Hangi Şebnem Ferah şarkısı, hangi çifti anlatıyor?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Şebnem Ferah’ın şarkıları; aşkı, yalnızlığı ve gücü en iyi anlatıyor hepimize… Onun şarkılarıyla hüzünleniyor ya da onun şarkılarıyla yeniden umutlanıyoruz. Peki hangi Şebnem Ferah şarkısında hangi dizi çiftlerini görüyoruz? Haydi gel, Şebnem Ferah şarkılarıyla dolu bir yolculuğa çıkalım.

Hülya ve Kerim – Ya Hep Ya Hiç

Fotoğraf: Kanal D

“Ya hep ya hiç, ya gel ya git, ya az ya çok, ya var ya yok, bugün beni ya sev ya terk et… Yakın, uzak, iyi, kötü, yaşa ya da unut dünü… Ya içimdesin ya dışımda… Nasıl olurdu diye meraktansa… Kazansak da kaybetsek de, denemeye değmez mi?”

Hülya’nın Kerim’e duyduğu sonsuz ve cesur aşk hangimizin içine işlemedi ki? Asla pes etmeyen ve hayatına da Kerim’e de tutkuyla bağlı olan Hülya’yı, onun aşkını, acısını, hayal kırıklıklarını “Ya Hep Ya Hiç” dinlerken yeniden yaşıyoruz sanki… “İkimiz de yorgunsak da, denemeye değmez mi?”

Hakan ve Melis – Yağmurlar

Fotoğraf: Kanal D

“Sokaklar sakin, geceler karabasan… Ellerim tirer… Kim bu ben, kim bu susan? Ne soran var ne bilen, sebebim yok. Vazgeçtim rüyalardan… Beni sevmezsen yağmurları sev… Bulutlar ağlasın, sen gül güneş doğsun yeniden…”

Bazı aşklar sonsuza kadar süren bir masal olmaz. Hakan ve Melis’in yolları da erkenden ayrıldı ama biliyoruz ki “ilker” her zaman özeldir. “Yağmurlar” onların yarım kalan aşkını melodilerinde taşıyor. “Gidiyorum gözüm yaşlı, hatıran var yüreğimde… Sen sev yağmurları, yağmurlar yağsın yüzüme…”

Cesur ve Sühan – Perdeler

Fotoğraf: Star TV

“Bir yanımda durmadan çalışan saatler, bir yanda ağır ağır dipten gelen sesler… Düşündüm, buldum sandım yüz yıllık gerçekler… Hepsiyle giyindim durdum, bazen büyük geldiler. Bir yanda hiç susmadan konuşan dudaklar, bir yanda küsüp susmuş sessiz akıllar… Dibe vurduysak ne olmuş elbet çıkarız. Bir gün var, bir gün yokuz…. Kiralıkmış hayatlar…”

Cesur ile Sühan, çok karanlık yollardan geçti ve çok zorlu engelleri aştı. Ama sonunda kendi güneşlerini buldular ve sonsuz mutluluğa doğru ilerlediler. “Her gün güneş doğar, yeter ki açık olsun perdeler…”

Ali ve Selin – Okyanus

Fotoğraf: Kanal D

“Şimdi önümde ağır bir kapı, ardında okyanus var. Ardında okyanus var, bir de bileğimden biri çekiyor, benimse kapıyı açmam gerek… Bir ileri, bir geri… Her adım bu kapının ardı demek… Sonunda boğulmak olsa da benim o sularda yüzmem gerek.”

Bazı kapıların ardına geçmeye korkarız, bazı anları yaşamaya da… Ali ile Selin de birbirlerine kapıldıkları anda imkansızlıklardan korktular ama bu, aşklarını yaşamalarına engel olmadı. Kapının ardındaki okyanusa korkmadan atlayan Ali ile Selin’in aşkını “Okyanus” kadar iyi ne anlatabilir? “Anahtar deliğinden görünen bu küçün manzara yetiyorsa yetsin, benim o sularda yüzmem gerek.” 

Bihter ve Behlül – Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler

Fotoğraf: Kanal D

“Gözlerimin etrafındaki çizgiler artık belli oluyor. Bütün o çizgiler son bir yılda oldu sana, bana, bize ağlarken… Ben Leyla olmuşum kimin umurunda Mecnun çoktan gitmişken… Bu ne garip bir yangındı böyle, sen söndün ben yanarken… Peki ben neden hala böyleyim, neden hala geçmişteyim? Belki de ben sana hala aşığım. Ya şimdi tut elimden ya da bir daha söz etme özlemekten…”

Bazen hayallerimiz istediğimiz gibi olmaz, gerçekleşmez. Bihter’in Behlül hayali de birdenbire bir kabusa dönüştü ve kalbinde acıdan başka bir şey kalmadı. Bihter’in acısını “Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler” kadar iyi anlatan başka bir şarkı olabilir mi? “Ruhum iki ucun arasında gezinip duruyor. Bugün zaman akmasın, dursun. Ben içinden geçeceğim.”

Ahu ve Ecevit – Eski

Fotoğraf: Show TV

“Eski bir oyun, eski bir sokakta, eski bir hırka var omuzumda… Aşka inanırdım, her hücremle… Hiçbir yük yoktu omuzumda… Eski bir kitap, eskimiş resimler, eski bir şarkı var aklımda… Sevdiğim birini hiç kaybetmemiştim, kaybetmek yoktu aklımda… Sen nasıl başardın? Yüz yıllık ağaç gibisin… Nasıl böyle kaldın? Yoksa sen de sadece böyle duranlardan mısın?”

Bazı insanlara sıradan bir günün uğruna dua ederler. Tıpkı Ecevit’e “Hiç sıradan bir günümüz olmadı, sevgililer gibi el ele tutuşup yürümedik biz, seviyorum diye bağıramadım,” diyen Ahu gibi… “Sıradan basit bir günün uğruna hiç dua etmemiş, hiç yalvarmamıştım.”

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.