Hayatımızdan bir şimşek gibi gelip geçen 10 gençlik dizisi!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yaz tüm sıcaklığıyla iliklerimize işlemeye devam ederken en büyük arayışımız olan yaz ve gençlik dizileri de daha ön planda yer alıyor. Şimdiye dek birçok gençlik dizisi yaz gecelerimize eşlik edip, hayallerimizi süslemiştir. Bugün yayında olan gençlik dizilerinin ne kadar efsane olabileceği şöyle dursun, gelin hep birlikte yaz gecelerimizi süsleyen, en güzel dönemlerimize damga vuran en efsane 10 gençlik dizisine göz atalım.

10- Tatlı Küçük Yalancılar

“Pretty Little Liars” dizisinin Türk uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar, yakın tarihte izlediğimiz fantastik, gençlik ve macera türünde sürükleyici bir dizi olarak akıllara kazındı. Reytinglerde bekleneni karşılamasa da konusu itibariyle Türkiye’de türünün farklı örneklerinden olma özelliğini taşıyor. Oyuncu kadrosu ve konusuyla asla unutulmayacak uyarlamalar arasında yerini alıyor.

9- Aşk Laftan Anlamaz

Geçtiğimiz yaza damga vuran, Hande Erçel ve Burak Deniz’in başrolünde yer aldığı Aşk Laftan Anlamaz çok uzun bir ekran serüveni geçirmedi. Ancak karakterleriyle, konusuyla ve yurtdışında yarattığı büyük etkiyle en unutulmaz on gençlik dizisi arasında yer alıyor.

8- Acemi Cadı

Bir zamanların en çok izlenen dizileri arasında yer alan Acemi Cadı, şüphesiz bir neslin hayallerini süsleyen yegane dizi oldu. Merve Boluğur, Nergis Kumbasar, Şenay Gürler ve Yonca Evcimik gibi başarılı oyuncuları kadrosunda barındıran dizi 2000’li neslin unutamayacağı en efsane diziler arasında…

7- Küçük Sırlar

Koskoca bir neslin iple çektiği drama-gençlik türündeki dizi, konusuyla ve dev kadrosuyla bugün bile adından söz ettirmeye devam ediyor. Merve Boluğur, Kadir Doğulu, Burak Özçivit, Gonca Vuslateri, Birkan Sokullu gibi birbirinden başarılı oyuncuların yer aldığı Küçük Sırlar modern gençlik dizilerinin de mimarları arasında yer alıyor. 

6- Güneşin Kızları

Kavuşamadan göçen iki aşık… Yeni nesilin en büyük gözdelerinden olan Ali-Selin ve Savaş-Nazlı çiftlerinin mimarı olan dizi, sosyal medyada ve reytinglerde kırdığı rekorlarla final yapmasına rağmen adından bugün bile söz ettiriyor.. “Kavuşamayan çiftin buruk hikayesiyle bir neslin psikolojisini bozan dizi…” diye de tanımını yapabiliriz.

5- Pis Yedili

“Kâmilleeer!” dediğinizi duyar gibiyim. 2010’lu yıllarda gençler üzerinde belki de en çok etki yaratan dizi olan Pis Yedili bundan beş yıl önce final yapmasına rağmen hala unutulmayan ve unutmayacak olan diziler arasında yer alıyor. Kim unutabilir Cimbom’la Paşa’nın aşkını, kim unutabilir Esma Sultan’ı?

4- Çılgın Bediş

90’lı yılların en popüler dizileri arasında yer alan Çılgın Bediş ,Türk televizyonlarına adını altın harflerle yazdıran en efsane dizilerin başında gelir. Çocukluğunu ve gençliğini 90’ların sonunda yaşayan bugünün yetişkin bireylerinin asla unutmak istemeyeceği bir Yonca Evcimik klasiği olan Çılgın Bediş listemizin dördüncü sırasında…

3- Hayat Bilgisi

Bir başka efsane dizimize geldi sıra. Bir dönemin en popüler dizisi Hayat Bilgisi, yayınlanacağı günü iple çektiğimiz nadide dizilerden biriydi. Koskoca bir jenerasyonun gözdesi olan Hayat Bilgisi, usta oyuncu Perran Kutman’ın muhteşem oyunculuğuyla da akıllara kazınmış, Türk Televizyonlarında önemli bir yer edinmiştir.

2- Medcezir

YaMira’sı, kostümleri, Kelebek’i, Bay Aşk’ı, kadrosunun muazzamlığı ve televizyonlarımızın gördüğü en kaliteli uyarlamalardan biri olması sebebiyle Medcezir’in yeri özellikle genç izleyicide çok ayrı… Yaklaşık iki sene boyunca her hafta Cuma akşamları büyük bir hevesle beklendiyse boşa değildi yani! Dizinin başarısı anlatmakla bitmez, anılarımızda her zaman bir Medcezir olacak.

1- Kavak Yelleri 

Geldik en efsane dizimize. Türk Televizyonlarının en uzun soluklu gençlik dizisi olan Kavak Yelleri yayınlandığı dönemle, konusuyla, oyuncularıyla bir devrin başlangıç temellerinin atıldığı efsane bir gençlik dizisidir. Dizideki dostluklar hangimizi etkilememiştir ki? Sokakta top oynadıktan sonra terli terli koşup kaçırmamak için can havliyle tüplü televizyonlarımızın başına geçtiğimiz günlerdeki masumluğun saklı olduğu, anılarla, birikmişliklerle dolu bir dizi. Böylesi ne geldi,ne gelecek. Unutursak kalbimiz kurusun!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı