Aşk-ı Memnu’yu unutulmaz kılan 5 neden!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Bazı hikayeler yıllar boyu unutulmaz olarak kalır ve etkisi bir an olsun azalmaz. Aşk-ı Memnu da, elbette ki bu hikayelerin başında geliyor. Karakterlerinden en küçük repliklerine kadar fenomen haline gelmiş bir diziden bahsediyoruz, dile kolay! Hala her final yıldönümünde yad edilen kaç dizi kaldı ki? Peki, Aşk-ı Memnu’yu unutulmaz kılan sebeplerimiz neler? Buyurun sohbete…

1- Aşk, tutku, ihtiras!

Fotoğraf: Kanal D

Bir hikayenin aşk tarafında aradığımız tüm bileşenleri bünyesinde barındıran Aşk-ı Memnu’yu nasıl unutabiliriz, üzerimizde bıraktığı etkiyi nasıl silebiliriz? Aşkın tutkusundan acısına kadar bizlere her duyguyu yaşayan Aşk-ı Memnu’nun her anı tekrar tekrar izlemeye değer.

2- Biri entrika mı dedi?

Fotoğraf: Kanal D

Söz konusu entrikaysa, onu da en iyi Aşk-ı Memnu yapar! Aniden gelen kapı arkasından dedikodu dinlemede level atlayan ve entrikanın kitabını sil baştan yazan Aşk-ı Memnu’yu bir kez daha izleme ve özleme hissi!

3- Kabul edelim, sırları her zaman severiz.

Fotoğraf: Kanal D

Sır dediysek, öyle basit “kulaktan kulağa” sırlardan bahsetmiyoruz. Her biri belgeli, hatta video kayıtları bile var! Tabii bir de bu sırların ortaya çıkıp çıkmayacağına dair küçük, tatlı, minik endişeler var. Daha ne olsun? 

4- “Sen Bihter Ziyagil’sin, aptallık etme!”

Fotoğraf: Kanal D

Ah o replikler… Duvar yazısı yapılası, not defterine pembe kalemlerle yazılası, rozet yapıp göğse takılası replikler… O zaman daha yüksek sesle; “Sen Bihter Ziyagil’sin, aptallık etme!”

5- Ah o yalıda ben de olsaydım.

Fotoğraf: Kanal D

Litertüre “Aşk-ı Memnu Yalısı” kavramını geçiren güzide dizimizin sadece yalısı bile hatırlanmaya değer… Ah o seranın, korunun dili olsa da anlatsa… Ya da anlatmasa mı?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.