Adı Efsane’nin FikÇil’i neden bu kadar sevildi?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bildiğimiz üzere kısa bir ayrılığın ardından Adı Efsane İkinci Devre’yle ekranlara giriş yaptı. Tanıtımlardan gençlerin büyük sınavlardan geçeceğini anlamıştık. İzleyicilerin büyük kısmı arkadaşlık, dostluk, kardeşlik, aile ve aşk olan bu  sınavlardan bu kez Fiko aşktan yüksek not alsın ve mutlu olsun, aşktan sınıfta kalmasın istedi. Uzun zaman önce bir yakıştırma başladı Fiko ve Çiler denildi, FikÇil denildi.Peki neden FikÇil bu kadar çok istenildi ve sevildi?

1- Fiko’nun artık mutlu olabilme ihtimali!

Fiko henüz 17 yaşında, her şeyin başında gencecik bir delikanlı… Yirmi bölümdür yüzü bir kez olsun gülmedi. Hep mutsuzdu.Üstelik sevilmeyi, mutlu  olmayı en çok hakeden karakterlerden biri. Seyirci onu artık ağlarken değil de dolu dolu gülüp eğlenirken görmek istedi. Mutluluğu da bulma yolunda Fiko’nun Çiler’in her aradığını gördüğünde  o mutluluğunu, heyecanını sadece ben görmüş olamam! 

2- Çiler’in asıl Fiko’yu görmesi!

Geçmiş bölümlerde on yıllık sevgilisinin bile “Fiko şimdiye kadar neyi becerdi ki?” modu ile Çiler’in daha ilk anda “Kendine haksızlık etme, yeteneğinle herkesten farklısın.” demesi. Bence, Sibel Fiko’yu hiç görmedi. Çiler ise ilk andan Fiko’nun ne kadar özel olduğunun yeteneğinin sadece basketbolla sınırlı kalmadığının farkına vardı. Fiko ilk kez beğenildiğinin farkına vardı ve özel hissetti. 

3- Mavi ve turuncu uyumu!

Mavi… Yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. Turuncu ise yeniden doğuşun ve yeni başlangıçların simgesidir. Gündoğumu gibi aydınlatır, neşe verir. Kısacası birbirini tamamlayan iki renktir. Tıpkı Fiko ve Çiler’in birbirini tamamlaması gibi… Öyle ki ikinci devrenin ilk bölümüne başlamadan hemen önce mavi ve turuncu boyalarla duvar boyayan bir FikÇil gördük. Çiler turunculuğunun hakkını verip Güneş gibi doğdu. Fiko’yu aydınlığa çıkardı. 

4- Kelebek gibidir aşk… Fiko’nun kelebeği de Çiler! 

Halil Kanargı Kelebek Gibidir Aşk kitabında ”Aşk , kelebek gibidir. Bütün renkleri kanadında taşır. Sevenler de, sevilenler de, o renklerin hepsini görür. Aşkı bulan yürekler titrer. Titreyen yüreklerde, zamanın izi kalır.” der. Şimdi ‘Ama kelebeğin ömrü bir gün!” diyenler çıkabilir. Ama bana sorarsanız o iş öyle değil. Koskoca Nazım Hikmet söylemiş; ”Anlamayana ömrü bir günlük, Anlayana bir ömürlük…”

5- Kaktüsler!

Attıkları tweetlerle, yaptıkları TT çalışmaları ve videolar ile “Kaktüs” fandomu duymayan yoktur herhalde… Adeta yoktan var ettiler, her zaman inandılar. ”Umut var!” dediler. Asla pes etmediler ve  sonunda başardılar. Hepsinin emeği şüphesiz çok büyük, sırf fanları için bile yüzlerce izleyeni, seveni  var diyebilirim.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı