Deniz Çakır hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


FOX’un yeni dizisi Vurgun ile ekranlara geri dönen Deniz Çakır, sevenleri tarafından ilgiyle ve merakla takip ediliyor. Biz de kendisi hakkında bilmeniz gerekenleri on maddeye sığdırmaya çalıştık! Buyurun bakalım!

1- 1982 doğumlu, Ankaralı!

31 Aralık 1982 yılında Ankara’da doğan Deniz Çakır, Oğlak burcu, 35 yaşında.

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk Olarak Kadın İsterse dizisinde Alev karakteri ile karşımıza çıkan Deniz Çakır, daha sonra sırasıyla Yaprak Dökümü, İki Arada Aşk, İffet, Muhteşem Yüzyıl, Yasak’ta yer aldı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Meryem Çakırbeyli’yi canlandırıdı. Şu an ise kendisini Vurgun adlı dizinin başrolünde izlemekteyiz.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

Deniz Çakır ilk olarak Kako Si? adlı filmde yer alırken daha sonra 40 filminde Ali Atay’la ve Ya Sonra filminle Özcan Deniz’le başrolü paylaştı. Ayrıca birçok Kung Fu Panda, Iron Man 2 gibi birçok filmde de seslendirme yaptı.

4- Ödülleri de var!

Deniz Çakır, İsmail Cem Televizyon Ödülleri En İyi Yardımcı Aktris, 3.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın Kadın Dizi Oyuncusu, MGD 22.Altın Objektif Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu, 7.Quality Of Magazine Dergisi Ödülleri En Quality Kadın Oyuncu  ve 4.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın Kadın Dizi Oyuncusu ödüllerini evine götürmüş.

5- EDHO dizisinde onu etkilen ilk şey neydi?

Öncelikle senaryodan çok etkilenmiş. Kendi karakteri haricinde işleyişe ve örgüye bakmış, sadece kendisinin değil hikayenin bütününün iyi olmasını istiyormuş.

6- Onun için aşk?

Aşk onun için çok dönüştürücü, değiştirici, tarifi olmayan bir duyguymuş O yüzden sık yaşanan bir şey olmadığını düşünüyor. Oyunculukla ilgili kurduğu serüven aşka çok benziyormuş.

7- İlerde anne olmak istiyor mu?

İstiyormuş. Daha doğrusu anne olması gerektiğini düşünüyormuş. Herkesin anne olmak zorunda olduğunu düşünmüyor ama kendisinin bu şekilde tamamlanacağını düşünüyormuş. Plan yok, olursa olur olmazsa olmaz diyor.

8- Göründüğü gibi soğuk ve ulaşılmaz mı?

Birden kaynayan samimiyet kuran birisi değilmiş. Öylesi hiç doğal gelmiyormuş. İş hayatında ise kuralcıymış. Değişmeyi değil, dönüşmeyi seviyormuş, birlikte dönüşebildiği insanları seviyormuş.

9- Hayatında siteme ve yargılamaya yer yok!

Seyirci ile ilişkisinde kendisini yargılamalarına izin vermiyormuş. Hayatından yargılamayı çıkaralı çok olmuş. Eskiden çok sitem eden biriyken hayatına giren bir kişi sebebiyle sitemi de bırakmış, sitem edilmesini de sevmiyor.

10- Uyandığında onu ne mutlu eder?

Güne başlarken dinlediği güzel bir şarkı onu direkt mutlu ediyormuş.