Ünlü Hollywood yıldızlarının oynadığı yabancı diziler!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Dizi ve filmlerin asıl mimarları oyunculardır. Senaryo ya da prodüksiyon ne kadar iyi olursa olsun karakterlere hayat veren oyuncuların performansları iyi değilse o dizi ya da film, izleyici için bir hayal kırıklığı olur. Özellikle son yıllarda gitgide büyüyen televizyon sektörü, birçok ünlü oyuncunun televizyona transfer olmasını sağladı. Biz de sizler için ünlü Hollywood yıldızlarının rol aldığı 10 yabancı diziyi derledik. İşte o diziler…

1) House of Cards

İnsanların koltuk sevdası uğruna neler yapabildiğinin enfes bir dille anlatıldığı House of Cards, birçoklarının takdirini toplamış bir dizi. Beyaz Saray’da yaşanan türlü entrikaların baş mimarı olan Frank Underwood rolüyle izlediğimiz Kevin Spacey, Hollywood’tan televizyona transfer olan yıldızlardan…

2) Westworld

Geçtiğimiz sezonun en popüler dizilerinden biri olan ve kısa sürede yakaladığı başarıyla tüm odakların dikkatini çeken Westworld, bünyesinde bir ustayı barındırıyor. Anthony Hopkins’i… Anthony Hopkins’in gibi bir yıldızının kadroda olması diziye birçoklarının diziye başlama sebeplerinin başında geliyor.

3) Penny Dreadful

Viktorya dönemi Londra’sında geçen ve ani finaliyle tüm sevenlerini şoke eden korku-gerilim dizisi Penny Dreadful; Dorian Gray’den Frankenstein’a kadar birçok karakterin aynı çatı altında toplandığı enfes bir diziydi. Diziye bu derece enfes hale getiren ise başta Eva Green olmak üzere Timothy Dalton, Josh Hartnett gibi oyuncuların performanslarıydı. 

4) True Detective

Sıradaki dizimiz ise tam anlamıyla yıldızlar geçidi! Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell, Vince Vaughn ve Rachel McAdams gibi birçok Hollywood yıldızının yer aldığı polisiye-suç dizisi True Detective. Dizi, özellikle ilk sezonunda çok konuşulmuş, aday olduğu ödüllerle de bu başarısını kanıtlamıştı.

5) A Young Doctor’s Notebook

Küçük bir kasabada doktorluk yapan Vladimir Bomgard’ın yaşamının anlatıldığı A Young Doctor’s Notebook, Harry Potter olarak hayatımıza giren Daniel Radcliffe’i televizyona taşımıştı. Dizide doktorun genç halini Daniel Radcliffe canlandırırken, orta yaşlı haline de Jon Hamm hayat vermişti.

6) The Night Manager

Otellerde gece müdürlüğü yapan Jonathan Pine’ın intikam hikâyesinin anlatıldığı İngiliz mini dizisi The Night Manager, Tom Hiddleston ve Hugh Laurie’yi aynı dizide buluşturmuştu.

7) Parade’s End

Birinci Dünya Savaşı döneminde yaşanan bir aşk üçgeninin anlatıldığı mini dizi Parade’s End, Hollywood’da ismi son zamanlarda daha da sık duyulmaya başlanan ve Sherlock dizisinde sergilediği performansla hepimizin gönlünü kazanan Benedict Cumberbatch’i bizlerle buluşturmuştu.

8) Houdini

Ünlü illüzyonist Harry Houdini’nin hayatının anlatıldığı iki bölümlük mini dizi Houdini, uzun yıllar televizyondan uzak kalan Adrien Brody’i bizlerle buluşturmuştu.

9) Divorce

Hayatını yeniden isteyen bir kadının aldığı boşanma kararı sonrası hayatında gelişen olayların anlatıldığı komedi dizisi Divorce, ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker’ı ekrana taşımıştı.

10) Mildred Pierce

Büyük Buhran döneminin Amerika’sında ayakta kalmaya çalışan iki çocuklu bir annenin öyküsünün anlatıldığı Mildred Pierce; Kate Winslet ve Guy Pearce’ı ekranlarla buluşturmuştu.

Kaynak: Brightside


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı