Ekranın sevilen, farklı ve özenilen dostlukları!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Dizi senaryolarında aşkların dışında dostluklarını çok beğendiğimiz ve izlerken eğlendiğimiz çiftler vardır. Hatta bazen hikayeyi onların başından geçenler şekillendirir. “Kimler bunlar?” diyorsanız sizi hemen yazıya alayım.

1- Hülya ve Mahir / Hayat Şarkısı

Çoğu karakterlerin aksine bu ikili ilk başta para için yan yana gelmişti. Bu işte parayla suç ortağı olan Mahir ile Hülya’nın arasındaki ilişki sadece suç ortaklığıyla kalmadı. Mahir’in Hülya’ya “Şef” demesi, Hülya ile plan yaptıkları zamanlardaki el haraketleri, Hülya’nın Mahir’in yanında ağlamaya çalışması diziye ayrı bir renk kattı. Ayrıca bu ikili daha sonraları bütün dertlerini birbirlerine açtıklarında, aralarındaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu bir kez daha gördük.Tabii final bölümünde Mahir’in gitmesi de en az Hülya kadar bizi de üzdü. Ama Hülya onu hayatı boyunca en iyi dostu ilan etmişti bile…

2- Defne ve İsmail / Kiralık Aşk

Bu ikilinin olayı daha farklı… Çünkü ikisinin dostlukları çocukluktan başlıyor. Defne’nin “İso”su, İsmail’in “Defo”su… Birbirlerini her an kollayan, tüm dertlerini birbirine açan, Beşiktaş marşını bağıra bağıra söyleyen bir ikiliydi onlar… Ömer’in Defne’yi bıraktığında Defne’nin hesabını soran, İsmail’e bir şey olduğunda bunu hemen anlayan bir dostluktu. Dizinin son bölümünde anladığımız gibi dostlukları her zaman baki kalacak.

3- Oya ve Edip / Ufak Tefek Cinayetler

Burada farklı bir dostluk söz konusu… Yani kimilerine görse ortada bir dostluk olmadığı, karşılıksız aşk olduğu da söylenebilir. Aslında her şey bir iddia ile başlıyor. Oya’nın üstüne atılan iftira ikisini de hayatını değiştiriyor. Bir yandan Sarmaşık’ı terk eden Oya, bir yandan işinden kovulan ve yine büyük bir iftiraya uğrayan Edip… İkisi de hayatının yolunu kendisi çiziyor. Ama bu görüşmediklerini göstermiyor. Yıllar boyunca sürekli görüşen bu çift suç ortaklığını (belki kader ortaklığını) beraber yapıyor. 

4- Aragaz ve Bariyer / Hayat Bazen Tatlıdır

Bu hikayenin nasıl başlandığı henüz bilinmiyor. Beraber aynı lisede okuyan bu iki karakter hiçbir zaman birbirlerini kıracak bir harakette bulunmuyorlar. İkisi de arkadaşlarının üzüntüsüne üzülüp, sevinciyle mutlu oluyorlar. Tabii bu dost olduklarını göstermiyor. Birbirlerini yalnız bırakmayan bu iki yakın arkadaşın dost olduğunu dizinin sonunda açıkça göreceğiz.B eraber kafe işletip, iyi yerlere gelen bu çiftin dost olduğunu görmek oldukça güzeldi.

5- Tuğçe ve Ali / Güneşin Kızları (Hatta Tuğçe ve Selin!)

Muhtemelen çocukluk arkadaşı olan bu çifti başlarda çok sevdiğimiz söylenemez. Her seferinde Emre’yi kıskandığından Selin’i ezen Tuğçe hakkında olumlu hisler beslemiyorduk. Ama Tuğçe’nin Selin ile konuşmaya karar vermesi ve birlikte iş birliği yapmalarıyla birlikte bu dostluğu da sever olduk. Ali Selin’i kandırdığında ona “O hiçbir şey yapmadı!” derken bile Ali’nin Selin’e verdiği değeriyle, Ali’ye intikam hazırlandığında “Fazla ileri gitmiyor muyuz?” dediği zaman onu ne kadar önemsediğini gördük. Çocukluğundan beri yan yana olan bu çift bize zaman içerisinde dostluklarını kanıtladı.

6- Tuna ve İrem / Seviyor Sevmiyor

Bir araba kazasıyla başlayan hikaye gittikçe tuhaflaşan bir hâl alırken, birbirleriyle sürekli karşılaşan bu ikili arasında ilişki zaman geçtikçe dostluğa dönüştü. Öyle ki bir sıralar İrem’in yanındaki tek kişi Tuna oldu. Bu çift aynı şekilde duygularına karşılık alamasa da ikisi de yaşananların neticesinde bu durumu toparladı.

7- Melek ve Mert / İçerde

Beraber büyüyen iki çocuk… Onları bu listeye koyarken aslında tereddüt ettim çünkü onların durumu kimilerine göre çok farklıydı. Mert ile ekmeğini paylaşan, Celal Baba onu yanına alırken “Mert olmassa gelmem!” dedirten bir durumdan bahsediyorum. Beraber peçete satan, yan yana büyütülen iki karakterter… Melek öldüğünde bir yarısını ölmüş gibi ağlayan Mert… Onların yaşadığı sadece dostluk değildi ama bence bu listede olmazlarsa olmazdı.

Bonus

Neriman ve Koray

Birbirlerinin Nero’şu ve Koriş’i… Beraber tabaklarca yemeğin hepsini gözümüzün önünde gömen bir çiften bahsediyorum. Birbirlerini her fırsatta öven, bundan asla çekinmeyen, “kirli işleri” bile birlikte yapan kabahatlerini de yeni kabahatleri ile örten bir çift… Açıkçası onların dünyasını anlamak bizim boynumuzu aşar diyorum. Ne dersiniz?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.