Yağız ve Hazanın hikayesi: İzlediklerimiz!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Deniz Baysal’ı “Kaçak Gelinler”den severim, kendisinin yeni dizisi olacağını duyunca sevinmiştim ama ne yalan söyleyeyim, izlemeyi düşünmüyordum. Ama olaylar öyle bir gelişti ki, tamamen tesadüf neticesi sıkıldığım bir Pazar öğleden sonrası televizyonu açtığımda Fazilet Hanım ve Kızları dizisine denk geldim. Hem de ilk bölümün en son sahnesine: Yağız Egemen ve Hazan Çamkıranın o acı, ama kader belirleyen buluşmasına… Sanırım gördüğüm ilk andan itibaren bu çifti tutmaya başlamıştım. Çağlar Ertuğrulu ilk bu dizide gördüm ve iyi ki de görmüşüm, oyunculuğu ve karizması ile beni bir çırpıda aldı. 13 bölüm boyunca sahneleri şimdilik az olsa bilse, fan kitlesi arasında enerjileriyle adeta bir patlama yaşattılar. Ve de çok büyük bir fan ailesi olduk sayelerinde… Bunun için Çağlar Bey ve Deniz Hanım’a bir ayrı teşekkür etmek gerekir. Teşekkür ederim!


GIF: Dizifilm.com Forum

Böyle ateş ve tutku dolu bir çifte yazı yazmasaydım, kendimi hiç affetmezdim. O yüzden 13 bölüm içinde en sevilen Yağız ve Hazan sahneleri arasından benim favorim olan beş sahneyi seçmeye karar verdim. Ve de hayalimizde olan 5 sahneyi sunmak istedim. Yazının birinci bölümünde bu beş sahneyi beraber inceleyelim.

5- “Bu gecenin izini unutma!”

Tabii ki ilk buluşmalarını bu listeye ekleyecektim. Ne de olsa Hazan ve Yağız’ın hikayesinin kara ama ilk sayfası bu sahneyle yazıldı. Kardeşinin sözleriyle adeta gözü dönmüş Yağız, Ece’nin yerine gelen Hazan’ın gururunu kırıyor, hiç düşünmeden onu ezip geçiyor. Yüzüne fırlatılmış o 100 dolarla hayatının darbesini alan Hazan ise Yağız’ı nefret listesinde başa koyuyor, her gördüğünde onu aşağılayan adama nefret kusuyor. Oysa o otel odası Sinan Egemen’in şaheseri oyunu, Yağız ve Hazan ise onun kuklalarıydı. 

4- “Peki,iyi misin?”


Fotoğraf: Fazilet Hanım ve Kızları Instagram

Sanırım Hazan ve Yağız arasında yaşanmış ilk “normal” konuşma yalıda çarpıştıkları sahne olsa gerek. O sahneyi nasıl güzel işlemiş yönetmen! Kısa, ama çok büyük bir mana taşıyan sahneydi benim için… Çünkü Yağız ilk defa Hazan için endişeleniyor, Hazan ise Yağız’ın bu tarafı karşısında şaşırarak ona duyduğu nefreti  birkaç saniyeliğine olsa bile unutuyor. Evet, Yağız avukat meselesinde Hazan’a yardım elini uzatmıştı, ama her seferinde yaptığı gibi o sefer de Sinan’ın tarafına o iyiliği yazdığı için, Hazan’ın tepkisini pek görememiştik. Bu sahnedeyse etraflarında hiçbir savunma duvarı olmadan durdular birbirlerinin karşısında… Söylemek gerekir, Deniz Hanım ve Çağlar Bey nasıl da gözlerinde güzel yansıtmışlar o sahneyi. Bravo!

3- “Bence sen hiç bir şey bilmiyorsun!”


