Öykü Karayel hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Show TV dizisi Kalp Atışı’yla uzun süredir verdiği televizyon molasından geri dönen Öykü Karayel, çok merak edilen ve kendine has hayranları olan başarılı bir oyuncu… Kuzey Güney’le başladığı ekran yolculuğuna Kara Para Aşk ve Muhteşem Yüzyıl Kösem’le devam eden ve son olarak Eylül karakteriyle Kalp Atışı’nda arz-ı endam eden güzel ve başarılı oyuncuyu biraz daha yakından tanımaya var mısınız? O zaman buyurun bakalım!

1- 1990 doğumlu, İstanbul’lu!

Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş. 27 yaşında, Aslan Burcu. İkiz kardeşi olan yetenekli oyuncu 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne girdi.

2- Konuşmayı sevmiyor!

Öykü Karayel normal hayatında çok fazla konuşmaktan hoşlanmıyor. Tartışma anlarında da içindekileri tam dökemediğinden şikayetçi. O yüzden kriz anlarında değil, daha sonra konuşmayı ve kendini ifade etmeyi tercih ediyormuş.

3- Oyuncu olmaya lisede karar vermiş!

Annesi ikiz kardeşi Ezgi ile beraber Şehir Tiyatroları, Devlet Tiyatroları, Kenter Tiyatrosu gibi birçok tiyatroya götürüyormuş. Kenter Tiyatrosunda seçmelere katılmış ve başlamış. Lise sona kadar ikiz kardeşi Ezgi’yle beraber oynarken son sene kardeşi resmi seçmiş, o ise tiyatroyu.

4- Dalış yapıyor!

Öykü Karayel uzun süredir dalış yapıyormuş. Kaş’ta dalmış, ilk daldığı zaman her şey onun için çok muhteşemmiş. Normalde tepki vermeyeceği şeylerden çok etkilenmiş. Dalış yaparken çok heyecanlanıyormuş!

5- Maçlara gidiyor!

Öykü Karayel koyu bir Galatasaraylı. Kombinesi varmış, hatta ailecek kombineleri varmış, ailecek gidiyorlarmış maça. Orada bütün ilginin Galatasaray’da olmasından keyif alıyormuş.

6- Onun için mutluluk?

Mutluluk onun için çok soyut bir kavrammış. Ama huzur daha elle tutulur geliyormuş Öykü Karayel’e. “İşinde, ilişkilerinde rahat ve iyi hissediyorsan huzurlusun demektir” diyor, “Mutluluk arada gelip geçiyor zaten” diye de ekliyor.

7- En sevmediği özelliği?

Öykü Karayel’in en sevmediği özelliği üşengeçliğiymiş. Her şeye daha başlamadan üşenirmiş. Uyayacakken bile bir üşengeçlik varmış üstünde, o derece!

8- Nasıl bir aşık?

Normalde birçok şeye heyecanlanan birisi değilmiş Öykü Karayel. Olmasını çok istediği bir iş olunca da çok seviniyormuş ama çok dışarı yansıtamıyormuş. Ama âşık olunca heyecanı oluyormuş, hatta bir tek onda oluyormuş.

9- Yemek yapmayı da, yemeyi de seviyor!

Öykü Karayel bütün gün yemek kanallarını seyredebilirmiş. Orada gördüklerini yapmayı çok seviyormuş ve ince olmasına rağmen çok da yiyormuş aslında. “Hem yiyip hem kilo almadan yaşayabildiğim kısıtlı zamanlarım artık, ileri ki yaşlarda kilo almaya başlarım” diye düşünüyor.

10- Genç ama ödüllü!


Fotoğraf: Habertürk

Öykü Karayel’in ikisi Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki, biri Kuzey Güney’deki rolü sebebiyle olmak üzere üç ödülü var. 16. Sadri Alışık Sinema, Tiyatro Ödülleri Tiyatro Eleştirmenleri Birliği, Haydarpaşa Lisesi kendisini bu ödüllere layık görmüş. Biz de kendisine ödüllerle dolu, başarılı seneler dileriz!

Fotoğraflar: Öykü Karayel'in Instagram hesabından alınmıştır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.