Yazlık nostalji kuşağı: Es-Es

2 dakikada okuyabilirsiniz

Bazı hikayelerin değeri ve güzelliğini üzerinden yıllar geçtikten sonra fark ettiğimizi inkar edemeyiz. Üzerinden yıllar geçer, görüntüler raflarda tozlanır ve birer hatıra olarak kalır. Ve biz, dijitalleşen onlarca şey arasında bir güzelliği daha kaybettiğimizi anlarız. Ekranlardaki ömrü çok kısa ve sancılı olan Es-Es de bu dizilerden bir tanesi işte… Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Ahmet Rıfat Şungar, Leyla Lydia Tuğutlu, Berk Akman, Derya Alabora gibi başarılı oyuncuların yer aldığı ve Eskişehir’in “öğrenci” havasını evlerimize taşıyan Es-Es; seyriciyle çok kısa bir sohbet etmesine rağmen unutulmazlar arasına girdi. Zaten aksi nasıl mümkün olabilirdi ki?

Fotoğraf: TIMS

“Kimileri şanslı doğar! Lüks bir semtte yaşar, iyi okullarda okur, kolay iş bulur, en güzel kızı kapar, babası ona en iyi arabayı alır. Hayat kolaydır onun için. Kimileri de şanssız doğar! Yoksul bir mahallede yaşar, iyi okullarda okuyamaz, iş bulamaz. Doğduğu gün kaderi çizilmiştir, zor bir hayatın içine düşer… Dener, çabalar ama çoğu zaman başaramaz, tutunamaz. Bir şekilde suça bulaşıp sabıkalı olma dışında başka bir alternatifi olmaz hayatta… Ama başka ne yapabilir ki?  Yaşadıkları onların tercihi değildir, pisliğin içine doğmuşlardır sonuçta. Etiketi yapıştırmak kolaydır; Sokak serserisi. Mahalle delikanlısı… Aynı Uras gibi…” cümleleriyle hayatımıza giren ve “Bu alemde kendimi tek geçerim!” diyen jeneriğiyle playlist’imize kadar nüfuz eden Uras’ın hikayesi aslında çok tanıdıktı. Hayal kurmaya hiç şansı olmamış bir adamın sıfırdan, kendisini yeniden dibe çekmeye çalışan tüm zorluklara rağmen hayatı söke söke alışını izlediğimiz Es-Es’i unutulmaz ve bu denli etkileyici yapan da bu değil miydi zaten? Eskişehir soğuğunda sıkı sıkı sarıldığı incecik ceketti Uras’ın hikayesi…

Fotoğraf: TIMS

Eğer yaz günlerinizi değerlendirecek nostaljik bir dizi arıyorsanız ve biraz olsun umut aşılamak istiyorsanız Es-Es tüm bölümleriyle ATV Youtube kanalında sizleri bekliyor. Merak ediyor ve izlemek istiyorsanız buradan göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.