Stranger Things sevenler hangi yabancı dizileri izlemeli?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Stranger Things; bu zamana kadar çok konuşuldu ve konuşulmaya da devam edecekmiş gibi görünüyor. Peki, Stranger Things’in yokluğunda hangi dizileri izleyeceksiniz? Karar vermekte güçlük çekenler için sizlere Stranger Things’i çağrıştıracak on yabancı diziyi derledik. Gelin o dizilere birlikte göz atalım!

1) Sense8

İlk sezonunun ardından büyük bir yankı uyandıran Sense8, Stranger Things seyircisinin mutlaka şans vermesi gereken bir yapım. Dizi, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ve birbiriyle içsel anlamda bağlı sekiz kişinin yaşadıklarını anlatıyor. Ancak diziyi izleyeceklere bir hatırlatmada bulunalım; dizi maliyet sorunları nedeniyle ikinci sezonunun ardından iptal edildi. Fakat gelen tepkiler nedeniyle dizinin yetkilileri diziye bir final bölümü çekmeye karar verdiler.

2) Wayward Pines

Dizi, Idaho’da bulunan küçük ama gizemli bir kasaba olan Wayward Pines’ta gerçekleşen esrarengiz olayları araştırmak için işe koyulan Gizli Servis ajanı Ethan Burke’ün merkeze alıyor. Stranger Things’in barındırdığı gizemli havayı, Wayward Pines’ta da bulmak mümkün!

3) Twin Peaks

Bir dönemin en popüler yapımlarındandı Twin Peaks… “Bir dönemin” diyorum çünkü bahsettiğimiz dizinin aramızdan ayrılmasının ardından tam 26 yıl geçmiş. Ama etkisi unutulacak cinsten değil! Dizi, Laura Palmer adlı bir genç kızın öldürülmesinin sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Stranger Things’te bulduğumuz bilinmezliği, Twin Peaks’te de bulmak mümkün! Dizinin 2017 yılında yeni bir sezonunun yayınlandığını da hatırlatalım.

4) The OA

Geçen yılın dikkat çeken yapımlarından olan The OA, barındırdığı gizem yönüyle izleyicinin kafasında bolca soru işaretleri bırakmıştı. Dizi, yedi yıl önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Prairie Johnson’ı merkeze alıyor. Yedi yıl önce yüksek bir köprüden atlayan Prairie, şans eseri kurtulur ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır.  Burada yıllardır görmediği ebeveynleriyle tekrar buluşan Prairie’de akıl almaz değişiklikler vardır.

5) Misfits

Tuhaf bir elektrik fırtınasının ardından doğaüstü güçler edindikleri bir toplum hizmeti programında çalışmaya hüküm giyen bir grup gencin merkeze alındığı Misfits, bir dönemin çok beğenilen yapımları arasında bulunuyordu. Dizideki gençlerin özel güçlere sahip olması, sanırım size bir yerden tanıdık gelmiştir.

6) The Leftovers

Dünya nüfusunun %2’sinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasının sonrasında, kaybolanların ardında bıraktıkları ailelerinin yaşadığı psikoloji üzerine odaklanan The Leftovers, son dönemin en özel dramalarından biri olarak adlandırılıyor. Diziye izleyecekler için dizide olayların biraz yavaş işlendiğini de hatırlatalım.

7) Fringe

Özel ajan Olivia Dunham, ilginç bilim adamı Walter Bishop ve üstün zekâlı oğlu Peter Bishop’ın metafizik ve ileri bilim ile ilgili konuları araştırmalarını konu alan Fringe, bir dönemin en popüler dizileri arasındaydı. Fringe’teki araştırmalar, sizlere Eleven’ın üstünde yapılan araştırmaları çağrıştırabilir.

8) Roswell

Klasik bir başka dizi var sırada: Roswell! 1947 yılında Amerika’da uzaylılarla bağlantısı olduğu iddia edilen bir olayı konu alan dizide, New Mexico’da yaşayan lise öğrencileri Liz, Maria ve Alex’in arkadaşlıklarının bir gün yaşadıkları bir olay üzerine değişmesini anlatıyor. Dizide, Stranger Things’ten esintiler bulabilirsiniz.

9) Channel Zero

Sizlere Stranger Things’in barındırdığı korku ögesini çağrıştıracak bir dizi arıyorsanız, Channel Zero doğru bir tercih olacaktır. Yakın zaman önce ikinci sezonuna nokta koyan Channel Zero, her sezonunda farklı bir konunun anlatıldığı bir antoloji dizisi!

10) Hannibal

Sevenlerinin iptali üzerine kahrolduğu ve geri dönebilme ihtimaliyle tekrar umutlandığı dizi Hannibal, Stranger Things’in barındırdığı gerilim yönünü fazlasıyla doyuracaktır. Dizi, ünlü bir psikiyatr ve aynı zamanda da gizli bir seri katil olan Hannibal Lecter’ı merkeze alıyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.