Fotoğraf: Fazilet Hanım ve Kızları Instagram

Kardeşinin Yağızla bir şey yaşadığını düşünen ve onun evine gitmek için yol alan deliye dönmüş Hazan, mahallesinin girişinde öfke kaynağı olan adamı karşısında görüp daha da sinirleniyor. Yağız’a ağır laflar ederek, o geceden sonra ilk defa tamamen nefretini kusan Hazan Yağız’ın kardeşinden uzak durmasını isterken, Yağız Hazan’ın sözlerini inkar ediyor ve aslında hiç bir şey bilmediğini söylüyor. Hazan bilmiyor olabilir, ama biz çok güzel biliyoruz, Yağız Bey! Pişmanlığını, “affı olmayan kabalığını” telafi etmek için gizli yaptığın o iyilikleri, her defasında Hazan’a attığın o mağdur bakışlarını biz çok iyi biliyoruz! Sanırım ilk o sahnede anlayabilmiştik, Yağız’ın Hazan’a karşı yumuşadığını… İlk orada görmüştük, aslında Yağız kalbinin derinlerinde bir yerlerde Hazan’ın o otel odasında sandığı kızın olmadığını, Sinan’ın yalanına uğramış olduğunu biliyordu ama kardeşinin böyle bir şey yaptığına inatla inanmıyor, olayın başka taraflarını araştırıyordu. Üzgünüm Yağız, maalesef Sinan yaptı…

2- “Hangimizin içinde kalbi kırık bir çocuk yok ki?”


Fotoğraf: The YağHaz Instagram

Yağız ve Hazan’ın arasında geçen en anlamlı diyalog bana göre kesinlikle bu diyebilirim! Birinin içinde çocukluğuna küs biri yaşarken, diğeriyse çocuk gibi çocukluk yaşamamış. Dertlerini hiç beklemediğim şekilde, hiç beklemediğim bir anda böyle paylaşmaları, ne yalan söyleyeyim, beni çok duygulandırmıştı. Her iki karakterin de altında acı ve hayal kırıklıkları ile dolu bir çocukluk yatıyor ve ben her YağHaz fanı gibi o hikayelerın büyük bir incelikle işlenilmesini ve zamanı geldiğinde bir birlerinin yaralarını saracak bir çiftin yazılmasını çok istiyorum. Çünkü biliyoruz, böyle anlamlı sahnelerle çift arasındakı bağı anlatarak, izleyiciyi ekran karşısına kilitlemek çok daha kolay olur! 

1- “ O kadar da değil!”

 

#FaziletHanımveKızları 8. Bölüm 2. Tanıtımı yayında! ???? #fazilethanimvekizlari #fazilethanım #dizi #startv #fragman @caglarertugrul @afrasaracoglu @denizbaysal_ @alpnavruz

Fazilet Hanım ve Kızları (@fazilethanimvekizlaridizisi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Benim için senaristlerin ve yönetmenin yarattığı en güzel sahne bu! O müzik, o çekim açıları, o oyunculuk, o mimikler beni benden aldı. Aralarında geçen o alevli ve bir o kadar da nefret dolu bakışma ekran karşısında oturan tüm YağHaz fanlarının hafızasına sanırım uzun bir zaman kaydedilecek. Yağız, Sinan’ın iddiaya uyup Hazan’ı kozmetik ürünü güzeli yapmasından ve babasının beklentilerinden öfkelenmiş ve karşısına çıkan ilk insana, yani Hazan’a tüm sinirini kusmuştu. Hazan ise karşısında hiç boyun eğmeyerek Yağız’a hakettiği tokatı atmak isterken, Yağız onu durdurmuş ve işte böyle duygu yüklü bir sahne çıkmış ortaya… Bir izleyici olarak, ben her sahneyi, esas da sevdiğim çiftin sahnelerini çok özenle ve detaylı şekilde izlemeyi çok seviyorum. Bu sahnede hiç bir açık bulamadım, efendim. Bu işe sadece büyük bir alkış düşer!

Özel sahne!


?Fotoğraf: Star TV

Yağız’ın ilk defa Hazan’ın geride bırakmış olduğu o ayakkabıları izleyerek içtiği sahneyi vurgulamasam olmaz. Birkaç saniyelikti ama benim için çok özel bir mana taşıyor. Çünkü o sahnede Yağız o unutulmaz geceni sorgulama ve Hazan hakkındaki düşüncelerinin belki de yanlış olduğunu düçünmeye başlıyor. Yağız için bir dönüş noktası diyebilirim.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı