Sinem Kobal’ın yaşattığı karakterler…

3 dakikada okuyabilirsiniz

Sinem Kobal’ın son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olduğunu söylersem yanlış olmaz sanırım. Işığı, enerjisi, duru güzelliği, hayvan sevgisi ve görenleri hayran bırakan tarzıyla izleyicilerin sevgisini kazanması hiç de zor olmadı. 14 Mayıs 2016’da Kenan İmirzalıoğlu ile mutlu bir evliliğe yelken açan başarılı oyuncu ile nasıl tanıştığımızı hatırlıyor musunuz? Hadi beraber bir yolculuğa çıkalım.

Dilara Giritli – Dadı

Güzel oyuncunun kariyeri her ne kadar Dormen Tiyatrosu’nda başlasa da bizim onunla tanışmamız bir zamanların efsane komedi dizisi Dadı’da canlandırdığı evin büyük kızı Dilara Giritli karakteriyle oldu. Profesyonelliğe ilk adım attığı bu dizide Kenan Işık, Gülben Ergen, Haldun Dormen gibi başarılı isimlerle çalışan Sinem Kobal daha ilk dizisinden başarısı ispat etti. Ve oyunculuğun kapısını araladı.

İnci – Lise Defteri

2003 yılında yayınlanmaya başlayan Lise Defteri özellikle gençler tarafından ilgiyle izlenen dizilerin başında geliyordu. Birçok isme şöhret kapılarını açan bu dizi Sinem Kobal’a da oyunculuk basamaklarını hızla tırmandırdı.

Selena

2006-2009 yılları arasında başrol olarak canlandırdığı Selena karakteri Sinem Kobal’ın popüleritesini büyük oranda arttırdı. Fantastik dizide ailelerinin ölümünden sonra amcalarıyla yaşamaya başlayan üç küçük kızı kötülüklerden koruyan Selena aynı zamanda dünyaya iyiliği yaymak için savaşmaktadır. Sinem Kobal Selena rolüyle özellikle çocukların sevgisini kazandı ve bir fenomen haline geldi.

Su Mabeynci – Küçük Sırlar

Sevilen oyuncu kısa bir aradan sonra yine çok sevilen bir gençlik dizisiyle ekranlara döndü. Benim izlediğim en güzel gençlik dizisiydi Küçük Sırlar… Paranın ve gücün etkisindeki gençlerin hayatlarının anlatıldığı dizide Su Mabeynci’nin hayatını masumiyet şekillendiriyor. Su, yaşadığı dünyanın en pırıltılı, en beğenilen, en konuşulan, en özenilen kızı…  Diğerleri gibi “vampir” olmamaya, “temiz” kalmaya, kendine yeni bir yol çizmeye çalışıyor. Ama o dünyanın dışında kalmak kolay değil. O dünyanın içinde durmak da.İçimizdeki masumiyeti kaybetmememiz gerektiğini gösteren başarılı mücadelesiyle Su, izleyiciden tam not almıştı.

Didem – Romantik Komedi: Aşk Tadında

2009 yılında yine izleyiciler tarafından çok sevilen bir sinema filminde rol aldı Sinem Kobal… Büyük şehirde yaşayanlara pek yabancı olmayan ilişkileri anlatan film, aşkı ve tavlama sanatlarını hem kadınların hem de erkeklerin gözünden tam anlamıyla anlattı. Romantik Komedi filmi o kadar sevildi ki Romantik Komedi 2 ve Romantik Komedi 3 de çekildi ve her seferinde başarısı katlanarak arttı. Filmde Sinem Kobal en yakın arkadaşlarından biri olan Zeynep’in evlenmesiyle hayatını değiştirmeye karar veren Didem karakterine hayat verdi. Serinin ilk bölümünde çok kısa da sürse Sinem Kobal’ın dansına bayılmıştım 🙂

Sevda – Gönül İşleri

Annelerinin aniden gidişiyle babalarıyla bir başlarına kalan üç kızın hikayesinin anlatıldığı dizide Sinem Kobal evin en küçük kızı Sevda’yı canlandırmıştı.Ablalarıyla birlikte düğün organizatörlüğü yapan Sevda, delidolu halleri, hayalperestliği, neşesi ama aynı zamanda anasının gözü halleri, her adımını planlı ve düşünülmüş atmasıyla farklı ve çok sevilen bir karakterdi.

Zeliha – Analar ve Anneler

Sinem Kobal’ı hep eğlenceli,neşeli rollerde izlemedik elbette. Analar ve Anneler her ne kadar ekran macerası kısa sürse de benim en beğendiğim dizilerden biriydi.Reyting kurbanı olmuştu bu muhteşem yapım… Aynı evlat için savaşmak zorunda bırakılan Zeliha ve Kader’in hikayesinin anlatıldığı dizide Sinem Kobal zorla elinden alınan evladına kavuşmak için büyük mücadeleler veren ve zaten zor olan hayatı giderek zorlaştırılan bir anneyi canlandırmıştı. Az ağlatmadı bizi Zeliha… Sinem Kobal bu dizisiyle sadece eğlenceli ve delidolu karakterlere değil, hüzünlü karakterlere de hayat verebildiğini kanıtlamıştı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.