Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin oyuncuları şimdilerde ne yapıyor?

5 dakikada okuyabilirsiniz

14 Eylül 2010 – 18 Haziran 2013 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan; üç sezon yüz yirmi bölüm süren, senaristliğini Coşkun Irmak’ın yaptığı ve Zeynep Günay Tan’ın yönettiği dramın doruklarda yaşandığı unutulmaz bir dizidir Öyle Bir Geçer Zaman Ki… Salı günleri ülkece ekrana kilitlendiğimiz unutulmaz dizinin başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Muhammet Uzuner, Wilma Elles, Mete Horozoğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah ve Emir Berke Zincidi paylaşmıştı.

Fotoğraf: Kanal D

1960’lı yıllarda, kocasının kendisine yaptığı onca kötülüğü ve yaşadığı aile dramını unutamamış, bir evladını torununun doğumunda kaybetmiş bir annenin ve aynı zamanda kendisine ait bir konfeksiyon atölyesinin sahibi olan Cemile’nin, kızları Berrin ve Aylin; oğulları Mete ve Osman, kayınvalidesi Hasefe Hanım, damatları ve torunları ile verdiği mücadele anlatılmaktaydı. Dizideki olayları ise Cemile’nin küçük oğlu Osman anlatıyordu, seslendirme ise Taner Birsel’e aitti. İzlerken gözyaşlarımızı tutamadığımız ve oyuncuların performanslarıyla hayran bıraktırdığı tadı damağımızda kalan (evet üç sezon sürse de öyle) bir diziydi. Gelin o zaman dizinin oyuncuları şimdi ne yapıyormuş bir bakalım 🙂 

1- Ali / Erkan Petekkaya

Yayınlandığı dönem en çok beddua edilen karakter sanırım… Ali Kaptan’ın yaptığı kötülükleri unutmak ne mümkün… 46 yaşındaki usta oyuncu Erkan Petekkaya’yı diziden sonra Dila Hanım, Benim Hala Umudum Var ve Paramparça adlı dizilerde izlemişiz. Şu an kendisini yakında final yapacak olan Kayıtdışı’nda izlemekteyiz. 

2- Cemile / Ayça Bingöl

Tam anlamıyla acıların kadını! Diziyi izleyen herkes Cemile’nin tarafındaydı haliyle.. Ayça Bingöl’de bize fazlasıyla yaşattı bu karakteri… Şu an 42 yaşında olan güzel oyuncuyu diziden sonra Benim Adım Gültepe ve Babam ve Ailesi adlı dizilerde izledik.

3- Berrin / Yıldız Çağrı Atiksoy

Önce arkadaşı Ahmet’e aşık olup ondan hamile kalan, sonra Hakan’la evlenmek zorunda kalan, Ahmet geri dönünce tekrar Ahmet’le evlenen ve Ahmet öldürülünce de tekrar Hakan’a dönen ailenin büyük çocuğu Berrin karakterine hayat vermişti Yıldız Çağrı Atiksoy… 🙂 Şu an 31 yaşında olan güzel oyuncu daha sonra Görüş Günü Kadınları, Yedi Güzel Adam, Evli ve Öfkeli adlı dizilerde rol aldı. Şu an Savaşçı’da Aslı karakterine hayat vermekte…

4- Mete / Aras Bulut İynemli

20 yaşında dizinin kadrosuna dahil olan Aras Bulut İynemli şu an 27 yaşındaymış. Ailesinin sorunları ve aşk acısını bir arada taşımaya çalışan Mete’ye hayat vermişti. Oyunculuğuna o zamandan beri hayran olduğumuz Aras Bulut İynemli diziden sonra Muhteşem Yüzyıl, Maral ve İçerde’de rol almış. Şu an onu Çukur’da izlemekteyiz. 

