5 adımda Gotham izleme rehberi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Tüm zamanların en karanlık şehrine davetlisiniz. Öyle bir şehir ki bu, bir hava almaya çıkayım diye gezdiğiniz sokakların birinde The Joker’a rastlayabilir, çalıştığınız iş yerinin sahibi geceleri pelerinli bir süper kahraman olabilir. Azılı suçlulara ev sahipliği yapan, çizgi roman sayfalarından bile sisli havası ile içine çeken Gotham şehri, şüphesiz ki en ünlü çizgi roman şehirlerinden biri… Hal  böyle olunca, Gotham şehrini konu alan dizi de bir o kadar dikkat çekici oluyor. Henüz izleme fırsatı bulamamış veya diziyi hiç tanımayan izleyenlere bir Gotham İzleme Rehberi hazırladık ve merak edebileceğiniz her soruya yanıt aradık.

1- Dizi, Batman’in Çocukluk Zamanında Geçiyor

Gif: Tumblr

Hepimiz Batman adlı süper kahramanı biliriz. Gotham dizisinde adına birçok film, animasyon yapılmış bu efsane karakterin çocukluğunu görebilme fırsatı yakalıyoruz. Bruce Wayne’in ebeveynlerinin öldürüldüğü sahneden itibaren küçük Bruce’un yaşamına ortak oluyoruz.

2- Genç James Gordon ve Maceralarına Tanık Oluyoruz

Gif: Tumblr

Bat Sinyali ile terasa çıkıp Batman’i çağıran efsane komiser James Gordon, bu dizide mesleğe yeni başlayan bir dedektif.  Fakat ne onurundan ne de adalet arayışından hiçbir şey kaybetmiş değil.  Gordon’ın bir yandan yozlaşmış polisler ve adalet sistemi ile savaşını bir yandan da şehirdeki suçla mücadele edişini izleyeceksiniz.

3- Batman Evreninden Tanıdık Yüzlerin Geçmişine Işık Tutuyor

Gif: Tumblr

Batman’in en büyük düşmanları Penguin, Riddler hatta Scarecrow gibi karakterlerin geçmişini izleme fırsatı bulduğumuz dizide, bu insanların ‘kötü adam’ evresine geçiş hikayelerini öğreniyoruz. Kedi Kadın ve Zehirli Sarmaşık’ın çocukluklarına inmek de bir o kadar zevkli oluyor, bizden söylemesi!

4- Gotham, Çizgi Roman Dünyasının En Ünlü Şehirlerinden Biri

Gif: Tumblr

Bu dizinin güzelliklerinden biri de, efsane karakterlere ev sahipliği yapmış, yıllardır resmedilen gizemli, puslu ve şaşaalı havasıyla akıllarda yer edinmiş bir şehri bizlere doya doya izletmesi. Bilhassa Bruce Wayne’in şehri olması da gizemi, popülariteyi arttıran bir etken olmuyor desek yalan söylemiş oluruz. 

5 – Bomba Gibi 3 Sezon

Gif: Tumblr

Gotham dizisi, üç yıl önce hayatımıza girdi ve birbirinden güzel üç farklı sezonuyla giderek adından söz ettirdi. Üçüncü sezonu geride bırakan dizinin dördüncü sezon fragmanı geçtiğimiz hafta yayınlandı ve büyük merak uyandırdı.

Siz de çok geç kalmadan Jim Gordon, Bruce Wayne ve çizgiroman sayfalarından kopup gelmiş birbirinden harika karakterlerin hayatına şahit olun.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.