Elçin Sangu’nun canlandırdığı 5 unutulmaz karakter!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985 yılında İzmir’de doğdu. Çerkes asıllı olan oyuncu Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun oldu. Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. 2011’de ilk projesi olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide Jale karakterini canlandırdı. Daha sonra Aşk Kaç Beden Giyer, Sen de Gitme, Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora ve Kiralık Aşk’ta rol alan Elçin Sangu, son olarak Mutluluk Zamanı adlı filmde Barış Arduç ile başrolleri paylaştı. 

Yeni dizisi için Kanal D ile anlaştı. Dört reklam filminde oynadı, iki farklı markanın yüzü oldu. Ayrıca Toygar Işıklı’nın Söz Olur adlı klibinde de rol aldı. 25 defa aday oldu, 17 defa ödüle layık görüldü. Evet henüz yolun başında sayılabilir, belki fazla karakter canlandırmadı ama gerçekten unutulmaz karakterlere imza attı! Gelin o zaman duruşuna, güzelliğine, yeteneğine, sesine ve elbette saçlarına hayran olduğumuz son yılların en çok konuşulan dizi oyuncusu olan Elçin Sangu’nun canlandırdığı beş unutulmaz karaktere göz atalım.

1- Jale / Öyle Bir Geçer Zaman Ki

14 Eylül 2010 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında Kanal D’de yayınlanan ve üç sezon yüz yirmi bölüm süren başrollerini Erkan Petekkaya ve Ayça Bingöl ün paylaştığı dizide Jale karakterine hayat verdi. Aras Bulut İynemli ile oynadığı karşılıklı sahneleri ve dizide söylediği şarkılar ile tanınmaya başladı.

2- Eda / Bir Aşk Hikayesi

26 Mart 2013 – 14 Ocak 2014 tarihleri arasında FOX’da yayınlanan ve otuz altı bölüm süren, yönetmenliğini Barış Yöş’ün yaptığı dizide Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Yamaç Telli ve Zuhal Olcay ile başrolleri paylaştı. Bir Aşk Hikayesi’nde Eda karakterine hayat vermiş ve dizinin on sekizinci bölümünde diziden ayrılmıştır. 

3- Güzide / Kurt Seyit ve Şura

4 Mart – 20 Kasım 2014 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanan Ay Yapım imzalı dizi iki sezon yirmi bir bölüm sürdü. Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye Evcen, Ushan Çakır, Birkan Sokullu’nun başrollerini paylaştığı dizide Güzide karakterini canlandırdı ve yine sesiyle büyük beğeni topladı.

4- Zeynep / Sevdam Alabora

10 Şubat 2015 – 8 Mart 2015 tarihleri arasında atv’de yayınlanmış ve sadece dört bölüm sürmüştü. Kadir Doğulu ile başrolleri paylaştığı dizide Zeynep karakterine hayat vermişti Elçin Sangu… 

5- Defne Topal İplikçi / Kiralık Aşk

En unutulmazına gelsin mi sıra?.. 🙂 19 Haziran 2015 – 20 Ocak 2017 yılları arasında Star TV’de yayınlanan ve iki sezon altmış dokuz bölüm süren dizide Barış Arduç ile başrolleri paylaştı Elçin Sangu… Dizide canlandırdığı Defne karakteri ile aniden popülerliğe ulaşmış ve zirveye oynamıştır. Bu karakter ile iki defa “En Yakışan Dizi Çifti”, iki defa “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” ve birçok kez ise “En İyi Kadın Oyuncu” seçilmiştir. Özlüyoruz seni Defne… Emeklerine sağlık Elçin Sangu… Gülüşlerin daim, mutluluğun bol olsun çiçek kadın 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.