Türkan Şoray’ın gençliğini canlandırabileceğini düşündüğümüz 5 oyuncu!

2 dakikada okuyabilirsiniz


O Türk sinemasının “Sultan”ı… Oyuncu, yönetmen ve aynı zamanda da senarist olan Türkan Şoray’ın güzelliği, yeteneği ve başarısını herkes biliyordur. Esmer teni, koca gözleri, kirpikleri ve dolgun dudaklarıyla herkesin hayran olduğu bir kadın… O, Türkiye’nin en güzellerinden… Diyelim ki Türkan Şoray’ın hayatı film oldu. Kimler canlandırırdı gençliğini? Ben benzettiğim beş ismi listeledim. Siz en çok kimi benzetiyorsunuz ve kimin canlandırmasını isterdiniz? Öyleyse beraber bir göz atalım.

1- Özgü Kaya 

Evet çok genç bir isim, Adı Efsane dizisinde Sibel karakterini canlandırmakta… Hem çok yetenekli hem de çok güzel. Kendisi 1996 doğumlu, henüz kariyerinin başında genç bir kadın. Ben benzetiyorum açıkçası… Ya siz? 

2- Hande Erçel 

Son zamanların en çok konuşulan kadınlarından; Güneşin Kızları’nın Selin’i, Aşk Laftan Anlamaz’ın Hayat’ı… Şimdilerde yeni bir diziyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Bandırma’lı ve 1993 doğumlu oyuncu Türkan Şoray ‘a benzetilen isimlerden hatta bir ara bir gazetede de denk gelmiştim. Ah keşke öyle bir proje olsa da izlesek!

3- Fahriye Evcen 

Sanırım en çok benzetilen isimlerden biri Fahriye Evcen… Almanya doğumlu ve 1986’lı oyuncuyu bir çoğumuz Yaprak Dökümü dizisiyle tanıdık. Fahriye Evcen’i en son Ölene Kadar adlı dizide izledik ve Burak Özçivit ile olan aşkına da pek (Maşallah diyelim de biz!) imrendik. Gözleri, yüz hatları, gülüşü ve saçlarıyla Türkan Şoray’a en çok benzetilen oyuncu… Benzetmeyen var mı? 

4- Selin Şekerci 


Fotoğraf: Twitter // @xblackgirll

İzmirli ve 1989 doğumlu… Kendisini ilk olarak Kavak Yelleri’nde izlesek bile asıl popülerliği Kaçak Gelinler ile yakaladı. Evet bu listede görünce “Aaa ne alaka?” diyen vardır elbette. Koca gözleri ile benzeyen bir isim bence… Özellikle saçlarını siyaha boyattıktan sonra daha çok benzetmeye başladım. (Kolaj Twitter kullanıcısı xblackgirll’e aittir)

5- Melike İpek Yalova 

Muhteşem Yüzyıl ve Karadayı gibi başarılı dizilerde izlesekte daha çok Türkan Şoray’a olan benzerliği ile gündeme geldi. Eee, benziyorlar yani yapacak bir şey yok. Gençliğini canlandırabilecek isimler listesinde yerini çoktan aldı bile… 


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı