Son yılların en kısa süren yerli dizileri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Televizyon ve tüketim çılgınlığı malum… Çok fazla dizi başlıyor, çoğu tutunamıyor. Bazıları aradan sıyrılıp zirveye oturuyor, bazıları ise inatla tutunmaya çalışıyor. Bazılarına şans veriliyor, bazılarının son bir şansı bile olmuyor. Kimi de başlar başlamaz final yapıyor. Hep en popüler, en başarılı, en çok izlenen, en çok konuşulan dizilerden bahsettik. Çok fazla geçmişe gitmeden yakın zamanda final yapan bazı yerli dizilerden en kısa sürenlere bir göz atalım mı? 

1- Yıldızlar Şahidim – 4 Bölüm – Star TV

Yönetmenliğini Yıldız Hülya Bilban’ın yaptığı, senaryosunu Pınar Bulut’un yazdığı, yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği dizinin başrollerini ise Berk Cankat, Özge Gürel, Canan Ergüder, Mesut Akusta gibi isimler paylaşmıştı. Büyük beklentilerle yayına giren ve Star TV’de yayınlanan dizi sadece dört bölüm sürdü. 

2- Tutar Mı Tutar – 4 Bölüm – Show TV

Yapımcılığını BKM Yapım’ın üstlendiği, Şenol Dönmez’in yönettiği diziyi Erkan Ersezer kaleme almıştı. Tutar mı Tutar’ın başrollerini Paşhan Yılmazel, Cahit Gök, Ahmet Kürşat Öçalan, Bahadır Efe, Hilmi Özçelik, Zeynep Kankonde, Ceyda Ateş, Su Kutlu paylaşmıştı. Show TV’de yayınlanan ve sadece dört bölüm süren Tutar Mı Tutar tutmamıştı ve final yapmıştı. 

3- Sevdam Alabora – 4 Bölüm – atv

Kadrosunda Mustafa Avkıran, Kadir Doğulu, Elçin Sangu, Gökçe Yanardağ, Başak Parlak, İlker Kızmaz, Sacide Taşaner gibi güçlü isimlerin bulunduğu dizi atv’de yayınlanmıştı. İlk yirmi sıralamasına bile giremeyen dizi, dördüncü bölümüyle final yapmıştı. 

4- Racon: Ailem İçin – 4 Bölüm – atv

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların yer aldığı, yapımcılığını Erol Avcı’nın , yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği dizi atv’de yayınlanmış ve sadece dört bölüm sürmüştü. Dizinin büyük ümitlerle yayına girdiğini söylemeden de geçmeyelim.

5- Kaçın Kurası – 4 Bölüm – atv

Selin Şekerci, Serhat Teoman, İbrahim Kendirci ve Açelya Devrim Yılhan’ ın başrollerini paylaştığı dizinin yapımcılığını NTC Medya üstlenmiş ve İnci Balabanoğlu yönetmişti. atv’de yayınlanan dizi reyting canavarına karşı fazla direnememiş vedördüncü bölümüyle final yapmıştı. 

6- İlişki Durumu: Evli – 4 Bölüm – Show TV

MF Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Çağrı Bayrak’ın yönettiği diziyi Gani Müjde kaleme almıştı. Dizi Show TV’de yayınlanmış ve dördüncü bölümüyle final yapmıştı. Dizinin kadrosunda ise Berk Oktay, Seren Şirince, Nurseli İdiz, Serenay Aktaş ve Anıl İlter bulunuyordu. 

7- Bir Deli Sevda – 4 Bölüm – Show TV

Korcan Derinsu ve Cihan Çalışkantürk’ün kaleme aldığı dizi Pastel Film imzalıydı. Show TV’de yayınlanan diziyi Hakan İnan yönetmişti. Sadecedört bölüm süren dizinin başrollerini ise Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, Erdinç Gülener, Erkan Can ve Zafer Algöz paylaşmıştı. 

8- Bana Artık Hicran De – 4 Bölüm – Kanal D

Büyük bir tanıtım kampanyası ve beklentiyle yayına giren dizilerden biriydi. Kanal D’de yayınlanan Bana Artık Hicran De’nin başrollerini; Aslı Enver, Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisough, Tamer Levent, Nur Sürer, Zeyno Eracar, İncinur Daşdemir, Turgay Kantürk, Nadir Sarıbacak ve Elif Ceren Balıkçı paylaşmıştı. Yapımını Süreç Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün yaptığı, hikayesini Gülizar Irmak, senaryosunu da Coşkun Irmak-Gülizar Irmak’ın kaleme aldıkları dizi ise dördüncü bölümüyle final yapmıştı. 

9- Altınsoylar – 3 Bölüm – Kanal D 

Ayça Ayşin Turan, Aras Aydın, Şebnem Bozoklu, Bennu Yıldırımlar gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı dizi Kanal D’de yayınlanmıştı. O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği diziyi Türkan Derya yönetmişti. Dizinin üç bölümü yayınlanmış, dördüncü bölüm fragmanı çıkmış ve ardından yayından kaldırılmıştı. 

10- İkisini de Sevdim – 3 Bölüm – atv

Yapımcılığını Erler Film’in üstlendiği dizi atv’de yayınlanmış ve üçüncü bölümüyle final yapmıştı. Dizinin başrollerinde ise Burak Serdar Şanal, Amine Gülşe ve Erhan Yazıcıoğlu bulunuyordu. Dizinin “eski moda” olması fazlasıyla konuşulmuş, sosyal medyada epey bir muhabbeti dönmüştü.

11- Ezra – 2 Bölüm – Show TV

Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, İsmail Filiz, Asuman Dabak gibi oyuncuların kadrosunda bulunduğu dizi sadece iki bölüm sürdü. Show TV’de yayınlanan dizi final yapamadan yayından kaldırılmıştı. 

12- Acil Servis – 2 Bölüm – Show TV

Serhat Teoman, Nur Erkul, Seda Akman, Tamer Tıraşoğlu gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı dizi Show TV’de yayınlanmış ve sadece iki bölüm sürmüştü. Berzan ve Sinan karakterlerini hatırlarsınız sanırım, evet dizinin devamı Acil Aşk Aranıyor’du. Tutmamış bir diziden, tutan bir hikaye çıkarmak Türk televizyonlarında nadir rastlanan bir durumdu.

13- Hayati ve Diğerleri – 1 Bölüm – Kanal D

Yapımcılığını 1441 Productions’ın üstlendiği, Metin Balekoğlu’nun yönettiği dizinin başrollerini Celil Nalçakan, Günay Karacaoğlu, Levent Ülgen, Bülent Çolak, Bahtiyar Engin gibi oyuncular paylaşıyordu. Kanal D’de yayınlanan dizi sadece bir bölüm sürdü. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.