Vikings 5. sezon 8. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz


İşte haftalardır beklediğimiz bölüm, işte haftalardır beklediğimiz gerçek Vikings! Şüphesiz sezonun şu ana kadarki en iyi bölümüydü. Gerek hikâyesi, gerekse savaş sahneleriyle her anlamda dopdolu bir bölümdü. İşte bölümün dikkat çekenleri…

Floki’nin götürdüğüne götüreceğine pişman olduğu halkla0 başı fena hâlde dertte! Hepsiyle değil tabii ki… Ama illaki bir çürük yumurta çıkacak. Ve buradaki söz konusu çürük yumurta ise Eyvind’tı. Geçen bölümde liderlik konusunda sorun çıkarmasından grubun problemlisi olacağını anladığımız Eyvind’la Floki arasında ucu ölüme kadar gidecek bir düello olması muhtemel gibi görünüyor.

Artık bölümün temelini oluşturan iç savaşa geçebiliriz. Tam anlamıyla bir taktik ve zekâ savaşı izledik. Öncesinde yapılan görüşmelerden tutun da, savaş anındaki karşılıklı hamlelere kadar muazzam ve Vikings tarihine geçen bir savaştı. Savaşın tamamıyla bir kardeşler savaşı olması, savaşın hikâyesini daha da anlamlı kılıyordu.

Savaş öncesi yapılan liderler toplantısı ilk bakışta olumlu geçtiği izlenimi verdiyse de, Ivar sağ olsun bizleri kısa süreli şaşkınlıktan uyandırdı. Ivar’ın yaptığı bu iyi niyetli kardeş performansı için kendisini tebrik ediyor ve “Oscar goes to Ivar the Boneless!” diyoruz. Kardeşlerine saldırmayı reddeden Ivar’ın, Bjorn ve Ubbe’yi kardeşlikten reddetmesiyle savaş tekrardan alevlenmiş ve Harald’ın ekmeğine de yağ sürülmüş oldu.

Savaşın Lagertha-Bjorn-Ubbe bloğunun hamle tahmin edebilirlikleri onlara savaşı kazandırdı. Bir de Ivar’ın kılıç bile sallamadan savaşı tamamlaması var tabii. Ivar bilerek mi savaşa girmedi, yoksa yine bir planı mı var? Seyirci bu konuda ikiye ayrılmış gibi görünüyor. Bana göre de Ivar’ın bir planı var. Zira bizim bildiğimiz bir Ivar savaştan bu kadar kolay kaçmazdı. Üstelik bu savaşı bu kadar çok istiyorsa… Ivar Harald’ı saf dışı bırakıp, Kattegat’ın liderliği konusundaki Harald engelini kaldırmak istemiş olabilir. Tabii bunlar sadece bir teori. Ancak gerçek olan bir şey var ki; o da Ivar’ın bu kadar kolay pes etmeyeceği!

Gelecek bölüm savaşın iki taraf için de sonuçları masaya yatırılacaktır. Savaş alanında Lagertha tarafından kurtarılan Heahmund’un hikâyesi bu kadar çabuk bitemezdi. Savaş sonrası ilk olarak Heahmund’u soran Ivar, Lagertha’dan Heahmund’u isteyebilir. Bakalım kalan iki bölümde neler olacak? Bekleyip göreceğiz diyor ve sizleri yeni bölüm fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Dokuzuncu bölümde görüşmek üzere!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı