Emmy 2017’nin “En İyi Drama Dizisi” ödülünün sahibi kim olur?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak gösterilen Emmy ödüllerinin şüphesiz kazananı en çok merak edilen kategorisidir, “En İyi Drama Dizisi” kategorisi… Game of Thrones’un sezona geç başlamış olmasıdiziyi  bu yıl adayların arasında göremememize neden oldu. Hâl böyle olunca da diğer dizilerin arasındaki mücadele daha da önem kazandı. Biz gönlümüzden geçenleri söyleyeceğiz. Senin düşüncelerini de merak ediyoruz tabii… Yazının sonundaki anketle kazanmasını istediğin adayı seçebilirsin!

Better Call Saul

Neden Kazanmalı: Bu sezon gelen takviyelerle birlikte dizinin git gide Breaking Bad’leşmesi, efsane dizinin hayranlarının diziye olan ilgilerini arttırdı. Jimmy ve Hank olmak üzere iki koldan ilerleyen hikâye dizinin akıcılığına büyük oranda katkı sağladı. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında Better Call Saul için Emmy vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu kategorinin kazananı olması içten bile değil!

Neden Kazanmamalı: Westworld ve Stranger Things gibi ilk sezonlarında popülariteyi yakalamış iki dizinin adayların arasında olması, Better Call Saul’un işine çomak sokabilir.

Westworld

Neden Kazanmalı: Daha ilk sezonundan efsaneler arasına girebileceğini hissettiren Westworld’ün adayların arasında olması hiçbirimize sürpriz olmadı. Kadronun, prodüksiyonun ve popülaritenin bu derece güçlü olması dizinin daha ilk sezonunda ipi göğüslemesinin önünü açıyor.

Neden Kazanmamalı: Kazanmaması için fazla bir etken bulunmasa da ödül, dizinin sonraki sezonları için saklanabilir.

Stranger Things

Neden Kazanmalı: Geçtiğimiz yazı kasıp kavuran ve kimsenin beklemediği derecede olumlu eleştiri alan Stranger Things, adaylığıyla da başarısını kanıtladı. Popülaritesinin de yardımıyla ödüle uzanabilir.

Neden Kazanmamalı: Popülarite tek başına yeterli değil. Diğer adayların arasından sıyrılması o kadar da kolay olmayabilir. Kazanma şansını orta derecelerde görüyorum.

The Crown

Neden Kazanmalı: Netflix’in tam 130 milyon dolarlık bütçesiyle en pahalı dizisi olma unvanını ele geçiren The Crown’un başarısı daha çok konuşulacakmış gibi görünüyor. Bu yıl Altın Küre almış olması da rakiplerinin gözünü korkutuyor. Haksız da sayılmazlar!

Neden Kazanmamalı: Altın Küre ile Emmy ödülleri birçok zaman ters düşmüştür. Bu senenin istisna olacağını zannetmiyorum. Ödül dizinin gelecek sezonlarına saklanabilir.

House of Cards

Neden Kazanmalı: Dizini hayranları beşinci sezonun derecelendirmesi konusunda bölünmüş durumda. Dizinin hâlâ aday gösteriliyor olması topladığı itibarın eseri. 

Neden Kazanmamalı: Hâlâ aday gösteriliyor olmasıyla yetinmek gerekiyor. Kazanma şansı yok denecek kadar az… Maalesef!

The Handmaid’s Tale

Neden Kazanmalı: Dizi ilk sezonuyla birçok eleştirmenden ve seyirciden olumlu eleştiri aldı. Ve bu başarısını da adaylığıyla ispatladı. Kazanma şansı orta dereceli görüyorum.

Neden Kazanmamalı: Yarıştığı adaylar çok güçlü. Onların yanında işi bir zor ancak imkansız değil! 

This Is Us

Neden Kazanmalı: İzleyicisini çeşitli duygulara sokan, başarısını da aldığı yüksek izlenme oranlarıyla kanıtlayan This Is Us, adayların arasında olmasından en çok hoşnut olduğum dizi. Kazanırsa hiç kimsenin itirazı olmaz.

Neden Kazanmamalı: Ah şu popüler kültür! This Is Us’ın başı yanarsa, sırf bu nedenden yanar.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı