Afra Saraçoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Daha oyunculuk kariyerinin çok başında olan Afra Saraçoğlu Fazilet Hanım ve Kızları’nda Ece Çamkıran karakterini canlandırdı ve çok konuşuldu. Şimdilerde ise yeni dizisi Kardeş Çocukları’nda Hayat karakterine hayat veriyor. Araya iki film ve ödüller de sığdırdı. Biz de kendisi hakkında merak edilenleri kısa kısa derlemeye çalıştık. Buyurun hep beraber göz atalım!

1- 1997 Doğumlu!

2 Aralık 1997 yılında doğan Afra Saraçoğlu, yay burcu, 22 yaşında…

2- Hangi işlerde yer aldı?

Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı İkinci Şans filmiyle beyaz perdeye merhaba diyen Afra Saraçoğlu, Tolga Sarıtaş’la Kötü Çocuk filminde başrolde oynadı. İlk dizisi ise Fazilet Hanım ve Kızları oldu. İyi Oyun adlı gençlik filminde ve Aşk Bu Mu? adlı dram filminde yer alan Afra Saraçoğlu’nu şu anda Kardeş Çocukları’nda başrolde izliyoruz.

3- Kötü Çocuk onun için çok özel!

Kötü Çocuk için teklif aldığında çok büyük heyecan yaşamış. Çünkü kitabı ve kitaba olan ilgiyi biliyormuş. Stresini de o ölçüde büyük yaşamış.  Onun için film  kendini ve sınırlarını görebilmesi açısından çok önemliymiş. Kayla’daki baba yarasıyla özdeşleşiyormuş. Film ona birçok deneyim ve güzel arkadaşlıklar kazandırmış. Ondaki yeri hep özel kalacakmış.

4- Hangi takımı tutuyor?

Ailesi gibi o da fanatik bir Fenerbahçeliymiş.

5- En güvendiği kişi annesi!

Sırlarını annesiyle paylaşan Afra Saraçoğlu, onunla her akşam günün değerlendirmesini yaparmış. Onun dışında bir de anı defteri tutuyormuş.

6- Kendine yakışanı giyiyor!

Genç oyuncunun bir marka takıntısı yokmuş. Kıyafetlerini modacıların sunduklarından değil de kendisine yakıştırdıklarından seçiyormuş. Hangi kıyafetle rahat ederse onu giyiyormuş.

7- Fazilet Hanım ve Kızları’nın Ece’sine benziyor mu?

İyiniyetli, naif olması ve çıkarcı olmamasını benzetiyormuş kendine. Ama tabii ki birçok zıt yönleri de varmış. Hatta Ece’nin saflığı onu delirtiyormuş.

8- Onun için güzellik ne anlama geliyor?

Güzelliğin önemli olduğunu ama oyunculuk açısından önemli olmadığını, bu sektöre atılmak şans, yetenek ve en son da güzellik gerektiriyor diye düşünüyor.

9- Hala öğrenci!

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Dil okuyan Afra Saraçoğlu, dizi ve film projeleri olunca okulu dondurmak zorunda kalmış.

10- Kendini oyunculuk konusunda nasıl eğitiyor?

Nazan Kesal’ın oyunculuk atölyesine gidiyormuş. Tuğrul Tülek’ten de eğitim almaya başlayacakmış. Tiyatro oyunlarının kitaplarını okuyormuş. Bol bol dizi ve film izliyor, gözlem yapıyormuş. Ekstradan yazı da yazıyormuş.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.