Dördüncü Sezonunda Teen Wolf’ta N’oldu?

4 dakikada okuyabilirsiniz

 

Adının “Teen” Wolf olduğuna bakmayın, her yaştan insan tarafından ilgiyle izlenen ve heyecanla beklenen, her sezonunda daha da iyiye giden Teen Wolf’un 5. sezonunun başlamasına sayılı günler kaldı.

 

Teen Wolf’un en güzel yanlarından biri sezon boyunca, hiçbir kafa karışıklığına gitmeden aynı olay üzerinde yoğunlaşması… Bu sebeple bir şeyleri hatırlamak veya olaylar arasında bağlantı kurmak hiç zor olmuyor. Çünkü hepsi bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlantılı ve arka arkaya ilerliyorlar. Teen Wolf’un 4. sezonunda da sonunda tüm küçük mevzuları tek bir büyük mevzuya bağlayacağımız olaylar zinciri vardı. Kısaca göz atalım, 4. sezonunda Teen Wolf’ta N’oldu?

 

Sezonun olayı “gizemli hayırsever” idi. Olayları takip ederek bir listeye ulaşan kahramanlarımızın listenin manasını çözmesi çok uzun sürmedi. Liste kasabadaki doğaüstü yaratıkların listesiydi ve yanlarında da onların “fiyatları” yazıyordu. Her doğaüstü yaratığın kendisine göre bir ederi vardı ve bu birileri tarafından sürekli güncelleniyordu. Kahramanlarımızın “hayırsever”e ulaşmak için çeşitli girişimleri oldu, hatta Scott’u öldürmeye kadar götürdüler işi… Sonunda yolları beklenmeyen bir şekilde Meredith’e çıktı, hatta oradan da Kate’e ve savaş başladı! Kate’in bu evrende dahi para peşinde koşması muazzam, kurt adamsın sen ne yapacaksın parayı?

 

3. sezonda hikâyeye dâhil olan ve 4. sezonda çok sevilen ana karakterlerden biri olan Malia’nın da geçmişindeki sır perdesi aralandı. Malia’nın babası, Peter’dan başkası değildi. Tabii ki Malia’nın Peter’ı babası olarak kabul etmesi kolay olmayacaktı. Hatta kolay olmayacak kısmını kenara bırakalım, Malia Peter’ı babası olarak kabul etmeyecekti. Açık olalım; hiçbirimiz böyle bir psikopatı “İşte benim tatlış babam,” olarak tanıtmak istemeyiz. Yine 3. sezonda hikâyeye katılan ve 4. sezonda ana karakterlerden olan Kira için de önemli gelişmeler söz konusuydu. Bunların en önemlisi Kira’nın iyileşebilme becerisini kazanmasıydı.

 

Malia’nın geçmişindeki sır perdesi aralanırken Lydia’nın ailesi ile ilgili de önemli detaylar öğrendik. Meğer Lydia’nın gücü büyükannesinden geliyormuş. Yalnız Lydia’nın büyükannesinin gücü inanılmaz bir boyuttaymış ki neleri bilip, neleri görebilmiş. Lydia’nın da tez zamanda büyükannesi kadar güçlenebilmesi dileğiyle! Zira gücü Lydia’ya acıdan başka şey getirmedi, biraz da güzelliğini yaşasın kız. Bitch, please!

 

Derek’in 4. sezonda da pişmiş tavuk misali başına gelmeyen kalmadı elbette. Önce öldü sandığımız ama bir kurt adam olarak hortlayan Kate tarafından gençleştirildi. Bedensel ve zihinsel olarak gücünü henüz kontrol edemediği yıllara döndü. Tam “Bu durumu toparladı,” dedik bu sefer de güçlerini kaybetti. Koskoca Derek Hale, kendisini savunmak için silaha ihtiyaç duyuyordu, olacak şey miydi Allah aşkına? Üstelik artık iyileşemediği için başına bir şey gelecek korkusuyla elimiz böğrümüzde izliyorduk, ki geldi de… Berserker’ler ve Kate ile savaşmak, Scott ve Kira’yı bulmak için çıktıkları yolculuğun sonunda Derek yaralandı ama bu bir son değil, Derek Hale’in tekrar bir kurt adam olarak aramızda dönmesi demekti! Derek is back!

 

 

Bir diğer pişmiş tavuk da tabii ki Scott idi. Her bölüm dayak yiyip Alfa karizmasını çizdirdiği yetmiyormuş gibi bir de Berserker olup sevdiği kızı öldürmenin eşiğine geldi. Neyse ki bu durumdan da yırttı. Peter’ın Scott’a olan kini ise kaldığı yerden devam ediyordu ama unuttuğu bir şey vardı: “Scott başrol, o ölürse dizi biter!!!”

 

Sezonun ilgi çekici iki yeni karakteri Liam ve Parrish idi. Liam has kurt adam ama Parrish’in ne olduğu muallâk. Ne olduğu belirsiz olan Parrish’e bir parça temkinli yaklaşmak gerek, güvenemediğimizden yani, ne çıkacağını bilemeyiz. Liam ise tam manasıyla sürünün bir parçası artık, kendisini riske atma pahasına Scott’u kurtarmaya gitmesi takdire şayandı. Üstelik artık kendisini kontrol de edebiliyor, teşekkürler grubun dâhisi Stiles’a tabii ki!

 

Dizinin aşk kısmı ise Stiles&Malia ve Scott&Kira üzerinden gitti, pek de güzel oldu. Malisa kısa zamanda kendisini sevdirmeyi başardı, birçoğumuz da kıymetli oğlumuz Stiles’a kendisini layık görüp aldık! Stiles&Malia güzel bir çift oldular ama hala Stiles&Lydia umutları sürüyor, bekleyelim bakalım!

 

Sezon finalinde ise Peter’ın ettiğini bulduğunu gördük. Hatta Peter’ın hikâyesi bir TV filmi olsa adı “Hırstan gözü kör olan genç adamın başına gelen ibretlik olaylar” olurdu. Henüz ne olduğunu ve Peter’ı neden bu kadar korkuttuğunu bilmediğimiz, alnında bir adet göz taşıyan abiyle aynı hücreye atıldı. Sen bunu hak ettin, suçlusun çünkü!

Yeni sezondan birçok şey diliyorum elbet ama en çok Scott’un artık Alfa görünümlü Beta olmamasını diliyorum. Kalıbının kurt adamı ol artık Scott!

Yeni sezon fragmanı ise heyecan verici, gelsin 29 Haziran!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.