Sezon başından itibaren hangi dizilere veda ettik?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Her sezon olduğu gibi bu sezonda reyting canavarı acımasız davrandı ve bir sürü diziyi sezonunu, hatta kimisini dört bölümü tamamlayamadan dizi tarihinin derinliklerine doğru yolladı. Bazılarını çok sevdik, bazıları için de “Zaten hak etmiyordu ekranda olmayı!” deyip geçtik. Peki bu diziler hangileriydi? Buyurun beraber bir göz atalım!

1- Seven Ne Yapmaz? / atv

Başrollerinde Yusuf Çim ve Seren Şirince’nin yer aldığı Seven Ne Yapmaz atv ekranlarında büyük umutlarla yayın hayatına başlamıştı. Nazlı ve Ozan’ın hikayesinin anlatıldığı dizi on bir bölüm evimize misafir olabildi. Çok büyük bir üzüntü yaratmasa da sevenleri için veda etmek zor oldu.

2- Kayıtdışı / FOX 

Yine bir FOX dizisi, yine başlamadan önce büyük umutlar beslenen bir yapım… Kadrosunda Erkan Petekkaya, Songül Öden, Dolunay Soysert, Nur Sürer, Ali Düşenkalkar, Burak Yamantürk, İsmail Hacıoğlu gibi sağlam isimleri barındıran yapım ne yazık ki seyirci tarafından çok fazla anlaşılamadı ve kabul görmedi. Dizi sekizinci bölümüyle ekranlara veda etti.

3- Yüz Yüze / Show TV

Eğer bu sezon bir sürpriz olmazsa en kısa sürede yayından kalkan dizi ünvanını elinde tutacak olan Yüz Yüze’nin başrollarınde Birkan Sokullu ve Sinem Kobal yer alıyordu. Kimse ne olduğunu anlamadan dizi ikinci bölüm sonunda ekranlara veda etti.

4- Ateşböceği / Star TV

Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz’in başrollerini paylaştığı Ateşböceği yaz dizisi olarak başladı ve öyle de bitti. Sezonun yeni başlayan dizileriyle daha fazla rekabet edemedi ve on yedinci bölüm sonunda ekranlara veda etti. İzleyicisi üzgündü ama yapacak bir şey yoktu.

5- Çember / Star TV

Kadrosunda Pelin Akil, Barış Bağcı Anıl Altan, Olgun Toker yer aldığı polisiye filmler serisi olarak planlanan Çember, ikinci sezonunun dördüncü bölüm sonu itibariyle ekranlara veda eden yapımlardan oldu.

6- Türk Malı / Star TV

Eski dizileri yeniden canlandırma rüzgarıyla geri gelen yapımlardan olan Türk Malı, kadrosundaki Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Şafak Sezer gibi isimlere rağmen ekranda tutunamadı. Dizi sekizinci bölüm sonunda pek de özlenmeyeceğinin sinyalini alarak yayın hayatını sonlandırdı.

7- No:309 / FOX

Demet Özdemir ve Furkan Palalı’nın başrollerinde yer aldığı No: 309, yaz dizisi olarak başlayıp, iki sezon birden ekrana tutunanlardan oldu. Dizi çok sevildi çok izlendi ama bu sezon artık miadını doldurmuş diziler gibi sakince final kararı aldı. Altmış beş bölüm izleyicisini ekran başında tutan No: 309’un bitişi epey büyük bir kitleyi çok üzdü.

8- Klavye Delikanlıları / Show TV

Rasim Öztekin, Kaan Yıldırım, Vildan Atasever, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimlerin yer aldı, yeni nesil sosyal medya gençliğini hedefleyen Klavye Delikanlıları, bunu kısmen başarsa da önceliği televizyon olan kitlenin ilgisini çok çekemedi. Bu durum reytinglere de yansıyınca sonuç kaçınılmaz oldu ve dizi sekizinci bölüm sonu itibariyle final yaptı.

9- Tutsak / Kanal D

Pamir Pekin, Gülper Özdemir, Caner Şahin’in başrollerini paylaştığı dizi Tutsak, ilk bölümüyle izleyicinin ilgisini çekse de sonraki bölümlerde izlenme grafiğinde bir gelişme sağlayamadı. Dizi dokuz bölüm sonunda ekranlara veda etti.

10- Sevda’nın Bahçesi / Kanal D

Uzun zaman sonra Emre Kınay ve Sibel Can’ı tekrar bir araya getiren Sevda’nın Bahçesi, Alina Boz, Baran Bölükbaşı gibi genç isimlerle de izleyiciyi kendisine çekmeye çalışsa da ne yazık ki hikayesi seyirciyi içine alamadı ve dördüncü bölüm sonunda ekranlara veda etmek zorunda kaldı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.