Merve Boluğur’un canlandırdığı 5 unutulmaz karakter!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Merve Boluğur 16 Eylül 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında birkaç reklam filminde rol aldıktan sonra 2006 – 2007 yıllarında yayınlanan Acemi Cadı’da Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak tanınmış oldu. Daha sonrasında Aşk Yeniden, Kül ve Ateş, Küçük Sırlar, Kuzey Güney, Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol aldı. Son olarak İçimdeki Fırtına adlı dizide Ezgi karakterini canlandırdı. Ayrıca Keloğlan Karaprense Karşı, Gomeda ve Hoşçakal Güzin adlı sinema filmlerinde de rol aldı.

Dört markanın yüzü oldu. Siyah saçları ve kırmızı rujuyla Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri olan Merve Boluğur birçok dizide farklı karakterler canlandırdı. “Benim için” unutulmaz olan beş karakterine bir göz atalım öyleyse, buyurun.

1- Ayşegül / Acemi Cadı

7 Temmuz 2006 – 20 Eylül 2007 yıllarında önce Kanal D’de, daha sonra Star TV’de yayınlanan dizi elli sekiz bölüm sürdü. Şenay Gürler ve Nergis Kumbasar ile başrolleri paylaştığı Acemi Cadı’da gerçekten de acemi bir cadı olan Ayşegül karakterini canlandırdırak ilk dizisinde oynamış oldu.

2- Ayşegül Yalçın / Küçük Sırlar

14 Temmuz 2010 – 2 Eylül 2011 tarihlerinde yine önce Kanal D’de, sonra Star TV’de yayınlanan Küçük Sırlar’da başroldeydi. Elli beş bölüm süren dizi dönemin en çok konuşulan işlerinden biriydi. Sinem Kobal, Burak Özçivit, Birkan Sokullu ve Kadir Doğulu ile başrolleri paylaştığı dizide okulun en popüler kızı olan, Çet’in üvey kardeşi Ayşegül Yalçın karakterine hayat vermişti. 

3- Zeynep Çiçek / Kuzey Güney

7 Eylül 2011 -26 Haziran 2013 tarihleri arasında Kanal D^’de yayınlanan Kuzey Güney seksen bölüm sürmüştü. Kıvanç Tatlıtuğ ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı diziye on birinci bölüm ile dahil olmuş ve Zeynep karakterini canlandırmıştı. 

4- Nurbanu Sultan / Muhteşem Yüzyıl

5 Ocak 2011 – 11 Haziran 2014 yılları arasında yayınlanan efsane dizi dört sezon, yüz otuz dokuz bölüm sürmüştü. Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Vahide Perçin, Okan Yalabık, Selma Ergeç gibi oyuncuların kadrosunda bulunduğu dizide Şehzade Selim’in hasekisi olan Nurbanu Sultan karakterine hayat vermişti.

5- Ezgi / İçimdeki Fırtına

11 Şubat 2017 – 18 Mart 2017 arasında Star TV’de yayınlanan ve sadece altı bölüm süren İçimdeki Fırtına’da Yusuf Çim, Gizem Karaca ve Burak Yamantürk ile başrolleri paylaştı. Dizide Ezgi Kara karakterine hayat vermişti. Merve Boluğur’a yeni projelerinde bol şanslar… Gülüşlerin hiç solmasın güzel kadın! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.