Birce Akalay hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Ekranlara verdiği kısa aradan sonra Kanal D dizisi Siyah Beyaz Aşk’la dönen Birce Akalay, uzun süredir birçok izleyicinin takibinde… Oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerleyen, birçok dizi ve filmde yer alarak adından söz ettiren Birce Akalay hakkında bilmeniz gerekenleri on maddede derlemek istedik. Buyurun beraber bakalım!

1- 1984 Doğumlu, İstanbullu!

19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da doğan Birce Akalay, 33 yaşında, İkizler burcu…

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Asi dizisinde karşımıza çıkan Birce Akalay, daha sonra Kader, Senin Uğruna, Alayına İsyan, Kış Masalı, Yer Gök Aşk, Şevkat Tepe, Böyle Bitmesin, Ben Onu Çok Sevdim, Küçük Ağa, Evli ve Öfkeli ve Hayat Bazen Tatlıdır’da yer aldı. Şimdi ise bildiğiniz üzere Siyah Beyaz Aşk’ta Aslı karakterine hayat veriyor.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

İlk filmi Son Ders: Aşk ve Üniversite olan Birce Akalay, daha sonra Nefes: Vatan Sağolsun, Sizi Seviyorum ve Deliormanlı filmlerinde yer aldı.

4- Kendisine göre en büyük defosu ne?

İnsanlara hızlı ve fazla güveniyormuş. Çabuk hevesleniyor ve şelale gibi akıyormuş. Üzerine uzunca düşünmek gereken konularda hissi davranıp kendime zarar verebiliyormuş.

5- Hayata bakış açısı nasıl?

Pozitivist, hümanist fakat realizmi hiç ama hiç yadsımadan, inançlı ve merhametli, kul hakkı yemeden, üreterek, paylaşarak yaşamaya gayret ediyormuş. Akşam yastığa kafasını koyduğunda vicdanını dinlermiş. O değerlendirmesinin sonucunda eğer ertesi gün gözünü nasip olmuş da hayata yeniden açmışsa dahası için çalışmaya devam edermiş.

6- Mutsuz olduğunda ne yapar?

Önce kendini kapatırmış. Kendini dinlenme moduna alıp geçici bir uykuya yatarmış. Daha sonra hayatı izlemeye ve ona karışmaya başlarmış. Etrafına faydalı olmaya, tanıdık tanımadık insanlara dokunmaya çalışır, kendini unuturmuş.

7- Nasıl bir ailede yetişti?

Annesi ev hanımıyken daha sonra gayrimenkul değerlendirme uzmanı olmuş, babası ise teknik servis işi yapıyor. Kardeşi yok, üç kişilik bir çekirdek aile. Fikri sorulan, fikrine kıymet verilen bir çocukmuş. Yanlışlarının doğrusu anlatılmış ama hiç dikte edilmemiş.

8- Ünlü olunca değişti mi?

Ünlü olunca bir şey fark etmediğini düşünüyor, ünlü ünsüz sadece harfmiş ona göre.

9- Günlük hayatında nasıl giyiniyor?

Konforlu ve sakin giyinmeyi tercih ediyormuş. Takılara özel merakı varmış, onları severek ve hissederek alıyormuş. Tasarım ve antika takılaır çok seviyormuş.

10- Sporla arası nasıl?

Bir dönem spor spikerliği de yapan Birce Akalay, spora pek vakit ayıramıyormuş. Sakatlığından dolayı yürüyüş bile yasak olsa da yoga ve pilates serbestmiş. O da onlara yönelmiş.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.