Mr. Robot 3. sezon 6. bölüm incelemesi!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Mr. Robot kendi tarihinde çığır açmaya devam ediyor! Geçen haftaki o harika bölümün ardından, yine aynı harikalıkta bir bölüm izledik bu hafta… Geçen hafta basılan İkinci Aşama butonunun etkisi, bu bölümde daha kuvvetli bir şekilde hissedildi. Kısacası yine gerilim dolu, yine beyin yakan, 10 üzerinden 12’lik bir bölümdü. O hâlde daha fazla vakit kaybetmeden bölümün dikkat çeken detaylarına değinmeye başlıyorum.

Malûm girişimin yeni gözde isimi olan Angela’nın çocukluğuyla açtık bölümü… Sahne, Mr. Robot’un planında yer almasının en birincil sebebi olan annesinin ölümünün, Angela üzerinde nasıl bir etki bıraktığının bizler açısından daha da net hissedilmesi için yapılmış bir flashback hamlesiydi. Annesinin, Angela’ya hem beraber olacaklarını hatırlatması aklıma bir an “Acaba Angela da annesiyle mi konuşuyor?” kurdunu düşürdü. İkinci bir Elliot Alderson vakası mı olacak acaba?

Mr. Robot’un İkinci Aşama planını bozmayı kendisine tek amaç edinen Elliot, patlamayı sonlandırmak için elinden gelen, aklından geçen her yolu denedi. Mücadele ettiği düşman, farklı bir insan olsa Elliot çoktan zaferi göğüsleyen kişi olmuştu ancak söz konusu düşman, Elliot’ın bedeninde barınıyorsa; bu savaştan nasıl galip çıkılabilir, o düşman nasıl yenilebilir ki!

Elliot’ın yaptığı her hamleye misliyle karşılık veren Mr. Robot, uzun zamandır tırmanmak için uğraştığı zirveye bayrak dikmesine ramak kalmışken, bu zirve yolunda kayıp düşmek istemiyordu haliyle. Hâl böyle olunca da Mr. Robot, Elliot’ı durdurmak için neredeyse her yolu denedi. “Neredeyse” diyorum çünkü Mr. Robot’un Elliot’ı bir öldürmediği kaldı. O da haliyle olamayacağına göre… Elliot’ın yerden yere vurulduğunu gördükçe içimden “Ne sağlam bünyen varmış be Elliot!” diye geçirmeden edemedim.

Bilgisayar üzerinden gerçekleşen Elliot-Mr. Robot konuşmaları, her ne kadar ilk başlarda Elliot için meyvesini vermese de uzun uğraşlar sonrasında Elliot, nihayet Mr. Robot’u frenleyebilmiş, boş E-Corp binası patlatılmadan kurtarılabilmişti. Ancak, -keşke şu “ancak”lar olmasa- söz konusu E-Corp binası, meğer koca bir duvardaki küçük bir tuğla parçasından ibaretmiş. Elliot dahil hepimize benimsetilen İkinci Aşama planı, meğer büyük resme bakmamızı engelleyen bir aldatmacaymış. Büyük resmin ortaya çıkardığı bilanço ise patlatılan onlarca E-Corp binası ve yitirilen binlerce insan!

Ve bu hadise sonrasında akıllarda beliren en bariz soru: Şimdi ne olacak? Tam bir şeylerin bir adım önüne geçtim derken yüzlerce adım gerisinde kalan Elliot, şimdi ne yapacak asıl onu merak ediyoruz. Dizi, yine bizleri soru sormaya itmeyi başarmış görünüyor… Gelecek bölüm, bu olayın bıraktığı enkaz üzerinden ilerleyecekmiş gibi görünüyor. Gelecek bölümde görüşmek üzere diyor ve sizleri yedinci bölüm fragmanıyla baş başa bırakıyorum! 


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı