Hangi ünlüler Mart ayında doğdu?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni serimizin üçüncü bölümüyle karşınızdayız. Öncelikle bir kaç şeyi açıklamakta fayda vardır diye düşünüyorum. Elbetteki her oyuncunun bu listede olması imkansız… Öncelikle birkaç şeyi açıklamakta fayda var diye düşünüyorum. Elbette her oyuncunun bu listede olması imkansız… Bazı isimleri unutmuş olabilirim bu doğal, ayrıca bazı isimlerin de doğum tarihleri farklı sitelerde farklı yazılmıştı hangisi doğru bilemedim açıkçası listeye eklemedim. Eklediklerim arasında yanlış olan varsa da affola diyorum. Mart ayında doğan dokuz oyuncu varmış. Belki sen de sevdiğin isimle aynı gün doğmuşsundur kim bilir 🙂

Not: Ocak ve Şubat ayı yazılarına buradan ve buradan bakabilirsiniz. 

1- Emre Kınay / 5 Mart 1970

Usta oyuncu Emre Kınay’ı 1999 yılında oynadığı Yılan Hikayesi dizisiyle tanıdık çoğumuz… Son olarak Güneşin Kızları’nda canlandırdığı Haluk Mertoğlu karakteri ile izlediğimiz Emre Kınay’ı bu sezonda Sibel Can’la başrollerini paylaştıkları Sevda’nın Bahçesi’nde izleyeceğiz. 

2- Burçin Terzioğlu / 9 Mart 1980 

1986 yılında Perihan Abla dizisiyle televizyon dünyasına ilk adımını attı. Daha sonra on dokuz dizide rol aldı. Son olarak İlker Kaleli ile başrollerini paylaştığı Poyraz Karayel’de Ayşegül karakteri ile izledik güzel oyuncuyu… 

3- Ege Kökenli / 20 Mart 1993

En İyi Arkadaşım, Anadolu Kaplanı, Öğretmen Kemal, Yahşi Cazibe, Çalıkuşu, Çiçek, Güneşin Kızları ve Asla Vazgeçmem’de izlediğimiz Ege Kökenli’yi son olarak Kalp Atışı’nda canlandırdığı Bahar karakteri ile izledik. 

4- İpek Karapınar / 20 Mart 1984

Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar, Köprü, Küçük Sırlar, Ustura Kemal, Talih Kuşu, Adını Kalbime Yazdım, Hayat Yolunda dizilerinde izlediğimiz İpek Karapınar’ı üç sezondur Kırgın Çiçekler’de Feride karakteri ile izlemekteyiz. 

5- Selin Demiratar / 20 Mart 1983

2001 yılında oynadığı 90-60-90 dizisiyle televizyon dünyasına ilk adımını atan Selin Demiratar’ı son olarak 2012-2014 yılları arasında yayınlanan Huzur Sokağı adlı dizide izledik. 

6- Bensu Soral / 23 Mart 1991

Yol Ayrımı, Vicdan, Boynu Bükükler ve Tatlı Küçük Yalancılar’da izlediğimiz Bensu Soral son olarak İçerde’de Melek karakterini canlandırdı. 

7- Dolunay Soysert / 25 Mart 1973

İlk dizisi olan Kaygısızlar ile televizyon dünyasına ilk adımını attı. Daha sonra yirmi beş tane dizide ve farklı film projelerinde, tiyatro oyunlarında rol aldı. Son olarak Bana Sevmeyi Anlat’ta izlediğimiz Dolunay Soysert’i yeni sezonda Kayıtdışı’nda izliyoruz. 

8- Nurgül Yeşilçay / 26 Mart 1976

1998-2001 yılları arasında İkinci Bahar’da oynayarak ilk dizisinde rol almış oldu. Daha sonra on dört dizide ve farklı sinema filmlerinde rol aldı. Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem’de izledik Nurgül Yeşilçay’ı…

9- Ezgi Mola / 29 Mart 1983

2000 yılında Karate Can adlı dizide rol aldı. Son olarak 2012 yılında oynadığı Kötü Yol ‘da izledik… Ama birçok filmde rol aldı daha sonra Ezgi Mola… Özellikle Kocan Kadar Konuş serisi çok sevildi.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.