Kerem Bürsin’in yaşattığı karakterler!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Hayatımıza 2013 yılının yaz aylarında giren ve kısa bir süre içinde kariyerinde büyük bir yükseliş yaşayan Kerem Bürsin, Güneşi Beklerken’den Şeref Meselesi’ne kadar birçok karaktere can vererek başarısıyla seyircilerin beğenisini topladı. Aslında onun kariyeri Türkiye’de değil, Amerika’da yer aldığı fimlerle başladı fakat biz bu yazımızda Türkiye’de canlandırdığı karakterlerden bahsedeceğiz. İşte onun yaşattığı ve hepimizi farklı yönleriyle etkilemeyi başaran karakterlerin hakkında her şey!

Güneşi Beklerken – Kerem Sayer


Fotoğraf: Kanal D

Bir yaz dizisi olarak ekran hayatına başlayan Güneşi Beklerken’in asi, vurdumduymaz ve acımasız görünen yüzünün altında yatan kırılgan ve yaralı çocuğu Kerem Sayer’i belki de Türk dizi tarihinin ilk ve en orijinal “Bad Boy”u olarak adlandırılabilir. Dizilerde kötü karakterler seyirci tarafından beğenilmez, iyilik abidesi temiz ve efendi oğlanlar esas kızlarla yakıştırılırken bu tabuyu yıkan Kerem Sayer’i oldukça başarılı canlandıran Bürsin’in şansı olan bu karakter ona çok başka hikayelerde yeteneklerini konuşturma kapılarını araladı diyebiliriz.

Unutursam Fısılda – Erhan


Fotoğraf: TAFF Pictures

Kerem Bürsin’in canlandırdığı tek bir karakter ile nasıl büyük bir hayran kitlesi edindiğini ve karaktere kendinden neler kattığını, onu nasıl izlenebilir kıldığını gören Çağan Irmak; Güneşi Beklerken’in bitmesine haftalar kala başrollerinde Mehmet Günsür ve Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerin yer alacağı Unutursam Fısılda filmi için kendisine teklif götürdü. Bu film, Kerem Bürsin’in Türkiye’de yer aldığı ilk sinema filmi olması itibariyle büyük bir önem taşırken, canlandırdığı Erhan karakteri ile daha önce hafızalara kazınan “Kötü Çocuk” imajından nasıl sıyrıldığını göstermesi açısından da oldukça değerli bir yere sahip… Filmin naif çocuğu Erhan, Ayperi’ye olan iyileştirici ve karşılıksız aşkı ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştı.

Şeref Meselesi – Yiğit Kılıç


Fotoğraf: Kanal D

Başrollerini Şükrü Özyıldız, Yasemin Kay Allen, Bucu Biricik ve Şükran Ovalı ile paylaştığı Şeref Meselesi, Kerem Bürsin’in Güneşi Beklerken’den sonra ekranlara dönüş dizisi olmuştu. Bu dizide ailesi parçalanan iki kardeşten hukuki yollarla intikam almaya çalışan Emir’in tam tersi bir karaktere sahip olan Yiğit Kılıç’ı canlandıran Bürsin, yine aslında neredeyse tamamen kötü sayılabilecek bir karakterle izleyenlerin karşısına geçmiş ve tüm kötülüğüne rağmen herkesi ekrana kilitlemeyi başarmıştı.

Bu Şehir Arkandan Gelecek – Ali Smith


Fotoğraf: ATV

Şeref Meselesi’nden sonra ekrana uzun sayılabilecek bir ara veren Bürsin, senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı, yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı’nın yaptığı ve başrollerini Gürkan Uygun ve Leyla Lydia Tuğutlu ile paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek ile ekranlara geri döndü. Ali Smith, yine Bürsin’in şimdiye kadar canlandırdığı karakterlerden farklı olarak annesinin acısıyla büyümüş ve bilmeden hiç tanışmadığı babasının izinden giderek boksör olmuş, sebebi ne olursa olsun insan öldürmenin haklı bir yanı olmadığını savunan “İyi” olarak tanımlanabilecek bir karakterdi. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.