Mr. Robot 3. sezon 2. bölüm incelemesi!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Geçen haftaki bölümüyle üçüncü sezona harika bir başlangıç yapan Mr. Robot, bu haftaki bölümüyle de bizlere geçen haftayı aratmadı. Fragmandaki Türk Bayrağı ve Atatürk büstü nedeniyle çok konuşulan ve bu sahnenin perde arkasının merak edilmesi nedeniyle ayrı bir beklenilir oldu ikinci bölüm…  Peki bölümde neler oldu, neler dikkat çekti? Değinmeye başlıyorum!

Elliot bozduğu şeyi tamir etmekte kararlı gibi görünüyor. Neden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz: E-Corp’u ve dolayısıyla ekonomiyi! İşte bu doğrultuda harekete geçen Elliot, düzeltmesi gereken şeyin bizzat kalbine inmesi gerektiğinden E-Corp’ta işe başladı. Öncelikle şirketin virüs niteliğindeki yozlaşmış yöneticilerini saf dışı etmesi gerekiyordu ki kendisine temiz ve rahat hareket edebileceği bir alan yaratabilsin. Şirkette Elliot açısından her şey tıkırında giderken, zaten zor ve ritimsiz olan kişisel hayatı, yine o eski ve bildiğimiz hâllerine döndü. Yeni işi nedeniyle her gün aynı monotonlukta yaşamak zorunda kalan Elliot, sistemin kişilerden olmasını istediği insan profilini oynamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın, bu monotonluk anında etkisini gösterip, Elliot’ı o yalnız ve buhranlı günlerine geri döndürdü.

Bu bozukluğu giderebilmek için pek de belli etmese de uzatılacak her yardım eline muhtaç olan Elliot, soluğu psikologunda aldı. Bozduğu sistemi düzeltebilmesi adına yapması gereken fedakârlıklar, Elliot’tan çok şeyler götürdü ve götürmeye de devam edecekmiş gibi görünüyor. Elliot’ın bir şeylerin parçası olmayı özlemesi, şu anda yaptıklarının kendisi açısından ne derece istenmedik olduğunu gözler önüne seriyordu.

Fakat Mr. Robot, tahmin edeceğiniz üzere Elliot kadar fedakâr değil! Psikologun ısrarla Elliot’ın saklı kişiliğini görmek istediği an, dizinin en gerilimli ve en harika sahnelerinin geleceğini haber eden andı. Yönetmenin, kontrolü Mr. Robot’a geçtiğini hissettirme anı ise tam anlamıyla ef-sa-ne!

Ve artık o malûm sahneye geçebiliriz… Sahnenin perde arkasını öğrenmemiz için ise sahnenin birkaç dakika öncesine gitmemiz yeterliydi. Philip Price’ın konuşma yaptığı kürsünün arkasında yazan “2015 Turkey G20” logosu, bulunulan yerin Antalya G20 Zirvesi olduğunu açıklıyordu. Böylelikle odanın içindeki Türk Bayrağı ve Atatürk büstünün gizemi de aydınlanmış oldu… Bölümün benim açımdan en sürpriz anı ise Joanna Wellick’in ölümüydü. Dizinin Tyrell boyutunun en önemli parçası olan Joanna’nın ölümü, diziyi Tyrell Wellick açısından bambaşka bir boyuta taşıyacaktır. Bakalım FBI gerçeği nereye kadar gizleyebilecek?

Darlene’in Elliot’a karşı kurduğu komplo ilk başlarda başarılı olmuş gibi gözükse de o klavyeye basan eller Elliot Alderson’a aitse, ava giderken avlanmak an meselesi olabilir! Bakalım Elliot’ın bu FBI hamlesi nasıl sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz!

Son olarak sizleri yeni bölüm fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Fragmandan hareketle gelecek bölümün Tyrell Wellick odaklı geçeceğini söyleyebiliriz. Gelecek bölümde görüşmek üzere…