Game of Thrones’un yeni sezonunda beklenen 13 şey!

6 dakikada okuyabilirsiniz

Beklenen büyük buluşmaya sayılı günler kaldı. Game of Thrones yeni sezonuyla 16 Temmuz’da bizlerle olacak. Peki, yeni sezondan beklentiler neler? İşte Game of Thrones’un yeni sezonunda beklenen 13 şey!

1) Hodor bir Ak Gezen olarak geri dönebilir!

Bu konuda herkes endişeli durumda… Ancak senaristlerin bu “dramatik” hadiseyi es geçmesi de ihtimaller arasında… Korkunç bir biçimde öldürülen Hodor, mavi gözlü bir zombi olarak dönmek zorunda kalırsa çok kötü bir durumla karşı karşıyayız demektir. Eğer böyle bir durum yaşanırsa Hodor, acısına son vermesi gereken kişinin Bran olmasını isteyebilir.

2) Bran, Gece Kralı tarafından esir alınabilir.

Senaristler Kuzey’de işlerin gerçekten kötü gitmesini istiyorlarsa Bran’ın Ak Gezenler’in bölgesine girmesi hikâye için iyi bir başlangıç olacaktır. Altıncı sezonun sonunda Bran ve Meera’nın Sur’un kuzeyinde kalması da bunun bir nedeni olabilir. Bran, Gece Kralı tarafından işaretlenmişti. Bu nedenle de Gece Kralı’nın Bran’ı bulması kolaylaşmış oluyor. Eğer Gece Kralı, yeni Üç Gözlü Kuzgunu Sur’un güneyine geçmeden önce yakalayabilirse kendisine karşı toplanan Kuzey birliklerine böyle güçlü bir üyenin katılmasını da engellemiş olur.

3) Bran, Sur’u koruyan büyüyü ortadan kaldırabilir!

Eğer Gece Kralı, Bran’ı yakalarsa onu öldürecek diye bir kaide yok! Üç Gözlü Kuzgun o kadar güçlüdür ki onu öldürmek ya da geri diriltmek yerine ona işkence ederek onu manipüle etmek daha avantajlı olacaktır. Bu nedenle Gece Kralı Bran’ı gücünü kullanmayı deneyerek, Bran’ın Sur’u koruyan büyüyü ortadan kaldırmasını sağlayabilir.

4) Arya Stark, Ak Gezenlerin arasına girebilir ve geri dönemeyebilir!

Arya’nın, Bran’ın Sur’un kuzeyindeki durumunu öğrenmesi ve onu kurtarma girişimlerinde bulunması muhtemel… Arya Ak Gezenlerin saflarına sızmak için bir Ak Gezen yüzü giyebilir. Yüzsüz Adamlar’ın büyüleri eskiye dayanır ancak ölüleri kandırabilir mi, ondan emin değiliz. Eğer kandırabilirse Gece Kralı’na yaklaşıp onu öldürmek için bir fırsat yakalayabilir. Hepimiz dizide karakterlerin fazlasıyla zorlukla karşılaştığını biliyoruz. Bu, Arya’nın bu durumu için de geçerli olabilir.

5) Tazı ölebilir!

Tazı olarak bildiğimiz Sandor Clegane, Sancaksız Kardeşlere katılmış ve grup kuzeye doğru ilerlemekteydi. O halde beklentimizi söyleyelim: Işığın Tanrısı’ndan gelen işaretlere uyan Kardeşlik, Jon Snow ve Sansa Stark’ın hoşnutsuzluklarını görmezden gelerek Sur’un kuzeyinde bir keşif gezisine çıkarlar. Ardından bir kar fırtınası başlar ve bir anda kendilerini Ak Gezenler’in arasında bulurlar. Ağır yaralı şekilde kar fırtınasından kaçmayı başaran Tazı ve Myr’lı Thoros, bir sığınağa sığınırlar. Tazı burada acı içinde ölür. Ardından Thoros onu diriltir. Ancak bazı şeyler yolunda gitmez ve Tazı yarı insan, yarı Ak Gezen olarak talihsiz bir durumla karşı karşıya kalır.

6) Sansa Stark, Jon Snow’a ihanet edebilir!

Sansa ve Jon’un birbirlerini sevdiklerini biliyoruz. İkisi de birbirini koruyabilmek için ölebilecek konumda… Peki, ya herkesi ve her şeyi kurtarmak için birinin diğerine ihanet etmesi gerekiyorsa? Sansa’nın savaşta Jon’dan gizli bir şekilde Serçeparmak’la anlaşması, Sansa’nın gizli kapaklı işler çevirebildiğinin göstergesi niteliğindeydi. Bir gün Sansa, Jon’un verdiği kararların kendilerine zarar vereceğini düşünüp Stark Hanesi’nin iyiliği için Jon’un arkasından iş çevirerek ona ihanet edebilir.

7) Theon ve Yara Greyjoy ölebilir!

Theon ve Yara geçen sezon Daenerys Targaryen’le güçlü bir ittifak kurmuş ve birlikte demir almışlardı. Daenerys’in ordusu Ejderha Kayası’na varmadan önce Daenerys, Theon ve Yara’dan Ejderha Kayası kıyılarını incelemek için bir keşif gezisine çıkmalarını ister ve yanlarına da güvenliklerini sağlaması için ejderhalarından birini verir. Euron Greyjoy ve binlerce gemilik filosu, Theon ve Yara’nın dikkatini çeker ve şiddetli deniz savaşı çıkar. Dizide henüz bahsedilmedi ama Euron Greyjoy’un ejderhaları kontrol edebilen bir boynuzu vardır. Euron bu boynuzu kullanarak ejderhayı kontrol edip, onu Theon ve Yara’ya karşı kullanarak onları ateşe verebilir.

