5 maddede SÖZ’ün yeni sezonundan ne bekliyoruz?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Ajans Press’e göre Türkiye’nin en çok izlenen asker dizisi SÖZ, geçtiğimiz sezonunu izleyicinin kafasında bıraktığı bir yığın soru işaretiyle noktalamıştı. İkinci sezonunu büyük bir merakla beklediğimiz SÖZ’ün yeni sezonuna dair beklentilerimizi listeledik, gelin birlikte konuşalım!

1- Askerlik yoksa ajanlık da olur!

Fotoğraf: Star TV

Gönlümüz elbette böyle bir ekibin dağılmamasından yanaydı ancak terör örgütünün önemli isimlerinden birisini yakaladıktan sonra mesleklerinden ihraç edilmeleri ve her birinin kendi yoluna gitmesinin istenmesi hepimizde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Bunu hak etmediklerini biliyoruz ve yeni sezonda nasıl toparlanacağını da büyük bir merakla bekliyoruz. Bu güzel ekibin dinamik ruhuna yaraşır bir biçimde yeniden bir araya getirilmelerini ve buna vesile olan şeyin de özel bir ajan grubu oluşturularak yapılmasının güzel olacağını düşündüm. Siz ne dersiniz?

2- Karakterlerin hikâyelerine inelim!

Fotoğraf: Star TV

Birinci sezonda izlediğimiz, ve benim de en çok hoşuma giden detaylardan biri olan, her bir karakterin kendine has saklı bir yarasının olması dizinin altının boş olmadığını izleyiciye kanıtlar nitelikteydi. Bütün ekibi sevip bağrımıza bastık ve her bir karakter bizim için ayrı bir kıymet kazandı. Onları daha iyi tanımak, askerliklerinin dışındaki varlıklarını da seyretmek oldukça keyifli olacaktır.

3- Aceleye gelmeyen aşk hikâyeleri izleyelim!

Fotoğraf: Star TV

SÖZ, temeli askerliğe dayanan bir dizi olsa da aşk -her dizide olduğu gibi burada da- olmazsa olmaz detaylardan bir tanesi ve bence bir dizide aşkın en güzel yanı ince ince işlenmiş olmasıdır. Yavuz aşık olduğu kadını elleriyle toprağa verdi ve bunun acısını da iliklerimize kadar hissettik. Yavuz’un aşkının büyüklüğüne hepimiz şahit olduk. Sevmeyi bu kadar güzel becerebilen bir adam varken elimizde sevgisinin acısını da iliklerine kadar yaşasın istiyoruz elbet. Olay hem Yavuz’da hem de bizlerde bu kadar taze iken yeni bir aşk ihtimali çoğumuzun canını sıkmıştı. Onun da bir sırası vardı elbet ama henüz değil. Neyse ki Yavuz bizi hayal kırıklığına uğratmadı ve umduğumuz cevabı aldık. Bahar’ın kalbi kırılsa da başından beri her şeyin içinde olan bir kadın olarak, gönlünü kaptırdığı adamın yarasına yakından şahitlik eden biri olarak “Sevmek biraz da beklemeyi bilmektir,” diyor ve ince detaylarla güzelleşecek bir beraberliğe kadar Bahar’ın sevdiği adamın kendisine gelmesini beklemesini temenni ediyorum.

4- Taşlar yerine oturtulsun!

Fotoğraf: Star TV

Dost musun, düşman mısın, yoksa melek yüzlü bir şeytan mısın? Bilelim de ona göre bağrımıza basalım, değil mi ama? Hem tanıtımlarda hem de ilk birkaç bölümde bizlere gazeteci olduğu yazılıp çizilen Eylem’in ajan çıkmasıyla hepimiz şaşkınlığa uğramıştık. Başlarda bir ajan olarak tasarlanmadığına inandığım, sonrasında ise melez bir Fransız ajanı olduğunu öğrendiğimiz kızımızın sahnelerinde yaratılan bir takım boşlukların doldurulmasını umut ediyorum. Bakalım yeni sezonda bizleri nasıl bir Eylem -ya da gerçek ismi her neyse- bekliyor!

5- Çok daha heyecanlı ve çok daha oturaklı bir ikinci sezon!

Fotoğraf: Star TV

Hikâyemize veda eden isimler olduğu kadar yeni eklenen isimler de var. Her bir karakterin yolunu gözlerken birinci sezonunu büyük bir merakla ve heyecanla izlediğimiz SÖZ’ün ikinci sezonunda daha heyecan dolu sahneler bekliyoruz ve izleyicinin ters köşe olması adına mantık sınırlarını zorlayan durumlara fazla girilmemesini temenni ediyoruz. Acısıyla, tatlısıyla dolu dolu bir ikinci sezonun yolunu gözlemekteyiz efenim, tez gelin!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.