Baran Bölükbaşı hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Kanal D’nin başarılı dizisi Adı Efsane’nin Fikret’i, nam-ı diğer Fiko’su Baran Bölükbaşı, dizi başladığından beri herkesin dilinde. Karakteri başarıyla canlandırması, dizide düştüğü sevdaları bolca konuşulan Baran Bölükbaşı’nı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? Öyleyse buyurun hep birlikte bakalım!

1- 1994 doğumlu, İskenderun’lu!

Boran Bölükbaşı 12 Nisan 1994 yılında İskenderun’da doğdu, 10 yaşında babasının aldığı gitarla sanatla tanışmış oldu. 23 yaşında, Koç burcu…

Hayranlarının “İyi ki Doğdun Baran Bölükbaşı!” videosunu hemen buradan izleyebilirsiniz.

2- Fiko’ya ne kadar benziyor?

Bazı hareketleri ve yönlerini benzetiyormuş Fiko’ya. Sadece kendisi değil, bir başkasının da Fiko’da kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyor. “Aşkın arabesk hallerinden biri” diye tanımlıyor Fikret’i.

3- Oyuncu olmaya ne zaman karar verdi?

Küçükken izlediği filmlerden, dizilerden taklitler yapmaktan zevk alırmış Baran Bölükbaşı. Büyüdükçe bu durum devam edince belli bir noktadan sonra bunu meslek olarak yapmak istediğinin farkına varmış Her rolde farklı bir karakteri canlandırmak, farklı insanların psikolojilerine girmek, onlar gibi düşünmek, herhangi bir durumda kendin dışında insanlar gibi davranmak onu cezbetmiş.

4- Herkes ona “Gülüm” diyormuş!

Adı Efsane ili iyi bir çıkış yakalayan genç oyuncu, insanları onu tanımaya başladıktan sonra kendisine “gülüm” diye seslendiklerini söylüyor. Arkadaş ortamında da “Gülüm” diyorlarmış. Fiko değil, gülüm diyeceksiniz yani!

5- Oyunculukla ilgili planları ne?

Kendisine uygun görülen her rolü canlandırmakta sorun görmüyormuş Baran Bölükbaşı ama gönlü aksiyondaymış. Oyunculukta kendisini geliştirmek ve eğitimler alarak kariyer sahibi olmak istiyormuş.

6- Canı sıkkınken ne yapar?

Morali bozukken müziğe sığınanlardanmış genç oyuncu. Onun dışında babasına ve birkaç yakın arkadaşına durumu anlatır onlardan tavsiyeler alırmış.

7- Müzik mi, oyunculuk mu?

11 yaşından beri müzikle iç içe olan Baran Bölükbaşı için oyunculuk daha ağır basmış. Mesleğini oyunculuk olarak belirlemiş ama müzik de hayatında hep olacakmış. Müziği kaçış noktası, nefesi olarak tanımlıyor.

8- Boş zamanlarını ne ile değerlendiriyor?

Herkes gibi o da arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi tercih ediyormuş. Müzik yapıyormuş, senaryo okuyormuş ve vizyondaki filmleri takip etmeye çalışıyormuş.

9- Fikret karakteri ona neler kattı?

Öncelikle çocukluğuna dönmesini sağlamış Fiko. Lise özlemini tekrar tatmış. Mezun olacağı zaman özleyeceğini zaten biliyormuş. Adana’da yaşadığı zamanlara dönmüş ve Fiko’ya o mahalleli tavrını oradan katmış.

10- Dizideki arkadaşlıkları nasıl?

En sevdiği özelliği kimsenin birbirini değiştirmeye çalışmamasıymış. Yoğun çalışma ortamında çok yakın arkadaşlıklar kurmuşlar. Gelen tebrikleri genel olarak kabul etmişler hep. Kimse birbirini ayırd etmemiş. 

Fotoğraflar: Baran Bölükbaşı'nın instagram hesabından alınmıştır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.