5 maddede The Originals izleme rehberi!

2 dakikada okuyabilirsiniz


The Originals, Klaus Mikaelson ve kökenlerin ana karakterler kadar sevilmesi üzerine çekilen The Vampire Diaries’in spin-off dizisi. Beş sezon süren dizinin final çekimleri tamamlandı. Martta yayınlanacak olan son sezona yetişmek için geç kalmış sayılmazsınız, diziye yeni başlamayı düşünüyorsanız The Originals izleme rehberini takip edebilirsiniz.

1- Kökeni vampirleri konu alıyor!

Onlara ‘’Originals’’ dememizin bir sebebi var. Vampirler hakkında birçok dizi ve film izledik ama tarihin ilk vampirleri yani kökenler hakkında ne biliyoruz? Bana kalırsa dizinin en etkileyici ve farklı hikayelerinden biri burada yatıyor. Babaları(Mikael) Viking , anneleri(Eshter) ise cadı olan Mikaelson kardeşler, annelerinin savaş esnasında onları korumak için yarattığı bir büyüyle vampire dönüşürler.  Başka kimseleri kalmayan Klaus, Elijah ve Rebekah asırlar boyunca aile dramaları ve doğaüstü varlıklarla savaşmak zorunda kalırlar.

2- Doğaüstü maceralarına yolculuk edeceksiniz!

Cadılar, vampirler ve kurt adamların savaşları The Vampire Diaries’e göre daha karanlık ve daha sürükleyici işleniyor. Bin yıllık geçmişi olan Mikaelsonların flashback sahneleri sizi zamanda yolculuğa çıkaracak. 1800’lerden 1920’lere kadar Kökenler ile birlikte birçok maceraya ve doğaüstü varlıklara tanık olacaksınız! 

3- Hayran olacağınız karakterler!

Dünyanın en güçlü, en havalı ve en sorunlu ailesi ile tanışacaksınız. Elijah’ın iyiliği ve aseleti, Rebekah’ın hem kırılgan hem güçlü oluşu, Kol’un başına buyrukluğu ve haylazlıkları, Klaus’un ise gösterdiği karakter gelişimi… Hepsi birbirinden farklı Mikaelson’larda kendinizden çok şey bulacaksınız. Zaman zaman birbirine ihanet edip kavgaya tutuşsalar da sonunda hep birlik olmayı başarıyorlar. ‘’Always and forever’’ yeminini beraber etmişsiniz gibi bir parçası olacaksınız bu paranoyak ailenin. 

4- Beklemeye değer bir aşk…

The Vampire Diaries’teki son bölümünde Klaus’u Caroline’a ‘’O senin ilk aşkın. Ben sonuncu olmayı planlıyorum. Ne kadar sürerse sürsün.’’  derken izlemiştik.  Bu açık kapı ‘’Klaroline’’ hayranlarının sezonlarca beklemesine yetti. Böyle derin seven bir adamın aşkını izlemeyi kaçırmak istemezsiniz! 

5- “The Vampire Diaries izlemeden de The Originals izleyebilir miyim?” diye soranlara…

The Vampire Diaries izlemeden de The Originals’ı anlayabilirsiniz ancak kökenlerin The Originals’tan önce iki sezonluk geçmişi olduğunu da inkar edemeyiz. The Vampire Diaries’in  ikinci sezon on dokuzuncu bölümden dördüncü sezon finaline kadar olan süreçte kökenleri izleyebilirsiniz.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı