2017’de izleme listesinin galibi olan yabancı diziler!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz 2017 yılında birbirinden başarılı diziler izledik. Umarız aynı durumu 2018’de de yaşarız temennisinde bulunarak yazıya başlıyorum. Sizler için IMDb’de en çok izleme listesine alanın 10 yabancı diziyi sıralamalı olarak derledik. İşte ilk 10!

10) Vikings

Son dönemin en iyi dönem dizilerinden biri olarak gösterilen Vikings, kuşkusuz bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Etkileyici savaş sahneleri ve barındırdığı gerçeklikle Vikings, izleyicinin listesinde de haklı olarak kendine yer edinmiş.

9) Black Mirror

2017’nin son günlerinde dördüncü sezonuyla bizlerle buluşan Black Mirror, sıra dışı konsepti ve bizlerde uyandırdığı birbirinden farklı duygularla, neden televizyon tarihinin en özel dizilerinden biri olduğunu tüm cihana ispatladı ve ispatlamaya da devam edecek gibi görünüyor.

8) Legion

Kendine has anlatım tarzıyla alışılagelmiş süper kahraman dizilerinden çok farklı bir rota çizen Legion, bu anlatımıyla izleyicinin kafasını allak bullak etse de, hak ettiği değeri almasını da bilmiş. David Haller’ın hikâyesi ikinci sezonda da izleyiciyi ekrana kilitleyecekmiş gibi görünüyor.

7) American Gods

Bryan Fuller’ın Hannibal’dan aşina olduğumuz kendine has anlatım tarzını bir kez daha karşımıza çıkaran American Gods, güçlü ve zengin oyuncu kadrosuyla 2017’nin dikkat çeken dizilerinden biri oldu. Dolayısıyla onun bu listede olmasını yadırgayamıyoruz. Ancak son günlerde dizide yaşanan ayrılıklar canımızı sıkmadı diyemeyiz. Umarız bu ayrılıkların faturası kötü bir ikinci sezon olmaz!

6) Taboo

Ünlü oyuncu Tom Hardy’nin bizlere 2017 hediyesi olan Taboo, daha ilk bölümünde nasıl bir dizi olacağını bizlere hissettirmişti. Ve İlk sezon itibarıyla bu hislerimizin boşa olmadığını görmek bizlere son derece mutlu etti. Dizinin izleme listelerinde altıncı sırayı alması Taboo’nun daha ilk sezonunda yakaladığı başarının ispatıdır. Henüz izlemeyenleri James Delaney’nin hikâyesiyle tanışmaya davet ediyorum.

5) The Handmaid’s Tale

İlk sezonunun ardından tüm çevrelerce olumlu eleştiriler alan ve bu başarısının aldığı birbirinden değerli ödüllerle taçlandıran The Handmaid’s Tale; yaşattığı ütopik dünyası ve harika sinematografisiyle 2017’ye adeta damgasını vurdu. Elisabeth Moss’un oyunculuğunu konuşturduğu The Handmaid’s Tale’ın ikinci sezonunu merakla bekleyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

4) 13 Reasons Why

Geldik 2017’nin en tartışmalı dizisine! Dizi hakkında yapılan gençleri intihara özendiriyor eleştirileri sonucu daha da odak konusu olan 13 Reasons Why, kendisine yapılan eleştirilere cevabını listenin dördüncü sırasını alarak vermiş. Diziyi eleştiren ne kadar çoksa, diziyi beğenen bir o kadar daha fazla!

3) Westworld

Kadrosunda Anthony Hopkins gibi ustayı barındıran dizinin üçüncü sırada olmasına şaşıramıyoruz doğrusu… Dizinin bu denli başarılı olmasının tek nedeni tabii ki de Hopkins Hopkins değil. Dizinin sınırları zorlayan bilim kurgusu ve her an şaşırtmaya müsait hikâyesi, Westworld’ün bu denli güzel bir yapım olmasında etkili!

2) Game of Thrones

Yabancı dizi izleyen bir kişiye “Sence bu listede hangi diziler vardır?” sorusuna vereceği ilk cevap Game of Thrones olacaktır. Yedinci sezonunu geçtiğimiz yaz deviren Game of Thrones, hayran kitlesine yeni hayranlar eklemeye devam ediyor. Öyle ki dizi, 2017’de en çok listeye alınan ikinci dizisi olmuş.

1) Stranger Things

Ve geldik listenin zirvesine! 2017’nin izleme listesinin galibi olan dizi: Stranger Things olmuş. İlk sezonuyla beklenin de üzerinde olumlu tepkiler alan ve bu başarısını ikinci sezonda da devam ettiren Stranger Things, harika kurgusu ve birbirinden başarılı çocuk oyuncularıyla daha uzun süre daha konuşulmaya devam edecekmiş gibi görünüyor.

Kaynak: IMDb

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.