5- Aylin / Farah Zeynep Abdullah

Soner’i sevdiği halde kardeşi Murat ile evlenmiş ve Murat tan boşandıktan sonra Soner’den hamile kalmış, doğum sırasında da hayatını kaybetmiş olan Aylin karakterine hayat vermişti Farah Zeynep Abdullah… Şu an 28 yaşında olan güzel oyuncu Kurt Seyit ve Şura ve Muhteşem Yüzyıl Kösem ‘de rol almış. Unutursam Fısılda filmindeki performansı ise hala dillerde…

6- Osman / Emir Berke Zincidi

Ülkece “Ne olacak bu çocuğun hali?” dediğimiz Küçük Osman’a hayat vermişti. Şu an 12 yaşında olan oyuncu daha sonra Küçük Ağa ve Bir Deniz Hikayesi’nde rol almış. 

7- Caroline / Wilma Elles

Dizinin kötü kadını Caroline’e hayat verdi Wilma Elles… Filinta’da hayat verdiği karakteri çok konuşuldu, son olarak Yeter adlı televizyon dizisinde rol aldı.

8- Hakan / Salih Bademci

Şu an 33 yaşında olan Salih Bademci’yi diziden sonra Fatih, Zeytin Tepesi, Ulan İstanbul ve Kiralık Aşk’ta izledik. Şu an İstanbullu Gelin dizisinde rol almaktadır. 

9- Bahar / Mine Tugay

39 yaşındaki güzel oyuncuyu diziden sonra Medcezir, Kalp Hırsızı ve Çilek Kokusu’nda izledik. Son olarak Paramparça’da Asuman karakterini canlandırdı. 

10- Mesude / Nilperi Şahinkaya

29 yaşındaki güzel oyuncuyu Öyle Bir Geçer Zaman Ki’den sonra Kayıp, Kiraz Mevsimi ve Nolur Ayrılalım’da izledik. Son olarak Bu Şehir Arkandan Gelecek’te Aslı karakterine hayat verdi. 

11- Necati / Sercan Badur

Mete ile söylediği şarkıları unutmak ne mümkün 🙂 Şu an 27 yaşında olan yakışıklı oyuncu diziden sonra Canımın İçi, Son Balkanlar 1912, Güllerin Savaşı ve Babam ve Ailesi’nde rol almış. 

12- Soner / Mete Horozoğlu

Aylin’i kaybettikten sonra Bahar’la evlenmişti Soner… 42 yaşındaki ünlü oyuncu diziden sonra Kayıp, Benim Adım Gültepe, Ayrılsak da Beraberiz ve Muhteşem Yüzyıl Kösem’de rol aldı. 

13- Ahmet / Tolga Güleç

36 yaşındaki ünlü oyuncuyu diziden sonra Adını Kalbime Yazdım, Hayat Ağacı, Son Çıkış ve Poyraz Karayel’de izledik. Şu an Fazilet Hanım ve Kızları’nda Gökhan Egemen karakterini canlandırmaktadır. 

14- İnci / Yeliz Kuvancı

Mete’nin biricik aşkı, müzik öğretmeni İnci’ye hayat veren Yeliz Kuvancı şu an 30 yaşındaymış. Diziden sonra Seni Bana Yazmışlar, Böyle Bitmesin, Kocamın Ailesi ve Hangimiz Sevmedik dizilerinde rol almış. 

15- Murat / Osman Karagöz

Aylin’e aşıktır, abisi Soner ise onu mutlu edebilmek için Aylin’le evlendirir ve sonra boşanırlar. Aylin ve Soner’in düğün günü ise intihar eder. Evet, Murat karakterine hayat vermişti Osman Karagöz… Diziden sonra Kızılelma’da ve birkaç sinema filminde rol almış.

16- Jale / Elçin Sangu

Şu an 32 yaşında olan Elçin Sangu bu dizi ile tanınmıştı. Daha sonra Aşk Kaç Beden Giyer, Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora ve Kiralık Aşk’ta izledik. Şimdilerde Mutluluk Zamanı ile konuşulmakta… 

17- Nihal / Türkü Turan

İnci’den sonra Nihal karakterine aşık olmuştu Mete… Şu an 32 yaşında olan güzel oyuncuyu diziden sonra Şubat, Tatar Ramazan, Maral ve Acı Aşk adlı dizilerde izledik. Son olarak ise Dolunay’da Alya karakterini canlandırdı. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı