Son yıllarda en çok sevilen 10 romantik komedi dizisi!

6 dakikada okuyabilirsiniz

Evet sonbahardayız, henüz kış gelmemişken biraz geçmişe gidelim mi? Yaz denince akla bazılarının aklına tatil, deniz gelse de biz dizi sevenlerinkine ise romantik komedi dizileri gelir. Evet hani şu zengin, sert ama aşık olduğunda ise adeta yavru bir kediye dönüşen esas oğlumuz ile fakir, sakar ve baya şanslı esas kızımızın aşkını ele alan dizilerimizden… Biri başlıyor biri bitiyor. Peki hangileri unutulmaz oldu bizim için? Ya da hangisini daha çok sevdik? En uzun süren romantik komedi dizisi hangisiydi? Veya en çok izlenen? Hadi gelin birlikte son birkaç yıl içerisinde yayınlanmış ve çok sevilmiş 10 (+1) romantik komedi dizilerine göz atalım.( Dizilerin sıralaması bölüm sayılarının uzunluğu göz önüne alınarak yapılmıştır.) 

1- Kiralık Aşk / 69 Bölüm

Fotoğraf: Star TV

19 Haziran 2015 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanan ve iki sezon altmış dokuz bölüm süren Ortaks Yapım imzalı, hikayesini Meriç Acemi’nin yazdığı romantik komedi dizisidir. Başrollerini Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Seçkin Özdemir, Müjde Uzman, Onur Büyüktopçu, Nergis Kumbasar paylaşmıştı. Dizinin bu kadar ilgi görmesinin sebebi elbette Elçin Sangu ve Barış Arduç uyumuydu. Defne ile Ömer’in mucizelerle dolu hikayesini özledik, inkar etmiyoruz. Belki bir gün diyelim. Ne demişti esas kızımız, “Hiç olmaz dediğiniz şey gün gelir başınıza gelen en iyi şey olur. Bu yüzden inanın. Ve mucizelere inanmaktan asla vazgeçmeyin!” İnanalım biz de… 🙂 

Not: Son zamanların en uzun süren romantik komedi dizisi unvanı Kiralık Aşk ‘a ait. Ayrıca Total grubunda aldığı 11.29 (13.bölüm) reytingle en çok izlenen romantik komedi dizisi olmuştur da diyebilir miyiz?

2- No: 309 / 65 Bölüm 

Fotoğraf: FOX

1 Haziran 2016 Çarşamba akşamı FOX’da yayın hayatına başlayan ve iki sezon altmış beş bölüm süren No:309 geçtiğimiz günlerde final yaptı. Gold Film’in yapımcılığını üstlendiği diziyi Aslı Zengin ve Banu Zengin kaleme aldı, Hasan Tolga Pulat da yönetti. Başrollerini Demet Özdemir, Furkan Palalı ve Sumru Yavrucuk paylaşmıştı. Yanlış anlaşılmalar ve ufak oyunlar sonucunda önce otel odasında, sonra nikah masasında kendilerini bulan Lale ve Onur’un zoraki evliliği zamanla aşk evliliğine dönüştü. Çok fazla engel, sayısız tartışma atlattıktan sonra mutlu sonla bitti onların hikayesi… Geçtiğimiz günlerde final yapsa da onları biz şimdiden çok özledik.

3- Kiraz Mevsimi / 59 Bölüm

Fotoğraf: FOX

4 Temmuz 2014 – 28 Kasım 2015 tarihleri arasında Fox’da yayınlanan ve iki sezon elli dokuz bölüm süren dizinin yapımcılığını Süreç Film üstlenmişti. Başrollerini Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya paylaştı. Öykü ve Ayaz’ın eğlenceli aşk hikayesinin anlatıldığı Kiraz Mevsimi İtalya’da yayınlanan ilk Türk dizisidir. Ayrıca dokuz ülkede daha yayınlanmaktadır. Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu’nun ilişkilerinin başlamasına vesile olan Kiraz Mevsimi en sevilen romantik komedi dizilerinden biridir. Ki böyle olmaya da devam edecek Kirazcanlar var olduğu sürece 🙂 

4- Aşk Yeniden / 59 Bölüm

Fotoğraf: FOX

Zeynep’in “Ya Fatiiiiih!” diyişi sizin de kulağınıza geldi değil mi? Evet onların tanışmaları da hayatımıza girişleri gibi ani olmuştu. Uçakta başladı hikayeleri adada bitti. 10 Şubat 2015 – 14 Haziran 2016 tarihleri arasında FOX’da yayınlandı. İki sezon elli dokuz bölüm sürdü. Yapımcılığını Süreç Film yaptı, Ersoy Güler yönetti. Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı dizinin kadrosunda Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Can Sipahi, Nilay Deniz, Nazlı Tosunoğlu yer aldı. Polonya, Slovakya, Aland Adaları, Şili, Meksika, Karadağ, Sırbistan gibi ülkelerde de yayınlanmakta olan Aşk Yeniden yayınlandığı dönem çok sevilmişti. ZeyFat’ı unutmayan bir ben değilim değil mi? 🙂 Özledik. 

