Lucifer hakkında bilmeniz gereken 7 şey!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Ülkemizde de geniş bir takipçi kitlesi edinen Lucifer, yayınladığı tarihten bu yana ilgi odağı olmayı başarmış bir yapım. Hiç şüphesiz bunda Tom Ellis’in harika Lucifer performansının etkisi de yansınamaz. Peki, severek izlediğimiz Lucifer hakkında ne biliyoruz? İşte Lucifer hakkında bilmeniz gereken 7 şey!

1) Aile ne tepki vermiş?

Tom Ellis dizide cehennemin eski lordu Lucifer’i canlandırıyor. Ancak gerçek hayatında Tom Ellis’in büyüdüğü aile çok dindarmış. Ellis’in babasının yanı sıra kız kardeşi rahibe, kayınbiraderi ve amcası da birer vaftizci papazdır. Ailesi dizinin haberini öğrendiğinde ise Ellis için çok heyecanlanmışlar. Ellis, Lucifer’i “Büyük bir teolojik tartışmadan” ziyade “Hicivsel bir telafi hikâyesi” olarak gördüğünü söylüyor.

2) Diziye tepkiler büyük!

Dizi daha yayınlanmadan protestoların hedefi olmuş, birkaç örgüt FOX kanalına dizinin yayından tamamen kaldırılması yönünde dilekçe vermiş. Amerikan Aile Derneği’nin web sitesindeki 1 milyon anne; 38 bin imza toplamış ve dizinin yanlışlarını yinelemişlerdi. Eğer FOX diziyi yayınlamaya devam ederse bunun Hristiyanlık ve İncil için saygısızlık olacağını belirtmişlerdi. Ayrıca bu, dünya çapındaki ilk Lucifer tartışması da değil… Dizinin uyarlandığı roman olan Yazar Neil Gaiman’ın “Sandman” çizgi romanı, 1991 yılında Amerikan Aile Derneği’nden tepkiler almıştı.

3) Diziyi destekleyenler de var!

Lucifer karşı protestoların yanı sıra, dizi yanlısı grafitiler de dikkat çekmişti. Los Angeles’ta FX’in The People v. O. J. Simpson: American Crime Story dizisinin billboardlarına birileri tarafından sprey boyayla “Lucifer’i izleyin!” yazısı yazılmıştı. Ayrıca dizinin başrol oyuncusu Cuba Gooding Jr’ın fotoğrafının üzerine boynuz çizilmişti. Tom Ellis bunları yapanların kim olduğunu bilmediğini, yapılanların affedilmeyecek derecede olduğunu ancak yaptıklarının komik bulduğunu söylemişti.

4) Dizi nereden uyarlama?

Yazar Neil Gaiman “The Sandman” çizgi romanında Lucifer karakterini yaratırken şarkıcı David Bowie’yi ilham almış. Tom Ellis dizinin senaryosunu okuduktan sonra Lucifer’de Oscar Wilde ya da Noel Coward mizacının üzerine rock’n roll ruhunun eklendiğini söylemiş. Dizide hâlâ David Bowie’nin ve müziğinin etkisinin olduğu görülmekte. Ellis, Lucifer’in aksanını belirlemeye çalıştığı süreçte Amerikan aksanını denediği zaman karakterin bir ahmak gibi göründüğünü, ancak İngiliz aksanını denediğinde Lucifer’deki korkunçluğu ve etkileyiciliği hissettiğini söylüyor.

5) Müziğin dizideki önemi büyük! 

Müzik, dizide önemli bir yer kaplıyor. Lucifer, gece kulübünde şarkı söylediği ve piyano çaldığı için Ellis, karakterine özel bir müzik listesi hazırlamaya karar vermiş. Listede David Bowie’nin Fame ve Rebel Rebel şarkılarının yanı sıra Jimi Hendrix’in Purple Haze ve Johnny Cash’in Ring of Fire şarkıları da yer alıyor. Dizinin yaratıcısı Joe Henderson senaryoyu yazdığı sıralarda müziklerin Ellis’in listesi olduğunu bile bilmiyormuş. Bu arada Ellis’in müzisyen bir aileden geldiğini de söylemek gerekiyor. Annesi müzik öğretmeni olan Ellis’in, babası ise amatör olarak operayla ilgileniyor. Aynı zamanda Ellis’in tüm kardeşleri de enstrüman çalarak büyümüş. Ayrıca Ellis ergenlik yıllarında orkestralarda korno ve trompet çalıyormuş.

6) Dizinin genç annesi Charlotte!

İkinci sezonda Lucifer’in annesi Charlotte’u canlandıran Tricia Helfer role seçildiği zaman, Tom Ellis mutluluğunu gizleyememiş. Ellis, Helfer’ın Battlestar Galactica’da oynadığı zamanlarda hayranıymış. Bu arada dizide Lucifer’in annesini canlandıran Tricia Helfer, gerçek hayatta Ellis’ten sadece dört yaş büyük… İşin daha ilginç tarafı ise dizide diğer oğlunu canlandıran DB Woodside’tan ise beş yaş küçükmüş. Ellis tüm bunları çok tuhaf bularak, DB ve kendisinin Amerikan Pastası filmlerindeki Stifler’a benzediği yönünde şakalar yapıyormuş. 

7) Çekimler sırasındaki yabancı misafir!

İlk sezonun yedinci bölümü olan “Wingman”in çekimleri, üstlerinde rastgele dolaşan drone yüzünden kesintiye uğramış. Nihayet dizinin güvenlik görevlisi drone’u uçuran adamı tespit etmiş ve drone’u indirmesini istemiş. Ancak adamdan ret yanıtını almış. Bunun üzerine aktör DB Woodside adamla konuşmaya çalışmak için adamın yanına gitmiş ve arabasının kapısını çalarak onunla konuşmak istediğini söylemiş. O andan itibaren Woodside, tam anlamıyla Amenadiel’a benzediğini fark etmiş.

Kaynak: Flicks And The City

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı