi seven ve kollayan bir karakter olarak unutulmaz babalar arasında yerini aldı! 

Celal – İçerde

Fotoğraf: Show TV 

Bir de böyle bir ‘’baba’’ var! Yarın akşam ekranlara veda edecek İçerde’nin Kebapçı Celal’i, herkesin baba dediği, neredeyse tüm karakterlere kök söktüren kötü bir adamdı. Peki, neden mi bu listede? Çünkü kendisi, kolay kolay unutulacak bir baba değil! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.