8) Varys’e suikast düzenlenebilir!

Daenerys müttefiklerinin yanı sıra Küçük Konsey üyelerinden birkaçını da kaybedebilir. Hiç şüphesiz bu adaylar arasında Lord Varys de bulunuyor. Peki, Varys’i kim öldürebilir? Bu kişi Melisandre olabilir. Yeni sezon fragmanında Melisandre’nin Ejderha Kayası’na geldiğini görebiliyoruz. Varys’in çalışma prensibinde insanlara güvenmemek başı çekiyor. Bu nedenle Varys, kuşları yardımıyla Melisandre’yi araştırıp onun nasıl bir yaratık olduğunu öğrenebilir. Varys tehditini fark eden Melisandre ise bu tehdidi ortadan kaldırmak için Lys’nin Gözyaşları zehrinden birkaç damla ve Varys’in en güvendiği kuşlarından birkaçını kullanabilir.

9) Jorah, Gripul hastalığını Gilly’e bulaştırabilir!

Jorah derisinin grileşmesine neden olan Gripul hastalığının çaresini aramak için Eski Şehir’e gidecek. Buradaki üstatlar Jorah’ın hastalığının yayılmasını önlemek için onu karantinaya almak isteyeceklerdir. Jorah’ın, Eski Şehir’de bulunan Sam ve Gilly’nin dikkatini çekeceğine emin olabiliriz. Her zaman iyi kalpli olan Gilly, Jorah’a yardım etmek için odasına girdiğinde, Jorah ile aralarında bir temas olabilir. Bu temasın ardından da Gripul hastalığı Gilly’e bulaşmış olacaktır.

10) Melisandre Daenerys’i kandırabilir!

Yedinci sezonda Melisandre’nin Ejderha Kayası’nda olacağını biliyoruz. Orada olması demek Melisandre’nin Daenerys’e çalışması anlamına geliyor. Fakat bu bir kandırmacadan ibaret olabilir. Jon Snow’u tekrar hayata döndüren Melisandre, ona geri dönüp yaklaşan tehlikelerden onu haberdar etmek isteyecektir. Ancak bu Daenerys’le birlikte çalışmayı ve manipüle etmeye gerektirebilir. Daenerys’in Drogo’nun cenaze ateşinin içinden sağ kurtulmasını Işığın Tanrısı’nın bir lütfu olarak gösterip, Daenerys’in güvenini kazanmaya çalışabilir.

11) Drogon ölebilir!

Drogon’u uzun zamandır tanıyoruz. Daenerys için de hiç şüphesiz en değerli ejderhası konumunda. Bu zamana kadar Daenerys’a çoğu zaman sadık davranan Drogon’un yedinci sezonda ölebileceğini tahmin ediyoruz. Drogon, yedinci sezondaki savaşlarda kendisinin vazgeçilmez bir silah olduğunu kanıtlayacak. Ancak bu kadar mücadelenin ona bile fazla geleceği ve adım adım ölüme gideceğini düşünüyoruz.

12) Lannister Hanesi çökebilir ve Jaime Cersei’yi öldürebilir!

Üç büyük haneden (Lannister, Stark ve Tagaryen) birinin yedinci sezonda yok olacağını tahmin ediyoruz. Ve bu hanenin de Lannister olacağını düşünüyoruz. Cersie yaklaşmakta olan Targaryen ve belki de Stark ordularını Kralın Şehri’ne çekerek onları Çılgın Ateş’le yakmayı düşünebilir. Ateşten etkilenmemek için kardeşi Jaime’yle şehrin dışına kaçan Cersie, düşmanlarının sonlarını bu şekilde getirmeyi düşünecektir. Ancak Jaime’nin etik kurallarını da hesaba katmak gerekir. Çılgın Kral’a engel olduğu gibi Cersie’nin de şehirdeki masum insanları katletmesine mani olmak isteyecektir. Bu yüzden de istemeyerek de olsa Cersei’yi öldürmek zorunda kalacaktır.

13) Brienne Jaime’yi öldürebilir!

Kardeşi Cersie’yi öldüren Jaime, Kralın Şehri’ne geri döner. Targaryen ve Stark kuvvetleri ise Kralın Şehri’nin teslim almak için Demir Oda’ya gelmişlerdir. Burada kardeşi Tyrion’la karşılaşan Jaime, onu ilk gördüğü yerde öldürme yeminini hatırlayarak onu öldürmeye çalışacaktır. Odada olan Sansa ise Tyrion’u koruması ise Brienne’e emir verir. Jaime’nin gözündeki ölme arzusunu gören Brienne, Jaime’ye iyilik yaptığını düşünerek Jaime ile bir düelloya tutuşur ve onu öldürür.

Unutmadan söyleyelim. Game of Thrones’un 7. Sezonu Amerika’yla aynı anda 17 Temmuz’da Digiturk’te! Ayrıntılar için linke buradan tıklamayı unutma! 

Kaynak: Winter is Coming

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.