Vikings sevenler hangi yabancı dizileri izlemeli?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Son dönemin en beğenilen dönem dizilerinden olan Vikings, kendisine hatırı sayılır bir takipçi kitlesi edindi ve edinmeye de devam ediyor. Peki, Vikings’in yokluğunda hangi dizileri izlemeli? Siz de bu soruyu soranlardansanız sizler için beş alternatif dizi belirledik. İşte Vikings severlerin izleyebileceği yabancı diziler!

1) Game of Thrones

Onu anlatmaya gerek var mı onu bile bilemiyorum açıkçası… Son zamanların adından en çok söz ettiren dizisi Game of Thrones, Vikings severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi! Adını duymamanız zor ama diziye aşina olmayanlar için diziyi biraz anlatalım. Dizi; krallıkların, lordların, taht kavgalarının, fantastik ögelerin olduğu bir evrende geçiyor. Dizide, birçok kralın Demir Taht’ın sahibi olmak için girdiği mücadeleyi izliyoruz. Vikings’te izlemeye doyamadığımız savaş sahnelerini ve dizide zaman zaman karşımıza çıkan fantastik ögeleri Game of Thrones’ta da bulmak mümkün!

2) Spartacus

Bir dönemin en beğenilen dönem dizilerinden olan Spartacus, içerisinde birçok duyguyu barındıran harika bir diziydi. Dönemin şartlarının her yönüyle anlatıldığı dizide, kölelikten yenilmez bir gladyatöre dönüşen Spartacus’ü izliyoruz. Özgürlük için savaşan Spartacus ve arkadaşlarının bu mücadelelerini hayranlıkla izleyeceksiniz. Spartacus’te, sıradan bir çifçiden krallığa yükselen Ragnar’ın azmini bulacaksınız!

3) The Last Kingdom

İngiliz bir dönem dizisi olan The Last Kingdom, takipçi sayısını her geçen gün arttırmayı başaran bir yapım. Dizinin konusu ise özetle şu şekilde: 9. yüzyılda İngiltere’nin büyük çoğunluğu Vikingler tarafından işgal edilmiştir. Asilzade bir Sakson’un oğlu olan Uthred, küçük yaşta Vikingler tarafından esir alınıp yetiştirilmiştir. Bir Viking gibi yetiştirilen Uthred, zaman içinde çok zor bir durumda kalacak, doğduğu yer ile doyduğu yer arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Şimdiden uyaralım dizide Ragnar ve oğullarını görürseniz şaşırmayın!

4) Rome

Bayıla bayıla izleyeceğiniz bir dizi var sırada: Rome! M.Ö. 49 yıllarının Roma’sında geçen hikâye, çalkantılı Jül Sezar dönemini anlatıyor. Dizi; görkemli bir zafer sonucunda Galya’ya hükmeden Sezar’ın Roma’ya dönmesini istemeyen senato üyeleri ile Sezar’ın eski dostu Pompei arasındaki mücadeleleri anlatıyor. Çok büyük bir bütçeyle çekilen dizinin birçok dalda adaylığı bulunuyor.

5) Marco Polo

Dünyaca ünlü kâşif Marco Polo’nun Moğolistan’da geçirdiği günlerin anlatıldığı Marco Polo, son dönemin en pahalı dönem dizilerinden biri konumunda. Genç yaşta Kubilay Han’ın yanına esir olarak bırakılan Marco Polo, zaman geçtikçe gelişecek ve Kubilay Han’ın en güvendiği adamlardan biri haline gelecektir. Dizide aynı zamanda Moğol topraklarında yaşanan siyasi mücadelelere ve hesaplaşmalara da tanıklık ediyoruz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.