Hangi ünlüler Aralık ayında doğdu?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Serimizin yedinci bölümüyle karşınızdayız. Öncelikle birkaç şeyi açıklamakta fayda var diye düşünüyorum. Elbette her oyuncunun bu listede olması imkansız… Bazı isimleri unutmuş olabilirim bu doğal, ayrıca bazı isimlerin de doğum tarihleri farklı sitelerde farklı yazılmıştı, hangisi doğru bilemedim açıkçası listeye eklemedim. Eklediklerim arasında yanlış olan varsa da affola diyorum. Aralık ayında yani bu ay doğan on dört oyuncu varmış. Belki sen de sevdiğin isimle aynı gün doğmuşsundur kim bilir 🙂 Unutmadan; daha önce yayınlanan yazılar için buraya tıklayabilirsin. Geçelim güncel yazımıza! 

1- Ekin Mert Daymaz – 2 Aralık 1990

Fotoğraf: Ekin Mert Daymaz Resmi Instagram Hesabı

Best Model of Turkey yarışmasında üçüncü olan yakışıklı oyuncu ilk dizisi olan Not Defteri’nde rol aldıktan sonra Çilek Kokusu, Hayat Sevince Güzel ve Kırlangıç Fırtınası’nda oynadı. 

2- Afra Saraçoğlu – 2 Aralık 1997

Fotoğraf: Afra Saraçoğlu Resmi Instagram Hesabı

İlk dizisi olan Fazilet Hanım ve Kızları’nda Ece Egemen karakterine hayat vermektedir. Daha önce İkinci Şans ve Kötü Çocuk gibi sinema filmlerinde rol almıştır. 

3- Tuba Ünsal – 7 Aralık 1981

Fotoğraf: Tuba Ünsal Resmi Instagram Hesabı

Yirmi bir tane televizyon dizisi, on altı tane sinema filminde rol aldı. Onu son olarak İçerde’de Handan rolüyle konuk oyuncu olarak izledik. 

4- Gökhan Alkan – 8 Aralık 1987

Fotoğraf: Gökhan Alkan Resmi Instagram Hesabı

Muhteşem Yüzyıl, Her şey Yolunda Merkez, Gurbette Aşk Bir Yastıkta, Kocamın Ailesi, Seviyor Sevmiyor gibi dizilerde rol alan yakışıklı oyuncu şu an bildiğimiz üzere Kalp Atışı’nda Ali Asaf Denizoğlu karakterine hayat vermektedir. 

5- Zeynep Çamcı – 11 Aralık 1980

Fotoğraf: Zeynep Çamcı Resmi Instagram Hesabı

Recep İvedik 2 ve 3 filmlerinde rol alarak tanınan güzel oyuncu daha sonra Beni Böyle Sev, Emir’in Yolu, Leyla ile Mecnun, Seviyor Sevmiyor ve Kara Yazı’da rol aldı. Zeynep Çamcı yakında Adı Zehra adlı diziyle ekranlara dönecek. 

6- Erkan Petekkaya – 11 Aralık 1970

Fotoğraf: Erkan Petekkaya Resmi Instagram Hesabı

On sekiz televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştır. Son olarak yayından kaldırılan Kayıtdışı adlı dizide rol almıştır. 

7- Burcu Özberk – 12 Aralık 1989

Fotoğraf: Burcu Özberk Resmi Instagram Hesabı

Muhteşem Yüzyıl, Güneşin Kızları, Şahane Damat, Badem Şekeri gibi projelerde yer alan güzel oyuncu; vizyona girmeye hazırlanan Direniş Karatay isimli sinema filminde de rol aldı. Şu an TRT 1’de yayınlanan Aslan Ailem adlı dizide Burcu karakterine hayat vermektedir.

8- Hazar Motan – 13 Aralık 1990

Fotoğraf: Hazar Motan Resmi Instagram Hesabı

Bizim Evin Halleri, Hesaplaşma, Paşa Gönlüm, Diğer Yarım gibi dizilerde rol aldı. Asıl çıkışını üç sezondur ekranda olan dizisi Kırgın Çiçekler’de canlandırdığı Cemre karakteri ile yakaladı. 

9- Tolgahan Sayışman – 17 Aralık 1981

Fotoğraf: Tolgahan Sayışman Resmi Instagram Hesabı

Dokuz televizyon dizisi, dört sinema filminde rol aldı. Şu an Star TV’de yayınlanan Siyah İnci’de Kenan karakterine hayat vermektedir. 

10- Burak Özçivit – 24 Aralık 1984

Fotoğraf: Burak Özçivit Resmi Instagram Hesabı

Yedi televizyon dizisi, beş sinema filminde rol alan yakışıklı oyuncuyu son olarak Kara Sevda’da Kemal Soydere karakteri ile izledik. Şu an vizyonda olan Kardeşim Benim 2 filmiyle gündemde… Yeni televizyon projesi ise merakla bekleniyor.

11- Kaan Yıldırım – 24 Aralık 1986

Fotoğraf: Kaan Yıldırım Resmi Instagram Hesabı

Kayıp, Ulan İstanbul, Adı Mutluluk, Kalbim Yangın Yeri gibi dizilerde rol aldı. Son olarak geçtiğimiz günlerde final yapan Klavye Delikanlıları’nda Kerem karakterine hayat verdi. 

12- Ali Sarp Levendoğlu – 25 Aralık 1981

Fotoğraf: Sarp Levendoğlu Resmi Instagram Hesabı

Üç sinema filmi, on sekiz televizyon dizisinde rol alan Sarp Levendoğlu; geçtiğimiz günlerde kadrosuna dahil olduğu Savaşçı’da Haydar Bozkurt karakterine hayat vermektedir. 

13- Kerem Cem Dürük – 28 Aralık 1977

Fotoğraf: Keremcem Resmi Instagram Hesabı

Yola şarkıcı olarak çıktı. Sonrasında oyunculuk macerası başladı. Aşk Oyunu, İki Yabancı, Avrupa Yakası, Elif, Keskin Bıçak, Tövbeler Tövbesi, Merhaba Hayat, O Hayat Benim gibi dizilerde rol aldı. Son olarak ise İki Yalancı’da Yağmur Tanrısevsin ile başrolleri paylaştı. 

14- Deniz Çakır – 31 Aralık 1981

Fotoğraf: Deniz Çakır Resmi Instagram Hesabı

Kadın İsterse, Yaprak Dökümü, İki Arada Aşk, Evet Benim/İşte Benim, Avrupa Yakası, İffet, Muhteşem Yüzyıl, Yasak gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Bildiğimiz gibi üç sezondur atv’de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Meryem Çakırbeyli karakterine hayat vermektedir.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.