5 maddede Legion izleme rehberi!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Çok sevildi, çok beğenildi… X-Men evreninin son harikalarından olan Legion’la hâlâ tanışmadınız mı? Cevabı olumsuz olanların iki dakikalarını yazıya ayırmalarını öneririm. Sizler için Legion’u beş maddede özetlemeye çalıştık. İşte 5 maddede Legion izleme rehberi!

1) Her şey bir akıl hastanesinde başlıyor.

Küçük yaşlardan beri zihninde çeşitli sesler duyan David Haller’a şizofreni, kişilik bölünmesi gibi teşhisler konulmuştur. Bu sebeple akıl hastanesine yatırılan David, gün boyunca çeşitli ilaçlar yardımıyla uyuşturulmaktadır. Bir gün en yakın arkadaşı Lenny Busker ile beraberken Syd Barrett’ı görür ve bir anda ilgisini çeker. Syd’in de David gibi birtakım sorunları vardır. Kimseye dokunmayan ve kendisine de dokunulmasını istemeyen Syd ile David arasında hızla gelişen bir yakınlaşma başlar. Bu yakınlaşma ise kısa sürede meyvesini verir. David artık kafasında duyduğu seslerin ve gördüğü halüsinasyonların gerçek olabileceğinin farkına varır. Ve David, Syd’in de yardımıyla bir şekilde hastaneden kaçmayı başarır fakat beraberinde peşine hükümet ajanlarını da takar.

2) David’in yetenek keşfine ortak oluyoruz.

Hastaneden kaçan David’i asıl bekleyen sürpriz ise kendisinin bir mutant olduğudur. Üstene üslük sevgilisi Syd de bir mutanttır. Kendisi gibi mutantlardan oluşan bir grupla tanışan David, bir yandan peşindekilerden kurtulmaya çalışırken bir yandan da yıllardır içinde saklı kalmış güçlerini keşfetmeye başlar. Zihin kontrolü, telekinezi zamanı, bükebilme gibi birçok yeteneği olan David, gelmiş geçmiş en güçlü mutantlardan biridir. Güçlerinden bihaber olan David’in yetenek keşfine zamanla bizler de ortak oluyoruz.

3) Alışılmadık bir süper kahraman dizisi!

Bu zamana kadar izlediğiniz süper kahraman dizilerini unutun! Zira Legion hiçbirine benzemiyor. Uçmalı kaçmalı süper kahraman dizilerine aşina olan bizler için Legion, bambaşka bir süper kahraman dizisi portresi çiziyor.

4) Bu dizi fena halde beyin yakıyor!

Sinematografisinden tutun da olay örgüsüne kadar, Legion’un çok özel bir dizi olduğunun kanısına varacağınızdan eminim diyebilirim. Şimdiden uyarayım, diziyi izlerken bir anda videoyu durdurup,  kendinizi “Az önce ne oldu öyle!” derken bulabilirsiniz. Çünkü bu dizi fena beyin yakıyor!

5) Efsane olmaya aday bir ilk sezon!

Dizinin daha ilk bölümünden nasıl bir potansiyel barındırdığı belliydi ve Legion bu potansiyelini sezon boyunca korumayı bildi. İzleyen herkesin tatmin olmuş şekilde karşısından kalktığı Legion, bu başarısını IMDb’den aldığı 8.5’lik puanla da kanıtladı. Gerçekten efsane bir ilk sezon izledik. İzleyince siz de bana hak vereceksiniz.

Son olarak sizleri dizinin fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Gerçekten farklı bir tat arıyorsanız, Legion’a mutlaka şans vermelisiniz. Şimdiden iyi seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.