Game of Thrones’ta rol almaya yaklaşmış 12 oyuncu!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Game of Thrones’ta birçok oyuncuyu izledik ve izlemeye de devam ediyoruz. Sizler için dizinin bazı karakterlerini canlandırmaya çok yaklaşmış on iki oyuncuyu derledik. İçlerinden bazıları başka rollerde yer alarak amaçlarına ulaşmışlar. Ne diyelim bir rolü bin kişi ister, bir kişi alır!

1) Sam Claflin – Viserys Targaryen ve Jon Snow

Açlık Oyunları ve Karayip Korsanları gibi filmlerde rol alan Sam Claflin, iki önemli rol için de seçmelere katılmış.

2) Gilian Anderson – Cersei Lannister

X-Files, Hannibal gibi dizilerle kalbimizi kazanan ve şimdilerde de American Gods’ta izlediğimiz Gillian Anderson’ın Game of Thrones’ta hangi karakter için teklif geldiği bilinmemesine rağmen birçok hayran Cersei Lannister rolünde buluşuyor. Anderson verdiği röportajda, “18 yaşındaki halim, izlemeyi çok sevdiğim Game of Thrones ve Downton Abbey’den gelen teklifleri geri çevirdiğime inanamıyor.” demiş.

3) Tamzin Merchant – Daenerys Targaryen

George Martin, Tamzin Merchant’ın The Tudors dizisinde VIII. Henry’nin beşinci karısını canlandırırken sergilediği performanstan övgüyle bahsetmiş ve Ejderhaların Annesi’nin onun olmasını istemiş. Ancak Tamzin Merchant’ın bu role neden seçilmediği bilinmiyor.

4) Jennifer Ehle – Catelyn Stark

Jennifer Ehle aslında ilk başta dizinin kadrosundaydı. Hatta dizinin ilk bölümünde bile rol almıştı. Ancak sonradan Catelyn Stark rolüne Jennifer Ehle değil, Michelle Fairley layık görüldü.

5) Iwan Rheon – Jon Snow

Dizide Ramsay Bolton olarak izlediğimiz Iwan Rheon, ilk başta Jon Snow olarak düşünülmüş. Dizinin yapımcıları David Benioff ve Dan Weiss, Rheon’un performansını çok beğenmişler ve onu kendi radarlarına almıştır. Ve böylece Rheon Ramsay Bolton olmuş.

6) Mahershala Ali – Xaro Xhoan Daxos

Bu yıl Oscar kazanan Mahershala Ali, yıllar önce Game of Thrones’un seçmelerine katılmış ve çok gergin hissettiğini söylemiş. Yıllar sonra dizinin cast direktörü Nina Gold, “Vay canına, Mahershala Ali’yi nasıl reddedebildim!” diyerek pişmanlığını belirtmiş.

7) Conleth Hill – Robert Baratheon

Dizide Lord Varys olarak izlediğimiz Conleth Hill, bu yılın başında Robert Baratheon hakkındaki söylentiyi doğruladı. 

8) Jaime Campbell – Waymar Royce

Twilight’ın yıldızı Jaime Campbell verdiği bir demeçte dizinin ilk bölümünde Waymar Royce’u oynadığını doğruladı. Fakat sonrasında Jaime Campbell’ın yerine Rob Ostlere layık görülmüş.

9) Dominic West – Mance Rayder

Dominic West verdiği bir röportajda Game of Thrones’tan teklif aldığını ancak rolü reddettiğini söylemiş. West’in babası ve yeğeni, Game of Thrones’un televizyondaki en harika dizi olduğunu söylemiş. Dominic West bunun sonrasında çok kötü hissettiğini çünkü rolü geri çevirdiğini belirtiyor. West, hangi rol olduğunu hatırlayamasa da Ned Stark’a önem ve dış görünüş bakımından çok benzediğini söylüyor. Bu bilgiler ışığında birçok hayranın tahmin ettiği rol ise Mance Rayder.

10) Eugene Simon – Joffrey Baratheon

Eugene Simon verdiği bir röportajda ilk olarak Joffrey Baratheon rolü için seçmelere gittiğini, ancak rolü Jack Gleeson için doğru olduğunu belirtmiş.

11) Jared Harris – Yüce Rahip

Jared Harris verdiği bir demeçte, Anthony Hopkins’in Westworld’deki rolünü ve Jonathan Pryce’ın Game of Thrones’taki Yüce Rahip rolünü nasıl kaybettiğini anlatmıştı.

12) Izzy Meikle Small – Sansa Stark

Izzy Meikle Small, Sansa Stark rolü için son ikiye kaldığını ancak seçilemediğini ve bunun için de çok üzgün olduğunu belirtiyor.

Kaynak: 9Gag

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.