5 maddede Outcast izleme rehberi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan ve ikinci sezonunu ardında bırakan Outcast, daha ilk bölümünden geniş bir yankı uyandırmayı başarmış bir yapım. Peki, siz Outcast’le tanıştınız mı? Cevabınız “Hayır!” ise sizler için diziyi beş maddede anlatmaya çalıştık. İşte 5 maddede Outcast izleme rehberi!

1) Konusuyla başlayalım…

Batı Virginia’nın Rome kasabasında yaşayan Kyle Barnes, küçük yaşlardan beri doğaüstü güçler tarafından rahatsız edilmektedir. Annesine iblis musallat olduğunda 8 yaşında olan Kyle’ın, şiddet ve korku dolu günleri o zamanlar başlamıştır. Evliliği de yolunda gitmeyen Kyle için hayat anlamsız bir hâl almıştır. Bir gün kasabasında bir çocuğun tuhaf davranışlar sergilediğini öğrenir ve çocuğu ziyarete gider. Gittiği evde geçmişten tanıdığı Rahip Anderson’la karşılaşan Kyle için asıl macera şimdi başlayacaktır. Çocuğun tuhaf davranışlarının sebebi, annesine giren iblistir ve şimdi Kyle’ın peşindedir.

2) Her yönden bunalımlı bir adam: Kyle Barnes!

Kyle’ın küçük yaşlardan beri yaşadığı korku ve şiddet, kişiliğini ciddi oranda zedelemiş. Evliliğinde yaşadığı sorunların da etkisiyle Kyle’ın üzerinde yaşadığı baskı, ciddi bir travmaya sebep olmuş görünüyor. Çevresindeki gözlerin üzerinde yaptığı ciddi baskı, Kyle’ın da bir o kadar içine kapanmasına, toplumdan soyutlanmasına neden olmuş. Diziyi izlerken Kyle’ın yaşadığı çok yönlü bunalıma da ortak olacaksınız.

3) Dizi kasvetli bir hava barındırıyor.

Dizinin daha ilk bölümünden nasıl bir tempoda gideceğini, nasıl bir hava barındırdığını anlayabiliyorsunuz. Anlatılan hikâyenin ve karakterlerin iç dünyasının etkisi, diziyi çok kasvetli bir havaya sokuyor.

4) Bir çizgi roman uyarlaması!

Dizi esasında bir çizgi roman uyarlaması… Ve yazarı da çok tanıdık bir isim: The Walking Dead’in de yaratıcılarından olan Robert Kirkman. Dizi, Robert Kirkman’ın ilk sayısı 2014’te çıkan Outcast adlı çizgi romanından uyarlanıyor. Robert Kirkman aynı zamanda da dizinin yaratıcısı konumunda.

5) Diziyi kimler izlemeli?

Dizinin büyük oranda korku türüne kayması, ilk başta o türden hoşlananlar için diziyi cazip kılıyor. The Exorcist tarzı yapımlardan hoşlananlar, diziye mutlaka bir şans vermeliler. Onun dışında farklı tatlar arayanlar için de Outcast, güzel bir alternatif olacaktır. Fakat şimdiden uyaralım, dizide sürekli hareket veya aksiyon beklemeyin. Sindire sindire işlenen bir temposu var.

Son olarak sizleri dizinin fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Şimdiden iyi seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.