Vikings 5. sezon 9. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Fırtına öncesi sessizlik bu! Ara sezon finalinde gelecek kasırganın esintilerini hissettiren bir bölüm izledik. Alışıldık geçiş bölümlerinin bir tık üstünde bir bölümdü. Bölümün asıl dikkat çeken olayları Wessex’te yaşandı. Bölümün detaylarına değinmeye başlıyorum!

Floki’nin sabrının sınırlarının taşma noktasına geldiği günleri yaşıyoruz. Birkaç bölümdür çatırtılarını duymaya başladığımız grubun, hepten bölündüğüne şahit olduk. Ve ne zaman dökülecek diye başladığımız kan, bu bölümde döküldü. Kurban edilen keçilerin kanından bahsetmiyorum elbette ki… Kana susamışlıklarını keçi kanı içerek gideren Vikingler’in aralarından bölüm sonu itibariyle bir Viking kanı da dökülmüş oldu. Ve Floki’nin final sahnesindeki yüz ifadesinden anladığımız kadarıyla da bu son olmayacakmış gibi görünüyor. Floki’ye ne yaparsınız yapın, fakat onun dini inançlarına el uzatmayın! Aksi takdirde her an Floki’nin deli yüzünü görebilirsiniz.

Savaşın yaralarını sarmaya çalışan Ivar ve grubuna, uzaklardan bir yardım eli uzandı. Uzun zamandır varlığından bihaber olduğumuz hayırlı kardeş Rollo, belki bizzat kendisi gelmedi ama askerlerini göndererek bir şekilde kendisini savaşa dahil etti. Samiler, İngiliz piskopos derken, şimdi de Fransızlar geldi. Savaş iyice Dünya Savaşı’na dönmeye başladı.

Hikâyenin Sakson boyutunda ise hiç beklemediğimiz olaylar cereyan etmekti. Aslında yaşanacak olaylar tarihse anlamda belli ama bu kadar ani olması bizleri şaşırttı. Son derece inançlı ve yüreklendirici bir konuşma yapan Aethelwulf’un, kısa süre sonra yüzü-gözü şiş bir hâlde ölmesini eminim hiçbirimiz beklememiştir. Aethelwulf’un ölümünün ardından tahtın bir numaralı varisi olan Aethelred, ilk başlarda Alfred’i uğraştıracak gibi bir görünüm çizse de ani bir hamle değişikliğiyle kendisine vaat edilen koltuğu kardeşine devretti. Pek isteyerek olmasa da… Ancak Aethelred’in bizde uyandırdığı izlenim onun bu koltuk mücadelesini bu kadar kolay bırakmayacağı yönünde.

Bölüm genel anlamda bu şekildeydi. Bölüm sonundaki üç ayrı karakterin, üç ayrı neden uğruna diz çöküşlerini izlememiz güzel bir detaydı… Gelecek bölüm itibariyle beşinci sezonun ilk yarısını noktalayacağız. Ve yazının başında bahsettiğim o fırtına, gelecek bölümde ortalığı tozu dumana katacak gibi görünüyor. Kısacası buralar karışacak vaziyet alın diyor ve sizleri ara sezon finali fragmanıyla baş başa bırakıyorum. Gelecek bölümde görüşmek üzere!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.