Pretty Little Liars’ın finali bekleneni verebildi mi?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Her sezon finali, final tadında geçen yedi sezonluk Pretty Little Liars efsanesinin sonuna geldik. Final bölümünden beklentilerimiz az çok belliydi; tabii ki en büyüğü A.D’nin ortaya çıkması ve kızların sonunda huzura kavuşmasıydı. Gelin yıllardır beğeniyle izlenen dizinin final bölümü hakkında biraz hoşbeş edelim.

Teoriler gerçek oldu!


?Fotoğraf: ABC Family

Pretty Little Liars’ın ilk sezonundan beri izleyenlerin –A teorileri birbirinden farklılık gösterse de hepsinin olabilitesi oldukça yüksekti. Charlotte’un –A olduğunu öğrenmeden önce Alison’ın ikizinin –A olabileceğini düşünen izleyiciler, Spencer,Alison,Mary Drake ve Jessica DiLaurentis arasındaki bağlantı ortaya çıktıktan sonra A.D hakkında teorilerini Spencer üzerine yöneltmiş ve finalde A.D.’nin Spencer’ın ikizi olduğunu göreceğimize yemin etmişlerdi. Spencer’ın gerçekten de son bölümlerde gösterdiği tutarsız tepkiler hepimizin dikkatini çekerken, aslında beklediğimiz bir son ile karşılaşınca bu konuda biraz hayal kırıklığına uğradığımızı itiraf etmeden geçemeyeceğiz. Her ne kadar teoriler konusunda uzmanlıklarını ilan eden seyirciler bu konuda mutlu olsa da biraz şaşırmak final bölümü için hakkımızdı demeden geçemiyor insan…

Herkesin aynı anda mutlu olması bize de çok garip geldi!


?Fotoğraf: ABC Family

Spencer’ın manyak ikizi Alex’in aslında kızların arasındaki arkadaşlık bağını deli gibi kıskandığını ve öldürülen kardeşi Charlotte ile çok iyi anlaştığı için onun intikamını almak istediğini gördüğümüz final bölümünde Alex’in Wren ile tanıştıktan sonra tüm bunlara kalkıştığını anlıyoruz. Tüm bunlardan sonra Spencer’ı bir yere kapatıp onun yerine geçen Alex, kızların ve Mona’nın zekasını biraz hafife almış olacak ki kendinin Spencer olmadığının anlaşılması çok üzün sürmüyor. Bu noktada manyak Alex’in Toby ile de Spencer kılığına girerek seviştiğini gören gözlerimizden kanlar akmadığını söylesek yalan olur. Toby’nin Spencer’ı gözü kapalı bulabilmiş olması ise aynı gözlerden kalpler çıkarttı. Sonuçta Alex ve annesi Mary Drake kodes yolunu tutarken kızların mutlu mesut hayatlarına devam etmesi ile sonlanan final bölümü Emily ve Alison’ın evlenme teklifleri ile taçlanırken Hanna’nın bebek haberi ile herkesi gülümsetti. Aria ve Ezra tüm aksiliklere rağmen evlendikten sonra hepimizin aklını okumuşçasına bir replik duyuluyor; “Hepimizin aynı anda mutlu olması sizce de garip değil mi?”

Yoksa? Spin-off?


Fotoğraf: ABC Family

Mona’nın Fransa’da kurduğu oyuncak bebek dükkanına ne olduğunu anlamadan geçtiğimiz sıralarda en az Alex kadar manyak olan Mona’nın Alex ve Mary’i oyuncak bebek evine hapsettiğini ve onlarla tıngır mıngır oynadığını görüyoruz. Burada ufak bir kahkaha atmadan edemedik açıkçası; delinin hakkından deli gelirmiş! Okulun Alison reenkarnesi kızı Addison’ın ortalardan kaybolması ve PLL’nin açılış sahnesi olan pijama partisi sahnesi ile bitmesi ise tarihin tekerrürü ile yeni bir dizi olacak mı, sorusunu akıllara getirdi açıkçası…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı