Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı unutulmaz 5 karakter!

3 dakikada okuyabilirsiniz

27 Ekim 1983 yılında Adana’da doğan Kıvanç Tatlıtuğ’un annesi Edirneli, babası Boşnak kökenli bir Adanalı’dır. 2002 yılında bir manken yarışması olan Best Model of Turkey’e katıldı ve birinci oldu. Sonrasında Best Model of the World yarışmasına seçilmeye hak kazanan yakışıklı oyuncu, burada da birinci olarak tüm dünyada tanınan bir isim haline geldi. Yirmiden fazla ödül töreninde “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” seçildi. Ayrıca stili ile de bir çok ödül aldı.

Amerikalılar Karadeniz’de 2 ve Kelebeğin Rüyası adlı iki sinema filminde rol alan Kıvanç Tatlıtuğ, altı dizide başrol oynadı, iki dizide konuk oyuncu oldu. Beylerimiz kıskanıyor, kadınlarımız da ona hayran… Fazlasıyla yakışıklı olan başarılı oyuncunun her geçen gün artan (Ki neden artmasındı?) bir hayran kitlesi var. 2016 yılında Başak Dizer ile evlendi. Eee, o zaman artık malum konuya geri dönelim ve Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı unutulmaz 5 (+1) karaktere bir göz atalım!

1- Mehmet Şadoğlu – Gümüş

20 Ocak 2005 – 16 Haziran 2007 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan dizi üç sezon yüz bölüm sürdü. Mehmet ve Gümüş’ün evliliği ve aile ilişkilerini anlatan dizide Songül Öden ile başrolleri paylaştı. 

2- Halil Tuğlu – Menekşe ile Halil 

7 Eylül 2007 – 24 Mayıs 2008 yılları arasında yayınlanan dizi otuz altı bölüm sürmüştür. Sedef Avcı ile başrollerini paylaştığı dizi Menekşe ile Halil’in imkansız aşkını konu almaktaydı. 

3- Behlül Haznedar – Aşkı Memnu 

4 Eylül 2008 – 24 Haziran 2010 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan dizi iki sezon yetmiş dokuz bölüm sürdü. Beren Saat ile başrolleri paylaştığı efsane dizi Bihter ve Behlül’ün yasak aşkını konu almıştı. İzlemeyen yoktur heralde diye düşünüyorum. Ayrıca canlandırdığı bu rolle dört defa “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. 

4- Kuzey Tekinoğlu – Kuzey ve Güney 

7 Eylül 2011 – 26 Haziran 2013 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan dizi iki sezon seksen bölüm sürdü. Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel ile başrollerini paylaştığı dizide tek ortak noktaları sevdikleri kız olan birbirinin tamamen zıttı iki kardeşten en küçüğü olan Kuzey karakterini canlandırmıştı. Kuzey Tekinoğlu karakteri ile on dört defa “Yılın En İyi Erkek oyuncusu” seçilen Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı en unutulmaz karakterler listesinde Behlül ile zirveyi paylaşabilir, ben ayıramıyorum şahsen. 

5- Kurt Seyit Eminof – Kurt Seyit ve Şura 

4 Mart – 20 Kasım 2014 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanan dizi iki sezon yirmi bir bölüm sürdü. Ülkemizde istediği reytinge ulaşamayan dizi yurtdışında daha çok ilgi gördü. Farah Zeynep Abdullah ile başrolleri paylaştığı dizide Kurt Seyit’in Rus bir ailenin en küçük kızı olan Şura ile yaşadığı aşkı konu alır. 

BONUS 

Sekiz/Ramiz Karaeski – Ezel 

28 Eylül 2009 – 20 Haziran 2011 yılları arasında yayınlanan dizide otuz dört, otuz beş, otuz altı ve otuz yedinci bölümlerinde konuk oyuncu olarak katıldığı dizide Ramiz Karaeski’nin küçük oğlundan olan torununu canlandırmıştı. Sadece dört bölüm oynadığı dizide performansı ve tarzıyla unutulmayacaklar arasında çoktan yerini aldı bile… Emeklerine sağlık Kıvanç Tatlıtuğ… Başarın daim olsun!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.