5- İlişki Durumu Karışık / 40 Bölüm

Fotoğraf: Show TV

2004 Kore yapımı Full House dizisinden uyarlanan İlişki Durumu: Karışık’ın başrollerini Seren Şirince, Berk Oktay, Eda Ece, Pamir Pekin ve Nurseli İdiz paylaşmış, Yapımcılığını MF Yapım üstlenmiş ve Show TV’de 4 Temmuz 2015 – 27 Nisan 2016 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Ayşegül, Can, Elif, Murat’ın heyecanlı ve eğlenceli hikayesinin anlatıldığı dizi kırkıncı bölümüyle final yapsa da dizi İlişki Durumu:Evli olarak devam etti ancak sadece dört bölüm sürdü. Ayşegül ile Can’ı özleyen var mı aranızda? 🙂 

6- İnadına Aşk / 32 Bölüm

Fotoğraf: FOX

2 Temmuz 2015 – 3 Şubat 2016 tarihleri arasında FOX’da yayınlanan ve otuz iki bölüm süren diziyi Osman Sınav yönetti. Başrollerini Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Nilay Duru, Eren Vurdem ve Cem Belevi paylaştı. Yalın ve Defne’nin, Yeşim ve Çınar’ın, Ezgi ve Deniz’in eğlenceli aşk hikayesinin anlatıldığı dizi kısa sürse de çok sevilmişti.

7- Aşk Laftan Anlamaz / 31 Bölüm

Fotoğraf: Show TV

15 Haziran 2016 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında Show TV’de yayınlanan ve otuz bir bölüm süren dizinin yapımcılığını Bi Yapım yapmış ve Müge Uğurlar yönetmişti. Hande Erçel ve Burak Deniz’in başrollerini paylaştığı Aşk Laftan Anlamaz’da Murat’ın Hayat’la tanışması ve bir kavgayla başlayıp aşkla devam eden hikayesi anlatılmıştı. HayMur’cular burda mı peki? Özledik 🙂 

8- Tatlı İntikam / 30 Bölüm

Fotoğraf: Kanal D

26 Mart 2016 – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında Kanal D’de yayınlanan ve yapımcılığını D Yapım’ın üstlendiği, Barış Erçetin’in yönettiği dizi otuz bölüm sürdü. Leyla Lydia Tuğutlu ve Furkan Andıç’ın başrollerini paylaştığı Tatlı İntikam’da, geçmişte Pelin yüzünden Tıp Fakültesi’ni bırakarak aşçılık yapmaya başlayan Sinan ile Pelin’ in terk edildiği düğününde yollarının kesişmesiyle başlar Sinan İle Pelin ‘in yarım kalan hikayesi… Özlenenler listesine PelSin’i de ekleyelim. 

9- Kaçak Gelinler / 29 Bölüm

Fotoğraf: Star TV

23 Haziran 2014 – 22 Ocak 2015 tarihleri arasında önce Star TV’de, sonra tv8’de yayınlandı. Dizinin yapımcılığını NTC Medya üstlendi ve İnci Balabanoğlu yönetti. Yirmi dokuz bölüm süren Kaçak Gelinler ‘in başrollerini Selin Şekerci, Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Furkan Andıç, Fırat Altunmeşe ve Fırat Albayram paylaştı. Gelinlikleriyle aniden hayatımıza giren Şebnem, Almila ve Kainat’ın eğlenceli hikayesi anlatılmıştı. Vedaları da dizinin finali kadar acıtmıştı canımızı… Cidden o nasıl finaldi öyle? Bu konuya girmeyeceğim neyse… Özledik evet! Fazlasıyla!

10- Seviyor Sevmiyor / 28 Bölüm

Fotoğraf: atv

15 Haziran 2016 -12 Şubat 2017 tarihleri arasında atv’de yayınlanan ve yirmi sekiz bölüm süren dizinin yapımcılığını MF yapım üstlenmişti. She Was Pretty dizisinden uyarlanan Seviyor Sevmiyor’un başrollerini Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, Yiğit Kirazcı ve Gonca Sarıyıldız paylaştı. Deniz, Yiğit, İrem ve Tuna’nın bazen eğlenceli ancak fazlasıyla karışık aşk hayatı anlatılmıştı. 

Bonus!

Ateşböceği / 17 Bölüm

Fotoğraf: Star TV

29 Haziran’da yayın hayatına başlayan ve Star TV’de yayınlanan Mia Yapım imzalı Ateşböceği ‘nin başrollerini Nilay Deniz ve Seçkin Özdemir paylaştı. Geçtiğimiz günlerde final yaptı Çok sevilen diziyi ve AsBar’ı bu listeye eklemeden geçsek olmazdı. Şimdiden özlendiler!

ANKET!

Favori dizini oylamak için buradan ankete katılmayı da unutma!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.