Bölüm 1: 2016 ve 2017 yılında reyting sebebiyle final yapan diziler!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Dizilere merakı olan, dizi izlemeden yapamayan her insan mutlaka dizi dünyasıyla ilgili gelişmelerden bir şekilde haberdar olur. Peş peşe yayınlanan yeni dizi tanıtımları, ardından gelen günü değişti haberleri, final yapmadan yayından kaldırılan diziler, yanlış gün sebebiyle izlenmeyenler, erkenden aramızdan ayrılanlar ve şans verilse bile tutunamayanlar… Reyting sistemine kurban giden dizilerimizi ele alalım mı? Tahmin etmek zor değil, liste ise bir hayli uzun… Eee, o zaman başlayalım, buyurunuz! (Sıralama alfabetik sıralamaya göre yapılmıştır.) 

1-  46 Yok Olan / Star TV

27 Mart 2016 – 24 Haziran 2016 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanan ve on üç bölüm süren dizi düşük reyting sebebiyle bitenlerden… Serdar Akar’ın yönettiği dizinin başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Melis Birkan, Yasemin Allen, Berkan Şal ve Saygın Soysal paylaşmıştı. 

2- Adı Efsane / Kanal D 

28 Ocak 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan dizi 29 Ağustos 2017’de final yaptı. Sezona iyi başlayan dizinin reytingleri gittikçe düştü hatta gün bile değiştirdi ama olmadı. D Yapım imzalı Adı Efsane’nin yönetmenliğini Devrim Yalçın yaptı. Başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer paylaştı. Kadrosunda ise Cem Yiğit Üzümoğlu, Baran Bölükbaşı, Almila Ada, Özgü Kaya, Kaan Sevi, Hakan Ummak, Eda Şölenci gibi genç yetenekler yer aldı. 

3- Aile İşi / atv

NTC Medya imzalı dizi 17 Şubat 2016 – 25 Mayıs 2016 tarihleri arasında atv’de yayınlandı ve on üç bölüm sürdü. Cem Tabak’ın yönettiği dizinin başrollerini ise Ufuk Özkan, Pelin Akil, Hasibe Eren, Murat Akkoyunlu, Can Bonomo paylaştı. 

4- Altınsoylar / Kanal D

5 Kasım 2016 Cumartesi akşamı Kanal D’de yayın hayatına başlayan dizi sadece dört bölüm sürdü. Yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı dizinin kadrosunda ise Cihat Tamer, Bennu Yıldırımlar, Ayça Ayşin Turan, Aras Aydın, Şebnem Bozoklu, Görkem Şarkan, Burak Sevinç gibi oyuncular vardı. 

5- Arkadaşlar İyidir / Show TV

28 Ağustos 2016 – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Show TV’de yayınlanan ve on bölüm süren dizi aslında bir  kesim izleyici tarafından çok beğenildi. Ancak reytinge yenik düştü. Arkadaşlar İyidir’in başrollerini İdris Nebi Taşkan, Su Kutlu, Aslı Melisa Uzun, Akın Akınözü ve Hayal Köseoğlu paylaşmıştı. 

6- Aşk ve Gurur / Show TV

İlk bölümü 5 Mart 2017’de Show TV’de yayınlanan ve altı bölüm süren dizinin başrollerini Damla Sönmez, Mert Fırat ve Alper Saldıran paylaştı. 

7- Ateşböceği / Star TV

29 Haziran Perşembe akşamı Star TV’de yayınlanmaya başlayan dizi on yedi bölüm sürdü. Barış Yöş’ün yönettiği, Ebru Hacıoğlu’nun kaleme aldığı, yapımcılığını ise Banu Akdeniz’in üstlendiği dizinin başrollerini Seçkin Özdemir, Nilay Deniz, Seda Güven paylaştı. 

8- Babam ve Ailesi / Kanal D

19 Eylül 2016 – 12 Aralık 2016 tarihleri arasında Kanal D’de yayınlanan Gold Film imzalı dizi on üç bölüm sürdü. Başrollerini ise Ayça Bingöl, Bülent İnal, Ceyda Düvenci, Sercan Badur, Erdem Akakçe ve Caner Şahin paylaştı. 

9- Bana Sevmeyi Anlat / FOX

Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat, 26 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanmaya başlamıştı. Yirmi iki bölüm süren dizinin başrollerini ise Kadir Doğulu, Seda Bakan ve Mustafa Üstündağ paylaşmıştı. 

10- Bir Deli Sevda / Show TV

5 Nisan 2017 – 16 Mayıs 2017 tarihleri arasında Show TV’de yayınlanan ve dört bölüm süren dizi düşük reytingler sebebiyle bitirilmişti. Erkan Kolçak Köstendil ve Cansu Tosun ise başrollerini paylaşmıştı. 

11- Bodrum Masalı / Kanal D

18 Ağustos 2016 tarihinde Kanal D’de yayın hayatına başlayan dizi kırk iki bölüm sürdü. Dizi ikinci sezon onayı aldı ve sezon finali yaptı. Daha sonra ise yayından kaldırıldığı haberi geldi. Bodrum Masalı’nın başrollerini ise Şevval Sam, Timuçin Esen, Dilan Çiçek Deniz, Alperen Duymaz, Ezgi Şenler ve Hilmi Cem İntepe paylaştı. 

12- Çoban Yıldızı / FOX

Gül Oğuz’un yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği dizi, 2 Mart 2017 – 22 Haziran 2017 tarihleri arasında FOX’da yayınlandı ve on yedi bölüm sürdü. Başrollerini Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Menderes Samancılar ve Selim Bayraktar’ın paylaştığı Çoban Yıldızı ikinci sezon onayı alsa da aniden final yaptı.

13- Dayan Yüreğim / FOX

3 Şubat 2017 – 28 Nisan 2017 tarihleri arasında FOX’da yayınlanan dizinin başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Berk Atan, Nilay Deniz ve Ege Aydan paylaştı. Dizi on üçüncü bölümüyle final yaptı. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.