Yedi Numara’nın oyuncuları şimdilerde ne yapıyor?

4 dakikada okuyabilirsiniz


12 Ağustos 2000 – 7 Mayıs 2003 tarihleri arasında Trt 1’de yayınlanan, üç sezon doksan iki bölüm süren ve Fora Filmin yapımcılığında çekilen, sit-com türündeki çok sevilen bir diziydi Yedi Numara… Başrollerini Şebnem Sönmez, Engin Alkan, Tuba Erdem, Okan Selvi, Ayça Mutlugil, Nuray Uslu, Gülden Güney, Olgun Şimşek, Ruhi Sarı gibi usta oyuncular paylaşmıştı. Ayrıca dizide konuk oyuncu olarak Binnur Kaya, Demet Evgar, Ali Atay, Gürkan Uygun, Bülent İnal, Mustafa Üstündağ, Beyazıt Öztürk, İlker Ayrık, Arda Kural, Asuman Dabak, Şeyla Halis ve Engin Hepileri’yi izlemiştik. Hikayeye gelecek olursak, çocukları olmayan Vahit ile Zeliha, İstanbul’a kaçmışlar ve bir ahşap ev satın almışlar. Bu evi öğrenci gençlere kiralayarak azda olsa evlat özlemini dindirmeye çalışırlar.

Dört şehirli genç kızın ve üç köylü oğlanın aynı çatı altında “geçinmeye çalışmaları” mizahi bir dille anlatılmıştı. Dizide en sevilen detay ise yöresel dilin ustaca kullanılmasıydı. Bu tarz bir dizi daha gelmedi. Gelir mi? Bilemeyiz… Ah keşke gelse diyeceğim ama eskisinin yerini tutar mı onu da bilemeyiz. Öyleyse biraz nostalji, biraz çocukluğumuz, biraz da özlem! Yedi Numara’nın on altı oyuncusunun şimdiki hallerine ve nerde ne yaptıklarına bir göz atalım mı? Buyurunuz! 

1- Zeliha (Şebnem Sönmez)

“Koçlarım ve piliçlerim” diyerek evde dolaşan Zeliha Ballıoğlu karakterini canlandıran Şebnem Sönmez, şu an kırk dokuz yaşındaymış. 2016 yılında Bütün Kadınların Kafası Karışıktır adlı tiyatro oyununda yer almış. Kocan Kadar Konuş adlı filmde de izledik. Son olarak Çoban Yıldızı’nda yer aldı. 

2- Vahit (Engin Alkan)

52 yaşındaki usta oyuncu son olarak 2014 yılında yayınlanan Ruhumun Aynası adlı dizide rol almış. Tiyatro oyunlarında oynamaya ve tiyatro oyunları yönetmeye devam etmektedir.

3- Sabit (Olgun Şimşek)

46 yaşındaki oyuncu Yedi Numara’dan sonra Yeşil Işık, Beşik Kertmesi, Alakacakaranlık, Yazı Tura, Kapıları Açmak, Beyaz Gelincik, Kapalı Çarşı, Yalan Dünya ve Gözetleme Kulesi’nde rol almış. Şu an Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da yer almaktadır.

4- Rüya (Nuray Uslu)

Son olarak 2008 yılında Üvey Aile adlı dizide rol almış. Aynı zamanda senarist olan ünlü oyuncu 2014 yılında Kocamın Ailesi’ni ve 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz’ın senaristliğini üstlenmiş.. Trt 1’in yeni dizisi Aslan Ailem’in senaristliğini yapmakta…

5- Armağan (Tuba Erdem)

42 yaşındaki Tuba Erdem son olarak Hangimiz Sevmedik adlı dizide Şükriye karakterini canlandırmış. Ayrıca Tersine Dünya adlı tiyatro oyununda da yer almış. 

6- Cansu (Gülden Güney)

40 yaşındaki oyuncu Yedi Numara’dan sonra Kırık Kanatlar, Hatırla Sevgili, Üvey Aile, İffet gibi dizilerde rol aldı. Onu son olarak Kiralık Aşk ‘ta konuk oyuncu olarak izledik. 

7- Ayten (Ayça Mutlugil)

Şu an 43 yaşında olan Ayça Mutlugil, Üvey Aile ve Kertenkele’de rol almış. Kendisini son olarak Kış Güneşi’nde izledik. Taner Ertürkler ile devam eden bir evliliği var, daim olsun 🙂 Ayrıca Nuray Uslu ile Aslan Ailem’in senaryosunu yazmaktalar… 

8- Haydar (Okan Selvi)

Haydar karakteri sayesinde çocukluğumun bi kaç senesi “Heralde galiba sanırsam” repliğiyle geçmiş olabilir. 50 yaşındaki oyuncu diziden sonra Ah Polis Olsam, Üvey Aile, Gönülçelen, Dedemin Dolabı, Sana Bir Sır Vereceğim ve Kış Güneşi gibi dizilerde rol almış. 

9- Recep (Volkan Girgin)

“Müsrifliğin lüzumu yok!” repliğiyle aklımıza yer edinen dizinin safı Recep karakterine hayat veren Volkan Girgin son olarak Çanakkale: Yüzyıllık Mühür adlı dizide rol almış. 

10- Evren (Taner Ertürkler) 

45 yaşındaki oyuncuyu İsimsizler ‘de izledik. Şimdilerde Payitaht Abdülhamid’te rol almakta…

11- Satılmış (Ruhi Sarı)

45 yaşındaki oyuncuyu diziden sonra birçok projede gördük. Son olarak Kırgın Çiçekler’de Sadullah karakterine hayat verdi. Ayrıca Sümela’nın Şifresi 3:Cünyor Temel adlı filmde de rol aldı.

12- Berat (Aşkın Şenol)

Yakın zamanda Muhteşem Yüzyıl, Seksenler, Mayıs Kraliçesi adlı dizilerde ve Merdiven Baba adlı filmde rol almış. 

13- Meryem (Sedef Pehlivanoğulları)

Ters Köşe, Kilit, Yeni Hayat ve Zengin Kısmet’ te rol almış. Ayrıca Volkan Girgin ile devam eden bir evliliği var. Mutluluklar dileyelim. 

14- Asiye (Özlem Türkad)

46 yaşındaki oyuncuyu son olarak Trt 1’de yayınlanan Seksenler ‘de Rukiye karakteri ile izledik. 

15- Seher (Ahu Türkpençe)

40 yaşındaki güzel oyuncuyu Kaybedenler Kulübü ve Dağ 2 adlı filmlerde izledik. Yakın zamanda Star TV’de yayınlanacak olan Börü adlı televizyon filminde izleyeceğiz. 

16- Yusuf (Çağlar Çorumlu)

39 yaşındaki oyuncuyu televizyon projesi olarak Güldür Güldür Show’da izledik. Yakın zamanda ise Tatlım Tatlım ve Kolonya Cumhuriyeti adlı iki filmde yer aldı.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı