Emmy 2017’nin drama dalında “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi kim olur?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Televizyonun kraliçesinin belirleneceği “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde, adaylar arasında yine birbirinden iddialı isimler bulunuyor. Robin Wright ve Viola Davis gibi yıllardır aday olarak gördüğümüz oyuncuların yanı sıra yeni dizileriyle adaylığı hak etmiş isimler de bulunuyor. Geçen yılın kazananı Tatiana Maslany’nin, bu yıl adayların arasında bile olmaması da düşündürücü doğrusu… Biz fikrimizi belirtmeye çalışacağız. Siz de kazanmasını istediğiniz adaya, yazının sonundaki anketle oy verebilirsiniz.

1)  Robin Wright (House of Cards)

Neden Kazanmalı: House of Cards’ın beşinci sezonunda daha da ön plana çıkan Claire Underwood, Robin Wright’ın oyunculuğunu daha da net görmemizi sağladı. Her sene bu dalda aday olarak adeta bir istikrar abidesi olan Robin Wright’ın, ödüle uzanması her sene olduğu gibi bu sene de muhtemel. Kazanma şansını orta derecelerde görüyorum.

Neden Kazanmamalı: Her sene aday gösterilip hiç kazanamamış olması düşündürücü doğrusu… Bu sene de ödülü rakiplerine kaptıracakmış gibi görünüyor.

2) Viola Davis (How to Get Away with Murder)

Neden Kazanmalı: İki sene öncesinin kazananı olan Viola Davis, Robin Wright’ın ardından istikrar abidesi olan bir başka isim. Dizideki performansından bir şey kaybetmedi. Kazanma şansı Robin Wright’tan yüksek.

Neden Kazanmamalı: Geçen sene ödülü Tatiana Maslany’e kaptıran Davis, bu sene de başka bir rakibine kaptırması muhtemel görünüyor.

3) Claire Foy (The Crown)

Neden Kazanmalı: Bu yıl bu dalda Altın Küre alan Claire Foy, Kraliçe Elizabeth olarak oldukça iyi bir performans gösterdi. Altın Küre ve Emmy birçok zaman çatışsa da bu kez bu gelenek bozulabilir. Genç Kraliçe Elizabeth’in ödüle uzanması oldukça muhtemel görünüyor.

Neden Kazanmamalı: Rakiplerinin arasında Elisabeth Moss’un yer alması gözünü korkutuyor. Haksız da sayılmaz!

4) Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale)

Neden Kazanmalı: Daha önce bu ödüle Mad Men ile aday olan Elisabeth Moss, ödülü kazanamayarak törenden boynu bükük ayrılmıştı. Ancak bu kez durum biraz daha farklı… İlk sezonunda oldukça beğeni toplayan The Handmaid’s Tale’in, bu başarısındaki en büyük pay, hiç şüphesiz harika performansıyla Elisabeth Moss’a ait. Ödül yarışında rakiplerinden bir adım önde görünüyor.

Neden Kazanmamalı: Claire Foy ile bir çekişmeye girecek gibi görünüyor. Kazanamama şansı düşük olsa da her halükarda mevcut! Ödülü Claire Foy’a kaptırabilir.

5) Evan Rachel Wood (Westworld)

Neden Kazanmalı: Westworld’ün Dolores’i Evan Rachel Wood, dizinin ilk sezonunda adaylığı kaparak büyük başarı gösterdi. Ancak bu başarıyla yetinmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Kazanma şansı yok denecek kadar az!

Neden Kazanmamalı: Yarıştığı rakiplerin yanında barınması zor görünüyor. Ödülü, dizinin gelecek sezonlarına ertelemesi gerekecek gibi görünüyor.

6) Keri Russell (The Americans)

Neden Kazanmalı: Geçen yılın ardından bir kez daha aday gösterilerek başarısını perçinledi. O da kazanma şansı düşük bir başka aday…

Neden Kazanmamalı: Evan Rachel Wood için geçerli olan durum, onun için de geçerli. Rakiplerine ulaşması zor görünüyor.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı