Klaroline için nerede kalmıştık?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Size bir  ‘’However long it takes’’ hikayesi anlatacağım. Bir dizi çifti düşünün ki “O senin ilk aşkın, ben sonuncu olmayı planlıyorum. Ne kadar sürerse sürsün…” diyerek kasabayı terk eden bir esas oğlanı ve o sırada başka bir adama aşık ya da aşık olduğunu sanan bir esas kızı var. 

Klaus gitmeden önce Caroline’ı o kadar iyi anlamıştı ki onu “Mystic Falls sana yetmeyecek. Bir gün kapımı çalacaksın bir yıl ya da bir asır sonra ve o zaman sana Dünya’nın güzelliklerini göstermeme şans vereceksin.” gibi sözlerle baş başa bırakmıştı. Tabii sadece Caroline’ı mı bıraktı? Klaus Mikaelson bu sözlerle bizi çifte öyle bir bağladı ki yıllarca Caroline gibi kafamız karıştı, Klaus gibi biz de beklemeye başladık Caroline gerçekten de bir gün o kapıdan içeri girecek mi diye?

Üstelik Candice Accola’nın Klaroline için paylaştığı fotoğraf beklemekte ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Şimdi o harika şehirleri, sanatı, müziği yani dünyanın güzelliklerini bu çift ile yaşayacağımız bir sezon geliyor! Tabii hem The Vampire Diaries, hem The Originals derken gerçek anlamda da seneler geçti ve zaman çizgisi oldukça karıştı. Peki The Originals’in beşinci sezonu gelmeden önce Klaroline için nerede kalmıştık? Kafası karışanlara hatırlatmak, hiç unutmadım diyenlere de o anları tekrar yaşatmak için nerede kaldığımızı derledik! 

1- Öncelikle her şeyin başladığı geceye gidelim. İlk sahnelerinden efsane bir çift olacaklarını belli etmişler. Ayrıca Klaus sanattan ilk defa bu sahnede, Caroline’ın yanında bahsediyor. 

2- Caroline’ın, Klaus’un en büyük sırrı geçmişi ile ilgili konuştuğu meşhur balo…

3- Klaus’un artık bahsettiği sanatı ve güzellikleri Caroline ile paylaşmak istediğini söylediği bir başka balo sahnesi.  “1920’lere bayılırdın Caroline…”

4- Dördüncü sezon finalinde Klaus’un kasabadan ayrılacağını ama New Orleans’ta Caroline’ı  beklemeye devam edeceğini söylediği sahne… İşte ‘’However long it takes…’’ hikayesi burada başlıyor.

5- Beşinci sezon on birinci bölüm ilk crossover! Klaus’un, Caroline’a aralarındaki çekimi  kendine itiraf ederse yolundan çekileceğini söyleyip vedalaşmaları…  Caroline itiraf etmiş ancak hayallerinin daha önemli olduğunu söylemişti. 

6- Yedinci sezon on dördüncü bölüm… Yıllar sonra bir crossover daha! Klaus’un “Birine karşı açıklayamadığın hisler beslemek suç değildir. Hoşça kal Caroline…” diyerek Caroline’ı hala beklediğini hatırlatması. Tabii “Hayallerini gerçekleştirebildin mi?” diye sormayı da ihmal etmedi her şeyi adı gibi biliyor olsa da.

7- The Originals’ın üçüncü sezon on dördüncü bölümünde Stefan’ın Klaus’a “Caroline’a hala hislerin mi var?” diye sorduğu sahne… Klaus’un sessizliği çok şey anlatmıştı!

8- Ve Caroline’ı New Orleansta ilk görüşümüz! Kapıyı araladığı ama Klaus’un üç yıldır ortadan kaybolduğunu öğrendiği sahne… Senarist Julie Plec biraz daha bekleyin demek istemiş gibi.

9- “Yeni bir hikayenin başlangıcı” sahnesi… Klaus’un Caroline’a yazdığı mektuptaki “However long it takes!” cümlesi de gözümüzden kaçmıyor!

10- Ve Hope’un Caroline’ın açtığı okulda yani Mystic Falls’ta büyüyeceğini gördüğümüz The Originals’in dördüncü sezon finali… Klaus, kızından ayrı kalmak zorunda kalmıştı onları bir araya getiren Caroline mı olacak dersiniz?


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı