Phoebe Buffay’i unutulmaz kılan 5 neden!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Televizyona gelmiş en iyi yapımlardan biri olarak kabul edilen Friends’in her bölümünün ve bütün karakterlerinin efsane olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Lisa Kudrow’un harika bir şekilde hayat verdiği Phoebe ise çoğu Friends hayranının favori karakteri! Hala çok sevilen Phoebe’yi unutulmaz kılan nedenlere birlikte bakalım mı? 

1- Karakteristik özellikleri!

Fotoğraf: NBC

Phoebe’nin altı karakter içinden en şahsına münhasırı olduğunu söylesek yanlış olmaz herhalde! Olaylara herkes gibi tepkiler vermeyen, yeri geldiğinde başına gelen en kötü şeyi bile sakin bir şekilde anlatabilen, iyi bir espri yeteneği olan, batıl inançlara ve ruhlar alemiyle ilgili görüşlere sahip olan, yaşam tarzıyla ve kendine has kurallarıyla oldukça orijinal olan Phoebe’nin karakteristik özellikleri, kuşkusuz ki onu unutulmaz yapan nedenlerin başında geliyor. 

2- Geçmişi…

Fotoğraf: NBC

Phoebe’nin, arkadaşlarına göre çok daha farklı ve biraz da hüzünlü bir geçmişi vardı. Phoebe’nin annesi intihar etmişti ve babası tarafından da terk edilmişti; babasını çerçevelerde fotoğrafı bulunan bir adam sanarak büyümüştü. Bir dönem sokakta da yaşayan Phoebe, zor zamanlarını dostları sayesinde unutmuş desek yanlış olmaz herhalde!

3- Gitarı!

Fotoğraf: NBC

Phoebe deyince onun ayrılmaz bir parçası olan gitarından bahsetmemek olmaz! Phoebe için gitarı sadece para kazanma aracı değildi, onunla aralarında güzel bir bağ vardı. Gitarıyla çaldığı birbirinden ilginç parçaları hangimiz unutabildik ki? 

4- Fedakarlığı…

Fotoğraf: NBC

Phoebe’nin fedakarlığı denildiğinde çoğumuzun aklına ilk gelen şey taşıyıcı annelik yapmasıdır! Tek yumurta ikizi Ursula’yla arası pek iyi olmasa da, sonradan bulduğu üvey kardeşi Frank Jr.’ı çok seven Phoebe, Frank Jr. ve eşinin bebekleri için taşıyıcı annelik yapmış ve böylece kardeşine çok özel bir hediye vermişti. 

5- Dostluğu…

Fotoğraf: NBC

Dostları Phoebe için hayatındaki her şeyden daha önemliydi, bunu kendisinden de duymuştuk! Dostlarını ailesi yerine koyan Phoebe, onlar için fedakarlık yapmaktan çekinmez; gerçekleri çarpıtmadan söylemek gibi bir huyu olsa da onları kırdığında yine kendisi üzülürdü. Dostlarına bir çok kez yardım eden Phoebe, yeri geldiğinde arabuluculuk yapmaktan da çekinmezdi. Keşke hepimizin hayatında bir Phoebe olsa! 


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı